Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
PŁYWACKIE ZMAGANIA ZAKOŃCZONE

Na przełomie listopada i grudnia w ramach Gimnazjady Szkolnej odbywały się pływackie zawody dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum reprezentowały szkołę  w sztafecie pływackiej 10 x 25 m szczebla powiatowego, gdzie zajęły II miejsce i awansowały do szczebla rejonowego. W Puławach musiały się już zmierzyć  nie tylko ze zwyciężczyniami z powiatu opolskiego - Poniatową, ale również z dziewczętami , które zajęły  I i II miejsce w powiatach ryckim, puławskim i lubartowskim.
W Puławach w zawodach szczebla rejonowego dziewczęta wypływały zadawalające  IV miejsce.
SKŁAD DRUŻYNY:
Bąk Gabriela 3s, Kuzioła Kamila 3s, Dacka Agata 3s, Bigos Julia 3a, Kłak Karolina 3a, Łyjak Nina 3a, Drańska Alicja 2s, Śliwa Wiktoria 2s, Furga Dominika 2s, Zaborowska Matylda 1c, Czopek Gabriela 1c, Sagatowska Wiktoria 2c, Opoka Natalia 2a.

Opiekun:   Ewa Madejek

Więcej…
 
ZDROWE KIESZONKOWE w Jedynce

Nasza szkoła od listopada tego roku przystąpiła do projektu "Zdrowe Kieszonkowe". W piątek, 2 grudnia, na korytarzu stanął automat ze zdrową żywnością, a we wtorek, 6 grudnia, zainstalowany został filtr do wody.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powitalny artykuł na stronie zdrowekieszonkowe.pl

ZDROWE KIESZONKOWE to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Od 1 września 2015 roku obowiązują nowe zapisy Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które wykluczają ze sprzedaży w szkołach niezdrową żywność. Na terenie placówek oświatowych nie można sprzedawać produktów mających niekorzystny wpływ na prawidłowy rozwój i stan zdrowia dzieci i młodzieży. Służyć ma to m.in. dbałości o zdrowie młodego pokolenia, a także przeciwdziałaniu problemowi nadwagi i otyłości wśród najmłodszych.

Więcej…
 
Warsztaty "W Świecie Muzyki"

W piątek, 2 grudnia, uczniowie grup świetlicowych III A oraz III B pod opieką Anny Kustrzepy i Emilii Gorajek-Kosowskiej uczestniczyli  w warsztatach "W Świecie muzyki" prowadzonych przez instruktorów OCK. Na warsztatach spotkaliśmy się z rytmem, muzyką, śpiewem a nade wszystko z dobrą zabawa. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w próbie zagrania na perkusji czy pianinie. Poznali podstawowe elementy składowe perkusji takie jak: bęben wielki, werbel, floor-tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash.

Wielką niespodziankę mieli w studiu nagrań, gdzie odtwarzane były zaśpiewane przez dzieci piosenki i odgłosy z różnymi efektami np. echa, postaci z bajek czy symulacji pomieszczeń. Dowiedzieli się także, że śpiewu należy się również uczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Ponieważ śpiewa się całym ciałem, pani instruktor przeprowadziła z nami rozgrzewkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzach precyzyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia emisyjne i dykcji.

Więcej…
 
UKS OLIMP gospodarzem

Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej

dziewcząt i chłopców.

W dniach 26-27. 11.2016r. UKS Olimp działający przy ZS nr 1 w Opolu Lubelskim był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, który został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Gościliśmy zespoły siatkarskie z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z rocznika 2001 i młodsi.

W sobotę odbył się turniej chłopców - 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Każda drużyna rozegrała w sumie 5 meczy. W finale turnieju znalazły się dwie drużyny z Opola Lubelskiego - OLIMP I i OLIMP II, po zaciętym pojedynku (2-1 w setach) OLIMP I pokonał młodszych kolegów z OLIMPU II, w meczu o III plac spotkały się drużyny z Gimnazjum w Chotczy i MKS Kraśnik I - zwyciężyła drużyna z Chotczy 2-1.

