Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
DOBRA PASSA SIATKAREK ZS nr 1/UKS OLIMP
  • Drużyna młodziczek ZS nr1 /UKS Olimp (klasa IIs i I gimnazjum) na przełomie stycznia i lutego rozpoczęła rozgrywki w Powiatowej Lidze Soleckiej. Za Wisłą w Solcu i Pawłowicach odbyły się dwa turnieje, gdzie drużyna dziewcząt z naszej szkoły rozegrała już 5 spotkań i odniosła 5 zwycięstw, prowadząc w tych rozgrywkach. Następny turniej odbędzie się na naszych parkietach dnia 1 marca, miejmy nadzieję, że mury i widzowie nie pozwolą nam na porażkę i spadek w tabeli.
  • Skład drużyny: Alicja Drańska, Wiktoria Śliwa, Majka Kozak. Dominika Furga, Natalia Kramek, Julia Skwarczyńska, Wiktoria Mizińska, Gabriela Czopek, Julia Starek, Amelia Nowak, Karolina Dzierżak.

  • W sobotę dnia 11 lutego 2017r. drużyna dziewcząt uczestniczyła w I Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej w kat. młodziczek o Puchar Burmistrza Annopola. Drugi stopień podium przegrałyśmy po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w tibreku 14 : 16 z MKS Kraśnik. Ostatecznie uplasowałyśmy się na zaszczytnym 3 miejscu.
  • Skład drużyny: Alicja Drańska, Wiktoria Śliwa, Majka Kozak. Dominika Furga, Natalia Kramek, Julia Skwarczyńska, Wiktoria Mizińska, Gabriela Czopek, Julia Starek, Amelia Nowak, Karolina Dzierżak.
  • W dniach 18 - 19.02.20017r. w Białej Podlaskiej odbył się III Wojewódzki Turniej Młodziczek z udziałem 16 drużyn województwa lubelskiego. Dziewczęta w ciągu dwóch dni rywalizacji rozegrały pięć spotkań. Przegrywając mecz z Tempem Chełm, ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu - co dało im awans do I Ligii (pierwsza ósemka, najwyższa lokata w dotychczasowych rozgrywkach.
  • Skład drużyny: Wiktoria Śliwa, Alicja Drańska, Dominika Furga, Wiktoria Mizińska. Natalia Kramek, Gabrysia Czopek, Amelia Nowak, Karolina Dzierżak i Julka Karaś.

Opiekunem wszystkich drużyn jest Pani Ewa Madejek

GRATULUJEMY!!!

Więcej…
 
ŚWIĘTO RODZINY

Dobrze wiemy, że w rodzinach uczymy się życia, odpowiedzialności za innych, wzajemnego szacunku, cierpliwości, ale przede wszystkim miłości.
Dlatego też w dniu 13 lutego 2017 roku, w klasie III D - integracyjnej, odbyło się "Święto Rodziny". Był to szczególny czas, gdyż zgromadziły się wszystkie najdroższe osoby w życiu każdego dziecka-Rodzice i Dziadkowie. Czas do spędzenia razem miłych i niepowtarzalnych chwil, wspólnej zabawy, a przede wszystkim do złożenia podziękowań Rodzicom i Dziadkom za pomoc, dobre słowo i miłość, której nic nam nie zastąpi.
Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek........... :)  i wspólnego poczęstunku!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dziadkom za zaangażowanie, aktywne włączenie się w uroczystość, a także pomoc w przygotowaniach.

Wychowawczynie: Dorota Bąk i Monika Ratomska

Więcej…
 
Ilustrator książek dla dzieci

3 lutego 2017 r ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego pt: "Ilustrator książek dla dzieci". Celem tego konkursu - organizowanego przez Opolskie Centrum Kultury - było upowszechnianie wiedzy nt. wartości kultury duchowej i materialnej naszej gminy, rozpowszechnianie wśród wśród dzieci i młodzieży informacji na temat tradycji, zabytków i znanych osób związanych z Opolem Lubelskim.

Uwzględniając kryteria atrakcyjności dzieł,  komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace do realizacji projektu OCK. Ilustracje zostaną wydrukowane w redagowanych obecnie książkach i publikacjach edukacyjnych, które będą dostępne w bibliotekach szkolnych oraz miejsko-gminnej bibliotece publicznej. Książki te zostaną również przekazane laureatom jako wyjątkowe nagrody - oczywiście  oprócz ilustracji będą tam umieszczone nazwiska autorów oraz ich opiekunów plastycznych.

