Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2017 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Pasowanie na "Świetliczaka"

20 października 2016 roku w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystości "Pasowania na wesołego Świetliczaka". Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Zmagały się z konkurencjami sportowymi,  śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Po zakończonej części artystycznej pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Wychowawcy świetlicy z oddziału przedszkolnego

Więcej…
 
PORANEK Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM Drukuj

17 października uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym ,,Poranku z Kornelem Makuszyńskim" zorganizowanym przez biblioteczne Koło Miłośników Książki. Prowadzącymi imprezę byli uczniowie klasy VI C : Martyna Szczypa i Piotr Świerzak. W imprezie brali również udział uczniowie klas młodszych: Kacper Kozak, Michał Karaś, Julia Rola, Antoni Śliwa, Szymon Fiuk, Amelia Stochmal, Jagoda Drozdowska, Agata Odymała, Diana Januszek, Mikołaj Pruchniak.

Piosenki o książkach i o Patronie szkoły zaśpiewały Joanna Piasecka i Zuzanna Szczupak z zespołu Wega. Ciekawostki o Kornelu w formie prezentacji multimedialnej przygotowały uczennice klas VI: Maja Gołębiewska, Hanna Jurak i Gabriela Błaszczyńska oraz Zuzanna Szczupak i Martyna Lejwoda. Własną twórczość o Kornelu i jego książkowych bohaterach zaprezentowały: Antonina Dudek, Agnieszka Kłak, Klaudia Czarnota, Aleksandra Rak i Maja Gołębiewska.

Więcej…
 
Siatkarze z Jedynki wicemistrzami Lubelszczyzny w piłce siatkowej w kategorii MŁODZIK

W dniach 15-16.10. 2016r. odbył się w Kraśniku I Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzik. Opole Lubelskie reprezentowało dwie drużyny z UKS OLIMP. Zawodnicy są uczniami klasy sportowej  Zespołu Szkół Nr 1. W turnieju brało udział 16 najlepszych drużyn z terenu Lubelszczyzny. Zawodnicy z Opola  odnieśli znaczący sukces zajmując II miejsce, w finale ulegając po zaciętej walce zespołowi z Nałęczowa. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Świdnika, a czwarte z Chełma. Drugi zespół z Opola zajął 11 miejsce w ostatnim meczu pokonując drużynę z Białej Podlaski II.
Skład wicemistrzów UKS OLIMP I: Jakub Duda, Michał Frączek, Bartosz Przybycień, Maciej Zieliński (MVP turnieju ), Łukasz Pętek, Bartosz Ptasiński, Gabriel Oszust, trener Janusz Stępień.
Skład Olimpu  II zespołu: Arkadiusz Nowaczek, Wiktor Misiak, Marcin Giza, Grzegorz Jakubczyk, Dawid Strawa, Piotr Wnuk, Patryk Madejek, Arkadiusz Odymała.

Więcej…
 
Obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w Zespole Szkół nr 1 potrójna uroczystość.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali akademię. Były wiersze, piosenki oraz życzenia i kwiaty dla Nauczycieli.

"Pierwszaki" ze Szkoły Podstawowej zostały przyjęte o społeczności szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, wiedzę oraz talenty artystyczne. Następnie w obecności Sztandaru Szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie, a potem "pasowanie" na ucznia. Złożono również kwiaty pod popiersiem Patrona - Kornela Makuszyńskiego.

Trzecia część uroczystości to ślubowanie uczniów pierwszych klas naszego Gimnazjum.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1

 
Wyśpiewany sukces w Kocku

Dnia 28 września 2016 r w Kocku odbył się XII  Festiwal Pieśni Patriotycznej ph "Pieśń Ojczyzny Pełna". W festiwalu tym wzięli udział soliści z trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Zuzanna Szczupak z kl VI i Joanna Mazurkiewicz z kl III G. Poziom wszystkich prezentacji konkursowych był bardzo wysoki , a repertuar patriotyczny bardzo zróżnicowany. Znane pieśni patriotyczne, opracowane w całkiem nowych aranżacjach, przeplatały się z pieśniami współczesnymi.

Więcej…
 
Świat bez alkoholu

10 października w Klubie Abstynenta "Jutrzenka" odbyło się rozstrzygnięcie IX Edycji Konkursu "Świat bez alkoholu". Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas V-VI pierwsze miejsce zajęła Natalia Jaruga z kl VIb. III miejsce zdobył Mikołaj Pruchniak z Vc, a Bartłomiej Liponoga i Jakub Kwaśniak (obaj z VIb) uzyskali wyróżnienia. W kategorii uczniów klas I-IV pierwsze miejsce zajął Cezary Liponoga z klasy IIIb, a wyróżnienie uzyskała Alicja Kotowska z IVb.

Nagrody ufundowali Starosta Powiatu Opolskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opole Lubelskie.

Opiekunami uczniów były Panie Bożena Zielonka (uczniowie klas 4-6) oraz Barbara Kania (Cezary Liponoga z IIIb).

W zakładce "Więcej..." - fotoreportaż z konkursu.

