Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Zwycięstwo w Turnieju BRD

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Zespole Szkół nr 1. Także i w tym roku - 24 kwietnia - w naszej szkole odbył się konkurs gminny XXXX edycji Turnieju. W dwóch grupach wystartowało cztery szkoły podstawowe i trzy gimnazja z naszej gminy. Obie nasze drużyny - Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 zwyciężyły w swoich kategoriach i będą reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym.
Jakub Kwaśniak zdobył również puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik w kategorii Szkół Podstawowych. Natomiast Arkadiusz Prościński i Grzegorz Pętek zajęli ex aequo 1 miejsca w klasyfikacji uczniów Gimnazjów.

Czytaj więcej
 
Nasi Prymusi

Nowa galeria zdjęć!!!

"Wspólnota Opolska" od kilku wydań publikuje zdjęcia najlepszych uczniów szkół naszego powiatu. W ostatnich wydaniach znaleźli się tam uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1. Wszyscy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej (w pierwszym półroczu 2016/17).

W naszej galerii można obejrzeć te zdjęcia  w znacznie lepszej jakości niż na papierze gazetowym. Poza tym na naszej stronie są one w pełnym rozmiarze, nie przycinanym do potrzeb druku.

Kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć - uczniowie Szkoły Podstawowej

Kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć - uczniowie Gimnazjum

 
Mundurowi dzieciom

Przez trzy dni 03, 06 i 10 kwietnia 2017 r. odbywał się festiwal piosenki mundurowej. Każda klasa  wraz z wychowawcą przygotowała jedną piosenkę o wymienionej tematyce. Następnie zaprezentowała ją przed wymagającą publicznością - swoimi kolegami i nauczycielami. Celem festiwalu było wyłonienie laureatów, którzy będą mogli zaprezentować sie ponownie podczas Święta Szkoły 28 maja 2017 r. W tym roku  odbędzie się ono pod hasłem: " Mundurowi dzieciom".
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz wychowawcom za przygotowanie i zaangażowanie.

Laureatami zostali:

Gimnazjum
I miejsce- klasa III S - zespół - "Serce w plecaku"
II miejsce- klasa III A - zespół - "Róża czerwona biało kwitnie bez"
III miejsce- klasa I A i II S - zespół - "Chłopcy Radarowcy"

Czytaj więcej
 
4 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W marcu tego roku uczniowie naszego Zespoły Szkół, poczynając od klas pierwszych szkoły podstawowej po klasy trzecie gimnazjum, a  także dzieci z oddziałów przedszkolnych, wzięli udział w I charytatywnej zbiórce na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w schroniskach.
Celem naszej akcji jest kształtowanie empatii oraz odpowiedzialności za los zwierząt, naukę niesienia pomocy poprzez włączenie się do zbiórki darów.  Szybko okazało się, że los bezdomnych zwierząt i nasza akcja zainteresowała większe grono mieszkańców naszego miasta, z czego jesteśmy dumni.
Zbieraliśmy karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, kasze, ryż i makarony, a także zabawki dla zwierząt, miski, drapaki dla kotów, koce, prześcieradła, kołdry - jednym słowem wszystko co może się przydać w schronisku.

Czytaj więcej
 
DLACZEGO RADOŚĆ WIELKANOCY?

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To czas radosny, czas triumfu życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.
W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 12 kwietnia 2017r. odbyło się uroczyste "Spotkanie Wielkanocne".

Na uroczystość przybyli znamienici goście, którzy pragnęli wspólnie z nami świętować Zmartwychwstanie Zbawiciela. Swoją obecnością zaszczycili nas sekretarz Gminy pan Dariusz Turzyniecki, przedstawiciele Rady Gminy, dyrektor Małgorzata Matuszewska i Janusz Mikita, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Rada Rodziców. Cała społeczność obejrzała radosne przedstawienie pt: "Zwyczaje wielkanocne" w wykonaniu dzieci klasy III D i III B, następnie pantomimę w wykonaniu starszych uczniów SP oraz Gimnazjum, która poruszyła serca wielu...

Czytaj więcej
 
UWAGA! REKRUTACJA

 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

i klas pierwszych szkoły podstawowej

trwa od 3 kwietnia  do 15 kwietnia 2017 roku.


 
Co widać w gwiazdach?

We wtorek, 4 kwietnia 2017r po raz kolejny w naszej szkole gościło objazdowe planetarium "Supernowa". Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III miały możliwość obserwować i podziwiać niebo. Odnajdywały gwiazdozbiory i znaki zodiaku na nieboskłonie, nauczyły się odnajdować Gwiazdę Północną. Śledziły ruchy planet na orbitach a nawet odbyły wirtualne wycieczki na inne planety. To była bardzo ciekawa lekcja. Z wielu ust  wyrywało się głośne  "ach!!!" i "wow!!!" Wielu  małych uczniów poważnie zainteresowało się astronomią.

