Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
ZDROWE KIESZONKOWE w Jedynce

Nasza szkoła od listopada tego roku przystąpiła do projektu "Zdrowe Kieszonkowe". W piątek, 2 grudnia, na korytarzu stanął automat ze zdrową żywnością, a we wtorek, 6 grudnia, zainstalowany został filtr do wody.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powitalny artykuł na stronie zdrowekieszonkowe.pl

ZDROWE KIESZONKOWE to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Od 1 września 2015 roku obowiązują nowe zapisy Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które wykluczają ze sprzedaży w szkołach niezdrową żywność. Na terenie placówek oświatowych nie można sprzedawać produktów mających niekorzystny wpływ na prawidłowy rozwój i stan zdrowia dzieci i młodzieży. Służyć ma to m.in. dbałości o zdrowie młodego pokolenia, a także przeciwdziałaniu problemowi nadwagi i otyłości wśród najmłodszych.

Więcej…
 
Warsztaty "W Świecie Muzyki"

W piątek, 2 grudnia, uczniowie grup świetlicowych III A oraz III B pod opieką Anny Kustrzepy i Emilii Gorajek-Kosowskiej uczestniczyli  w warsztatach "W Świecie muzyki" prowadzonych przez instruktorów OCK. Na warsztatach spotkaliśmy się z rytmem, muzyką, śpiewem a nade wszystko z dobrą zabawa. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w próbie zagrania na perkusji czy pianinie. Poznali podstawowe elementy składowe perkusji takie jak: bęben wielki, werbel, floor-tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash.

Wielką niespodziankę mieli w studiu nagrań, gdzie odtwarzane były zaśpiewane przez dzieci piosenki i odgłosy z różnymi efektami np. echa, postaci z bajek czy symulacji pomieszczeń. Dowiedzieli się także, że śpiewu należy się również uczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Ponieważ śpiewa się całym ciałem, pani instruktor przeprowadziła z nami rozgrzewkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzach precyzyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia emisyjne i dykcji.

Więcej…
 
UKS OLIMP gospodarzem

Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej

dziewcząt i chłopców.

W dniach 26-27. 11.2016r. UKS Olimp działający przy ZS nr 1 w Opolu Lubelskim był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, który został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Gościliśmy zespoły siatkarskie z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z rocznika 2001 i młodsi.

W sobotę odbył się turniej chłopców - 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Każda drużyna rozegrała w sumie 5 meczy. W finale turnieju znalazły się dwie drużyny z Opola Lubelskiego - OLIMP I i OLIMP II, po zaciętym pojedynku (2-1 w setach) OLIMP I pokonał młodszych kolegów z OLIMPU II, w meczu o III plac spotkały się drużyny z Gimnazjum w Chotczy i MKS Kraśnik I - zwyciężyła drużyna z Chotczy 2-1.

Więcej…
 
ANDRZEJKI w świetlicy

W środę 30 listopada dla całej społeczności świetlicy zorganizowane zostało święto św. Andrzeja.
W tym dniu sala świetlicy została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczęta z klasy piątej na  ten moment przeobraziła się w świetlicowe wróżki.
Wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart do gry, koła szczęścia, mowy kwiatów, magicznych serc, symboli kolorów, chińskie ciasteczko, kości do gry, numerologii - kombinacji cyfr z daty urodzenia, szpilek oraz kubeczków. Można się było również dowiedzieć jaki w przyszłości będziemy wykonywać zawód. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z czarodziejskiego kapelusza, na których widniały nazwy zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Więcej…
 
Patriotyzm w pieśni

Kiedy mówimy o Ojczyźnie, mamy na myśli ziemię rodzinną, naród i jego dzieje, język, bogactwo duchowe i materialne, dziedzictwo przodków i losy przyszłych pokoleń. Ilustracją tego są między innymi pieśni patriotyczne, dzięki którym  możemy odbyć niezwykłą podróż po naszej ojczystej ziemi, jej historii, tradycji i kulturze.