Bożena Zielonka

Więcej…
 
Wyniki konkursu "Sztuka ze śmieci"

10 października nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzświetlicowego konkursu plastycznego   pn. "Sztuka ze śmieci" przeprowadzonego w dwóch grupach wiekowych: I grupa - klasy 0-III oraz II grupa - klasy IV-VI. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na konieczność właściwego postępowania z odpadami oraz możliwość ponownego ich wykorzystania. Autorzy prac wykazali się niewątpliwie pomysłowością i twórczym podejściem do zadania.
Wyniki konkursu w I grupie wiekowej:
I miejsca - Anna Krajewska kl. I oraz Szymon Wawrzycki klasa III 
II miejsca - Konopa Kacper kl.I oraz Emilia Dudek kl. III
III miejsca - Konopa Diana "0", Kuś Patryk i Kacper Gołofit z kl. III

Więcej…
 
..........................................................................

w JEDYNCE

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.

Więcej…
 
MEGA MISJA w naszej szkole

Czym jest "Mega Misja"? To nieodpłatny, ogólnopolski program edukacyjny kierowany do szkół podstawowych, w których działają szkolne świetlice. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów.
W czerwcu 2016 roku nasza szkoła zakwalifikowało się do programu nowoczesnej edukacji Mega-Misja. Tak więc 1 września rozpoczęliśmy  edukację cyfrową razem z Fundacją Orange. Przez okres 10 miesięcy dzieci w świetlicy szkolnej będą doświadczać mega przygody z Julką, Kubą i Psotnikiem - bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowym laboratorium. Podczas zajęć pozalekcyjnych w świetlicach szkolnych uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z Internetu i cyfrowych technologii. Uczestnicy programu Mega-Misja dowiedzą się m.in.: jak dbać o swoją anonimowość w sieci, jak unikać niebezpieczeństw oraz jak kulturalnie  zachować się by odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych.

Więcej…
 
Gimnazjalisto !

Zapraszamy właśnie Ciebie na BEZPŁATNE warsztaty HIP-HOPOWE

"RAP- poezja ulicy"

TERMIN WARSZTATÓW: 26 września-14 października 2016 r.

Zajęcia w grupach - dla osób POCZĄTKUJĄCYCH

- dla osób ZAAWANSOWANYCH

Warsztaty poprowadzi raper z Lublina

TOMASZ DOLAR DYMEK

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2016

3 września 2016 roku o godzinie 10.00

na skwerku przy ul. Ogrodowej w Opolu Lubelskim

odbędzie się

NARODOWE CZYTANIE

,,QUO VADIS" HENRYKA SIENKIEWICZA

Pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej

W naszym mieście patronat nad akcją objął Burmistrz Opola Lubelskiego.

Jak co roku Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim włącza się aktywnie
w przebieg akcji Narodowego Czytania. Zapraszamy chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w głośnym czytaniu fragmentów powieści oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

więcej na stronie OCK - kliknij tutaj

 

 
Harmonogram dowozów w roku szkolnym 2016/17

W zakładce "Więcej" harmonogram

obowiązujący w roku szkolnym 2016/17

Więcej…
 
Podręczniki w roku szkolnym 2016/17 PDF Drukuj

Ogłaszam zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim i w Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim.
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych do klasy I, II, III, IV i V szkoły podstawowej oraz do klasy I i II gimnazjum będą nieodpłatnie udostępniane dla każdego ucznia, natomiast do klasy VI szkoły podstawowej oraz do III gimnazjum rodzice zakupują we własnym zakresie.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim

Szkoła Podstawowa

Zestaw podręczników docx
Zestaw podręczników pdf

Zestaw materiałów ćwiczeniowych docx
Zestaw materiałów ćwiczeniowych pdf

Gimnazjum

Zestaw podręczników docx
Zestaw podręczników pdf

Zestaw materiałów ćwiczeniowych docx
Zestaw materiałów ćwiczeniowych pdf

Aby pobrać dokument w określonym formacie kliknij odpowiedni link

 
Słoneczna Jedynka

W roku szkolnym 20015/2016 uczniowie z klas trzecich A i S: Wiktoria Korgul, Natalia Zaborowska, Ewa Winiarz, Dominik Kuś, Michał Frączek jako Słoneczna Jedynka,  przystąpili do dwu konkursów organizowanych przez Ministerstwo Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Były to: konkurs filmowy na wykonanie spotu reklamowego o panelach fotowoltaicznych oraz konkurs badawczy dotyczący montażu paneli w szkole  i domach jednorodzinnych. Uczniowie ukończyli pracę nad pierwszym konkursem, wyniki w lipcu tego roku. Kontynuują pracę przy ostatnim etapie drugiego konkursu.
W ramach tych dokonań przeprowadzono prelekcję i spotkania na temat paneli w czasie tegorocznego Święta Szkoły.
Koniec ostatniego etapu to koniec czerwca tego roku, a ogłoszenie wyników nastąpi w lipcu. W tej chwili zajmujemy 15 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Krystyna Flisiak - opiekun grupy Słoneczna Jedynka

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2015/16

W zakładce "Więcej" - fotoreportaże z zakończenia roku szkolnego

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj156
mod_vvisit_counterWczoraj290
mod_vvisit_counterTen tydzień960
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1232
mod_vvisit_counterTen miesiąc2597
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6533
mod_vvisit_counterWszystkie dni425719