Joanna Majka

Zobacz zdjęcia
 
Finał "Poprawnej Polszczyzny" w Lublinie

Ostatniego dnia marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS". Finały konkursu odbywały się w tym roku w jedenastu ośrodkach akademickich w kraju. Cztery uczennice naszej szkoły: Gabriela Bąk, Lena Piłat, Julia Rola i Maja Stasiak zmierzyły się z ostatnim etapem konkursu. Ich zadaniem było napisanie w ciągu 1 godziny opowiadania inspirowanego historyjką obrazkową. Tytuł "finalisty konkursu" dziewczyny już zdobyły. Czy którejś z nich uda się otrzymać tytuł  laureatki? Okaże się w maju, gdy prace uczestników zostaną sprawdzone!

Anna Kłak

Czytaj więcej
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

KARTKA WIELKANOCNA

Jak wcześniej informowaliśmy, nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym "Kartka Wielkanocna". W sobotę, 8 kwietnia, podczas Kiermaszu Świątecznego, odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. I miejsce w Gminie Opole Lubelskie w kategorii uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej zdobył JAKUB KWAŚNIAK z kl. VIb. Pozostali nagrodzeni to: Dominika Baszcz - kl. IVa, Jagoda Drozdowska - kl. IVb, Patrycja Szafran - kl. VIa, Gabriela Sowiar - kl. 6b, Marcel Błaszczak - kl.IVa.

GRATULUJEMY

Opiekun konkursu klas IV-VI - Bożena Zielonka

Więcej…
 
Weekend z minisiatkówką!

W dniach 01-02 kwietnia 2017 w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim rozgrywane były eliminacje rejonowe KINDER + SPORT 2017. W zawodach wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników- 68 drużyn z Kraśnika, Annopola, Puław, Poniatowej, Nałęczowa, Urzędowa i Opola Lubelskiego. Zawody prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych. W najbliższym czasie będzie rozegrany drugi turniej eliminacyjny. Najwyżej notowane drużyny po dwóch turniejach będą reprezentowały nasz rejon na zawodach wojewódzkich. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, w duchu zasad fair- play. Dla zawodników był to czas nie tylko sportowej rywalizacji, ale także zdobywania nowych doświadczeń, zawierania przyjaźni i wspomnień na całe życie. Dziewczęta i chłopcy mogli się przekonać, że ciężka praca i poświęcenie może pomóc osiągnąć sukces, a jednocześnie uczyli się jak poradzić sobie z niepowodzeniem i porażką.

Więcej…
 
Życie to jest teatr....

Podtrzymując tradycję naszej szkoły w dniu 30 marca 2017 r. obchodzony był Dzień Teatru. Uroczystości przyświecało motto:

"Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
To jest gra"

(Edward Stachura, "Życie to nie teatr")

Przed każdym przedstawieniem uczniowie wprowadzeni byli w historię i genezę obchodów tego święta: przez recytację, przejście przy dźwiękach hymnu- orszaku Dionizosa oraz prezentację samego boga Dionizjów i jego żonę Ariadnę. Uczniowie przygotowani zostali przez Panią Wiesławę Gajowiak.
Odbyło sie cztery przedstawienia dla każdej grupy wiekowej:

 • "List Joli"- wykonawcy- szkolna grupa pantomimy działająca pod opieką Pani Doroty Bąk
 • "Snowwhit" - " Królewna Śnieżka"- przedstawienie to przygotowali uczniowie z klasy VIA w j. angielskim pod kierunkiem Pani Barbary Gołofit
 • "Baśniowy ambaras" - zespół teatralny Pim - pom z biblioteki szkolnej pod bacznym okiem Pani Kazimiery Pietras i Pani Marzeny Strawy
 • "Śpiąca Królewna" - grupa MINIATURA- prowadzona przez Panią Barbarę Kanię
Więcej…
 
"Uratuj dziecko w Afryce"

Każdego roku z powodu niedożywienia umiera 3 miliony dzieci. W 2015 roku Unicef dostarczył tym dzieciom 34851 ton żywności terapeutycznej.
Szybko rozprzestrzeniające się choroby są śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci. Zakupiono 2,8 mld szczepionek do 95 krajów.
Na świecie 663 miliony osób nie ma dostępu do czystej wody pitnej. W latach 2000-2015 Unicef zapewnił dostęp do wody pitnej 2 miliardom i 600 tysiącom ludzi.
Około 59 milionów dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie ma dostępu do edukacji. Dzięki Unicef każdego roku w latach 2000- 2015 43 miliony dzieci mogło pójść do szkoły.
Są kraje, w których dzieci żyją samotnie na ulicy, bez żadnej opieki i ochrony. W 2016 roku powstało 20 ośrodków dla dzieci uchodźców.
Uczniowie naszej szkoły postanowili zebrać pieniądze na wsparcie potrzebujących dzieci z Afryki. Udało się zgromadzić 747,21zł, wkrótce przekażemy je na konto Unicef Polska.