LAUREACI KONKURSU:

1.Diana Januszek, Szkoła Podstawowa nr 1
2.Mikołaj Pruchniak, Szkoła Podstawowa nr 1
3.Matylda Pruchniak, Gimnazjum nr 1
4.Aleksandra Marzec, Gimnazjum nr 1
5.Patrycja Jaruga, Gimnazjum nr 1

Opiekunem wszystkich laureatów jest Pani Bożena Zielonka

Kliknij aby zobaczyć artykuł na stronie OCK

Więcej…
 
Międzynarodowy projekt wymiany pocztówekW tym roku szkolnym nasza szkoła rozpoczęła międzynarodowy projekt mający na celu rozpowszechnianie wysyłania pocztówek tradycyjną metodą. Jest to projekt umożliwiający wymianę pocztówek z osobami mieszkającymi na całym świecie. W erze Internetu coraz częściej zapominamy o tradycyjnych metodach przekazywania informacji. Mało kto wysyła pocztówki z wakacji lub na święta. Biorąc udział w projekcie uświadamiamy społeczeństwu, że taka forma komunikacji nie zaniknęła i może być bardzo fają zabawą i pasją na całe życie. Uniwersalnym językiem w tym projekcie  jest język angielski.
W ramach tego projektu napisaliśmy kartę świąteczną z życzeniami bożonarodzeniowymi do Królowej Elżbiety do Pałacu Buckingham. Na początku lutego dostaliśmy odpowiedź z Anglii od samej Królowej z podziękowaniami za życzenia świąteczne. Wszystkie kartki prezentujemy na stronie szkoły i zachęcamy do oglądania i podziwiania.
Nasi uczniowie  napisali również kartki do następujących krajów : Francja, Niemcy, Malezja, Rosja, Turcja, USA, Czechy, Tajlandia, Finlandia, Portugalia, Meksyk.

Więcej…
 
Z kolędą po nagrody

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków, godną kontynuacji dla większego przeżywania tajemnicy Nocy Betlejemskiej. Śpiewnie kolęd łączy pokolenia, zbliża ludzi i nastraja optymistycznie.
Jan Paweł II powiedział: "Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. (...) Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zgubili."
Między innymi z tego powodu, w różnych miejscowościach w Polsce organizowane są spotkania kolędowe, z których niektóre mają rangę konkursów i festiwali.
Celem festiwali  jest kultywowanie tej wspaniałej polskiej tradycji oraz uwrażliwienie - przede wszystkim młodych ludzi - na jej piękno.
Zespół "Wega" i solistka:  Zuzanna Szczupak z Zespołu Szkół Nr 1 kultywują tę tradycję, biorąc co roku udział w tychże festiwalach i  odnoszą  przy tym liczne sukcesy.

Więcej…
 
Bierzemy udział w konkursach językowych

We czwartek, 2 lutego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Lublinie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział 36 uczniów z klas 1-3 gimnazjum, którzy w dwuosobowych drużynach rozwiązywali test wiedzy na temat USA. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, ale do kolejnego etapu mogła przejść tylko jedna para. Był to zespół złożony z dwóch uczennic klasy IIa: Aleksandry Kozak i Aleksandry Sobczuk. Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie w Lublinie. Życzymy im powodzenia!!!

Więcej…
 
Kolędnicy

Karnawał - "Zapusty" - to także  czas kolędowania. Uczniowie klasy 3 D integracyjnej wraz z wychowawczyniami dnia 12.01.2017 roku jako kolędnicy, udali się z życzeniami pomyślności w Nowym Roku  do mieszkańców Opola Lubelskiego. Odwiedziliśmy pana Burmistrza Dariusza Wróbla, Ks Proboszcza Krzysztofa Kozaka, Dyrektor Zespołu Administracyjno - Ekonomicznego panią Grażynę Szychowską i pracowników oraz Dyrekcję naszej szkoły.

Więcej…
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA ANIOŁA ŚWIĄTECZNEGO

W dniu 10 stycznia 2017 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na ANIOŁA ŚWIĄTECZNEGO p.t. "Zwiastuję wam radość wielką".
W konkursie wzięły udział dzieci z klas I - III oraz IV - VI Szkoły Podstawowej i I kasy Gimnazjum. Do konkursu przystąpiły dzieci z 15 klas.  Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt Aniołów, które ozdobiły wnętrze naszej szkoły. Prace zostały ocenione  przez p. Bożenę Zielonkę - nauczyciela plastyki. W ocenie wzięto pod uwagę  zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy.  Wybrano łącznie 11 prac zwycięskich oraz wyróżniono 10.

Więcej…
 
ZABAWA KARNAWAŁOWA

W zakładce "Więcej" - zdjęcia z zabawy karnawałowej w dniu 12 stycznia

Więcej…
 
Szczęśliwego Nowego Roku

W zakładce "Więcej" - fotoreportaż ze Spotkania Opłatkowego w dniu 22 grudnia 2016.

Więcej…
 
Oklaskujemy nasze koleżanki

13 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się spektakl taneczno-akrobatyczny Teatru Tańca "Grawitan" pt. "Kopciuszek", w którym występowały nasze uczennice: Martyna Bąk, Karolina Kozieł i Natalia Sawka z klasy Vc oraz Sylwia Pereć z klasy IVa i Amelia Sawka z klasy IIIc
Przedstawienie obejrzały dzieci klas Ia, IIId i Vc szkoły podstawowej z wychowawcami oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Kozak.
Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknego widowiska.
Podziwialiśmy umiejętności aktorskie, baletowe i akrobatyczne naszych uczennic. Zapewniamy, iż będziemy uczestniczyć w następnych przedsięwzięciach młodych artystów.
Korzystając z okazji uczestniczyliśmy również w lekcjach muzealnych na Zamku Lubelskim. Poprzez zabawę poznawaliśmy dziedzictwo narodowe Polaków oraz zwyczaje naszych przodków.