Więcej…
 
ANDRZEJKI w świetlicy

W środę 30 listopada dla całej społeczności świetlicy zorganizowane zostało święto św. Andrzeja.
W tym dniu sala świetlicy została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczęta z klasy piątej na  ten moment przeobraziła się w świetlicowe wróżki.
Wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart do gry, koła szczęścia, mowy kwiatów, magicznych serc, symboli kolorów, chińskie ciasteczko, kości do gry, numerologii - kombinacji cyfr z daty urodzenia, szpilek oraz kubeczków. Można się było również dowiedzieć jaki w przyszłości będziemy wykonywać zawód. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z czarodziejskiego kapelusza, na których widniały nazwy zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Więcej…
 
Patriotyzm w pieśni

Kiedy mówimy o Ojczyźnie, mamy na myśli ziemię rodzinną, naród i jego dzieje, język, bogactwo duchowe i materialne, dziedzictwo przodków i losy przyszłych pokoleń. Ilustracją tego są między innymi pieśni patriotyczne, dzięki którym  możemy odbyć niezwykłą podróż po naszej ojczystej ziemi, jej historii, tradycji i kulturze.

Zespół "Wega" oraz solistka Zuzanna Szczupak biorąc udział w przeglądach pieśni patriotycznej, chcą właśnie poprzez pieśni zaakcentować swój patriotyzm i dać świadectwo przywiązania do Ojczyzny, osiągając przy tym liczne sukcesy:

  • W I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Muzyki Polskiej "Dla Ciebie Ojczyzno", który odbył się 2 listopada 2016 r w OCK w Opolu Lubelskim, zarówno zespół, jak i Zuzia  zostali laureatami zajmując I miejsca w swoich kategoriach. Piękne pieśni patriotyczne w ich wykonaniu można było usłyszeć podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w OCK w dniu 11 listopada. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  • W XIII Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską", który odbył się 3 listopada 2016 r w Domu Chemika  w Puławach,  Zuzanna Szczupak zdobyła I miejsce w kat soliści - dzieci szkół podstawowych oraz otrzymała nagrodę specjalną "Puchar Niepodległości" za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.
Więcej…
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA

W zakładce "Więcej..." - zdjęcia z zabawy

Więcej…
 
Nagrody z MegaMisji

W naszej świetlicy uczniowie z grup III A oraz IX integracyjna z wielkim zapałem dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Dzieci zdobyły już wiedzę z następujących obszarów kompetencji cyfrowych: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów, oraz prawo.
Uczestnictwo w tym programie oprócz dobrej zabawy,systematycznej  pracy na zajęciach przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. Nasza świetlica zdobyła już wystarczającą ilość punktów które zostały wymienione na nagrody: kreatywny zestaw plastyczny oraz tablet.

Więcej…
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 
Pantomima, spotkania z dietetykiem

W dniach 15 - 17 listopada odbyły się spotkania z panią dietetyk - specjalistą do spraw żywienia, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 - III oraz IV - VI Szkoły Podstawowej, jak i Rodzice podczas popołudniowych wywiadówek. Również podczas zebrań Rodziców uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Doroty Bąk  przygotowali przedstawienie profilaktyczne z elementami pantomimy pt: "List Joli". Głęboka, prawdziwa  historia, dająca do myślenia, wzbudzająca refleksję... Rodzice nie ukrywali wzruszenia i ciepłych słów w kierunku wykonawców, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Święto Niepodległości

10 listopada 2016r. uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyły się dwie akademie. W montażu słowo-muzycznym wystąpili uczniowie klas 3a i 3c szkoły podstawowej pod kierunkiem p.Beaty Chodoły i p.Anety Mirosław, natomiast uczniów klas IV-VI i gimnazjum przygotowały p.Elżbieta Filsiak i p.Krystyna Piłat. Z gościnnym występem zaprezentowały się również dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez p.Urszulę Sosik i p.Jolantę Sobczuk.