Dziękujemy za wspólną akcję!

Krystyna Flisiak

 
Podsumowanie konkursu plastycznego

"Ja i mój kolega/koleżanka z autyzmem"


Jak wcześniej informowaliśmy, nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 3 kwietnia  Stowarzyszenie Rodzin z Autyzmem "Elf" zorganizowało "Dzień Świadomości Autyzmu". Podczas uroczystości w Opolskim Centrum Kultury laureatom najlepszych prac wręczono cenne nagrody. Odebrali je Joanna Mazurkiewicz, Mikołaj Pruchniak i Jakub Dudek. Oprócz laureatów konkursu do OCK zostali zaproszeni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wszyscy mogli wysłuchać wykładu nt. autyzmu oraz obejrzeć film oparty na autentycznych przeżyciach ludzi dotkniętych autyzmem.

Bożena Zielonka

Zobacz zdjęcia
 
Konkurs "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc - najradośniejsze, najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. Stąd nasza świetlica szkolna zorganizowała konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę". A było w czym wybierać. Każda grupa świetlicowa wykonała wiele ciekawych i pomysłowych prac. Były stroiki, zajączki, kolorowe pisanki, kurczaczki, baranki i koszyczki. Różnorodność materiałów i technik świadczyć mogła o ogromnej fantazji dzieci. Wybór zwycięzców okazał się  trudny. Jury w każdej kategorii wyłoniło najlepsze prace. Wśród nich znalazły się następujące:

Oddział przedszkolny

 • grupa 0 "A" i grupa 0 "B"

Klasy  I - III

 • Kacper Janiszewski
 • Patryk Kuś
 • Grupa integracyjna kl. III
Czytaj więcej
 
Młodzi Przedsiębiorcy - Program - Konkurs.

W ramach zajęć dodatkowych dla młodzieży 11 Uczniów Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim przystąpiło do programu edukacyjnego  z marketingu produktów lokalnych pn. "Owocna Komunikacja". Program objął swoim patronatem Burmistrz Opola Lubelskiego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Owocne Inwestycje.
Celem ogólnym programu jest zdobycie doświadczenia i kształtowanie postawy przedsiębiorczej, twórczej, kreatywnej poprzez naukę i praktyczne umiejętności w zakresie promocji i marketingu.
Cele szczegółowe programu:

 • Kształtowanie u uczniów aktywnych postaw i pobudzanie aspiracji społecznych.
 • Wzrost poczucia lokalnej tożsamości konsumenckiej.
 • Wzrost wiedzy na temat lokalnych firm i lokalnie działającej przedsiębiorczości.
 • Rozwój praktycznych umiejętności z zakresu promocji i marketingu gospodarczego.
 • Rozwój postawy przedsiębiorczej młodzieży z terenu gminy Opole Lubelskie
Czytaj więcej
 
REJONOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ

10 marca 2017r. w Puławach odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło cztery drużyny - mistrzowie powiatów: opolskiego, puławskiego, lubartowskiego i ryckiego. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym. Nasza drużyna rozegrała pierwsze spotkanie  z dziewczętami z Kocka. Zawodniczki Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim zaprezentowały się bardzo dobrze w tym meczu wygrywając 2:0 ( 25:16, 25:13). W meczu o I miejsce spotkałyśmy się z odwiecznym rywalem zawodniczkami z Gimnazjum nr 4 w Puławach. Mecz zaczął się dla nasbardzo dobrze. Pierwszy set należał do nas, cały czas miałyśmy przewagę na boisku co przekładało się to na punkty. Dziewczyny miały super zagrywkę, skutecznie atakowały. Drugi set rozpoczął sięstratą 4 punktów i dopiero w połowie seta dogoniłyśmy przeciwniczki. Niestety w końcówce seta zabrakło skuteczności. Tie-break to dominacja zawodniczek z Puław. Nasze dziewczyny zaczęły popełniać dużo błędów i straciły wiarę we własne możliwości. Mecz zakończył się 2:1 dla Puław ( 25:22, 21:25, 7:15). Dziękuję dziewczętom za walkę i kilkuletnią pracę na treningach.

Iwona Konior

Czytaj więcej
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj172
mod_vvisit_counterWczoraj232
mod_vvisit_counterTen tydzień638
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2124
mod_vvisit_counterTen miesiąc6983
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8475
mod_vvisit_counterWszystkie dni460007