Elżbieta Flisiak

Więcej…
 
MIKOŁAJKI

6 grudnia,  jak każdy o tym wie, Św. Mikołaj  chodzi po świecie rozdając dzieciom prezenty. Również nigdy nie zapomina o uczniach naszej szkoły. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie długo wyczekiwanego gościa. Przywitały go bardzo serdecznie wierszami i piosenkami, nie zabrakło również  laurek i pierniczków dla Świętego.

Dzieciaki z ogromną radością odpakowywały upominki, a po tej szczęśliwej chwili, mogły zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
Mikołajkowy zawrót głowy

Uczniowie z klasy I SP uczęszczający na świetlicę szkolną, bardzo aktywnie przygotowywali się do spotkania z Mikołajem już od połowy listopada. Najpierw wykonali przestrzenną pracę plastyczną - postać św. Mikołaja - wprowadzając tym samym w grupie iście mikołajkowy nastrój, a chcąc przywitać Mikołaja ze śpiewem na ustach, nauczyli się aż trzech piosenek o Mikołaju. Zaprezentowali  je 4 grudnia  podczas imprezy mikołajkowej w OCK, za co zostali obdarowani przez Świętego  słodyczami.  Występ był bardzo udany, a udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów dostarczył uczniom i ich rodzicom wiele radości i dobrej zabawy.
Dopełnieniem atrakcji mikołajkowych była wycieczka do Mini Fabryki Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. Wzięli w niej udział również uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy pani Wiesławy Gajowiak.

Więcej…
 
SIATKARSKIE ZMAGANIA DZIEWCZĄT

Dnia 3 - 4 grudnia 2016r w Kraśniku odbył się już II Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo woj. lubelskiego Młodziczek. W rozgrywkach uczestniczyła drużyna ZS nr1/ UKS "Olimp" Opole Lubelskie, którą reprezentują dziewczęta z klasy 2s i 1c.

ZESPOŁY UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU:

1 UKS Remis/ TPS Lublin
2 Szóstka TPS I Biała Podlaska
3 UKS 9 Puławy/Dragon Wojcieszków
4 MKS Kraśnik
5 UKS Jagiellończyk I
6 TPS Lublin
7 TKS Tomasovia I
8 MKS II LO Chełm/UKS "Tempo" Chełm
9 MKS Skałka Annopol
10 ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie
11 SL Salos Lublin
12 TKS Tomasovia II
13 MKS Kraśnik II
14 UKS Międzyrzecka Trójka
15 UKS Atomic Zamość
16 UKS Jagiellończyk II
17 MKS Kraśnik II

Więcej…
 
AGATA DACKA W FINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 8 grudnia 2016r  na nowej pływalni "Aqua" Lublin po raz pierwszy odbyła się Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
Po zmaganiach niższego szczebla awans do Finału Wojewódzkiego w stylu klasycznym wywalczyła sobie uczennica klasy sportowej naszego gimnazjum - Agata Dacka. Agata zajęła I miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w Poniatowej i II miejsce w Gimnazjadzie Rejonowej w Puławach.
W Finale Wojewódzkim wystartowało 18 pływaczek w dwóch seriach. Agata startowała w serii 2 na zewnętrznym, niewygodnym - 0 torze. Mimo wszystko, nie przeszkadzało jej to poprawić wyniku z Gimnazjady Powiatowej i uplasować się na bardzo dobrym VIII miejscu, z wynikiem 40,39s.
Gratulujemy Agata i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekun:  Ewa Madejek

Więcej…
 
PŁYWACKIE ZMAGANIA ZAKOŃCZONE

Na przełomie listopada i grudnia w ramach Gimnazjady Szkolnej odbywały się pływackie zawody dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum reprezentowały szkołę  w sztafecie pływackiej 10 x 25 m szczebla powiatowego, gdzie zajęły II miejsce i awansowały do szczebla rejonowego. W Puławach musiały się już zmierzyć  nie tylko ze zwyciężczyniami z powiatu opolskiego - Poniatową, ale również z dziewczętami , które zajęły  I i II miejsce w powiatach ryckim, puławskim i lubartowskim.
W Puławach w zawodach szczebla rejonowego dziewczęta wypływały zadawalające  IV miejsce.
SKŁAD DRUŻYNY:
Bąk Gabriela 3s, Kuzioła Kamila 3s, Dacka Agata 3s, Bigos Julia 3a, Kłak Karolina 3a, Łyjak Nina 3a, Drańska Alicja 2s, Śliwa Wiktoria 2s, Furga Dominika 2s, Zaborowska Matylda 1c, Czopek Gabriela 1c, Sagatowska Wiktoria 2c, Opoka Natalia 2a.

Opiekun:   Ewa Madejek

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj315
mod_vvisit_counterTen tydzień326
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1933
mod_vvisit_counterTen miesiąc4828
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc7796
mod_vvisit_counterWszystkie dni442247