Pieśnią patriotyczną i wierszem przypomnieliśmy trudną przeszłość naszej ojczyzny i dążenia niepodległościowe Polaków.

W uroczystościach podkreślano ważną rolę postaw patriotycznych w czasach wolności i pokoju.

Więcej…
 
Szczygiełki są wśród nas

W ubiegłym tygodniu zawitał do naszej szkoły chór "Szczygiełki" z Poniatowej. W czasie muzycznego spotkania z chórzystami, ich instruktorkami i Panią dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Danutą Danielewicz nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać różnych utworów wokalnych, instrumentalnych a także wziąć udział wmini- warsztatach wokalnych. Okazało się, że wielu chórzystów "Szczygiełków" jest uczniami naszej szkoły i rozwija swoje zamiłowania i uzdolnienia muzyczne na zajęciach pozalekcyjnych. Spotkanie bardzo podobało się uczniom, którzy aktywnie włączali się w naukę kanonu, a dzieci uczęszczające na chór wspólnie ze "Szczygiełkami"zaśpiewały na scenie piosenkę.

Dziękujemy za spotkanie!

Więcej…
 
ŻYWA, PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU

"Patriotyzm, dzięki swoim odwołaniom do przeszłości, może pomóc najmłodszemu pokoleniu budować przyszłość - w poczuciu sprawiedliwości, docenianiu tego, co otrzymało i gdzie przyszło mu żyć."

W czwartek 10.11.2016r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy do  naszej klasy, żołnierza kontraktowego Narodowych Sił Rezerwowych Pana ppor. Artura Rumińskiego dowódcę plutonu w 1 Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowym im. gen. Romualda Traugutta, ojca jednego z chłopców z klasy III D. Pan Artur opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze, jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Pokazał też dzieciom różne elementy umundurowania: berety, kamizelkę taktyczną, które chętnie przymierzały. Rozmawiały też z panem o wojskowych pojazdach i samolotach. Na koniec odbyła się krótka musztra.

Więcej…
 
PAMIĘTAMY !!!

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

W dniu 27 października uczniowie klasy  III D integracyjnej z wychowawczyniami p. D. Bąk i p. M. Ratomską, a także uczniowie II S gimnazjum pod opieką p. E. Flisiak  i ks. P. Matusika  wybrali się na cmentarz. Po posprzątaniu grobów, zapalili znicze na mogiłach, pomodlili się za poległych, odśpiewując hymn, oddali  hołd Nieznanym Żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Polski.

Więcej…
 
Śladami Kornela Makuszyńskiego

26 października w klasach 1-3 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, który odbył się w Tygodniu Patrona. 40 uczniów wykonywało prace plastyczne "Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego". Komisja konkursowa nagrodziła 22 prace. Oto laureaci:

I miejsce
Kinga Kołodziej kl.1b
Gabriela Zagozdon kl.2b
Patryk Kuś kl.3a
Nikola Gawlik kl.3a

Więcej…
 
Nałęczowianka dla szkoły

Jedynka, tak jak każda szkoła, dba o zdrowie swoich podopiecznych. Firma "Nestle Waters" w dniu 20 października 2016 roku ofiarowała uczniom naszej szkoły 1512 butelek wody mineralnej "Nałęczowianka". W najbliższych dniach dar przekazany zostanie wychowawcom.

Składamy serdeczne podziękowanie Firmie "Nestle Waters" za ten podarunek.

Opiekun SU Krystyna Flisiak

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj156
mod_vvisit_counterWczoraj290
mod_vvisit_counterTen tydzień960
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1232
mod_vvisit_counterTen miesiąc2597
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6533
mod_vvisit_counterWszystkie dni425719