Zespół "Wega" oraz solistka Zuzanna Szczupak biorąc udział w przeglądach pieśni patriotycznej, chcą właśnie poprzez pieśni zaakcentować swój patriotyzm i dać świadectwo przywiązania do Ojczyzny, osiągając przy tym liczne sukcesy:

  • W I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Muzyki Polskiej "Dla Ciebie Ojczyzno", który odbył się 2 listopada 2016 r w OCK w Opolu Lubelskim, zarówno zespół, jak i Zuzia  zostali laureatami zajmując I miejsca w swoich kategoriach. Piękne pieśni patriotyczne w ich wykonaniu można było usłyszeć podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w OCK w dniu 11 listopada. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  • W XIII Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską", który odbył się 3 listopada 2016 r w Domu Chemika  w Puławach,  Zuzanna Szczupak zdobyła I miejsce w kat soliści - dzieci szkół podstawowych oraz otrzymała nagrodę specjalną "Puchar Niepodległości" za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.
Więcej…
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA

W zakładce "Więcej..." - zdjęcia z zabawy

Więcej…
 
Nagrody z MegaMisji

W naszej świetlicy uczniowie z grup III A oraz IX integracyjna z wielkim zapałem dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Dzieci zdobyły już wiedzę z następujących obszarów kompetencji cyfrowych: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów, oraz prawo.
Uczestnictwo w tym programie oprócz dobrej zabawy,systematycznej  pracy na zajęciach przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. Nasza świetlica zdobyła już wystarczającą ilość punktów które zostały wymienione na nagrody: kreatywny zestaw plastyczny oraz tablet.

Więcej…
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 
Pantomima, spotkania z dietetykiem

W dniach 15 - 17 listopada odbyły się spotkania z panią dietetyk - specjalistą do spraw żywienia, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 - III oraz IV - VI Szkoły Podstawowej, jak i Rodzice podczas popołudniowych wywiadówek. Również podczas zebrań Rodziców uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Doroty Bąk  przygotowali przedstawienie profilaktyczne z elementami pantomimy pt: "List Joli". Głęboka, prawdziwa  historia, dająca do myślenia, wzbudzająca refleksję... Rodzice nie ukrywali wzruszenia i ciepłych słów w kierunku wykonawców, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Święto Niepodległości

10 listopada 2016r. uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyły się dwie akademie. W montażu słowo-muzycznym wystąpili uczniowie klas 3a i 3c szkoły podstawowej pod kierunkiem p.Beaty Chodoły i p.Anety Mirosław, natomiast uczniów klas IV-VI i gimnazjum przygotowały p.Elżbieta Filsiak i p.Krystyna Piłat. Z gościnnym występem zaprezentowały się również dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez p.Urszulę Sosik i p.Jolantę Sobczuk.

Pieśnią patriotyczną i wierszem przypomnieliśmy trudną przeszłość naszej ojczyzny i dążenia niepodległościowe Polaków.

W uroczystościach podkreślano ważną rolę postaw patriotycznych w czasach wolności i pokoju.

Więcej…
 
Szczygiełki są wśród nas

W ubiegłym tygodniu zawitał do naszej szkoły chór "Szczygiełki" z Poniatowej. W czasie muzycznego spotkania z chórzystami, ich instruktorkami i Panią dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Danutą Danielewicz nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać różnych utworów wokalnych, instrumentalnych a także wziąć udział wmini- warsztatach wokalnych. Okazało się, że wielu chórzystów "Szczygiełków" jest uczniami naszej szkoły i rozwija swoje zamiłowania i uzdolnienia muzyczne na zajęciach pozalekcyjnych. Spotkanie bardzo podobało się uczniom, którzy aktywnie włączali się w naukę kanonu, a dzieci uczęszczające na chór wspólnie ze "Szczygiełkami"zaśpiewały na scenie piosenkę.

Dziękujemy za spotkanie!

Więcej…
 
ŻYWA, PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU

"Patriotyzm, dzięki swoim odwołaniom do przeszłości, może pomóc najmłodszemu pokoleniu budować przyszłość - w poczuciu sprawiedliwości, docenianiu tego, co otrzymało i gdzie przyszło mu żyć."

W czwartek 10.11.2016r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy do  naszej klasy, żołnierza kontraktowego Narodowych Sił Rezerwowych Pana ppor. Artura Rumińskiego dowódcę plutonu w 1 Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowym im. gen. Romualda Traugutta, ojca jednego z chłopców z klasy III D. Pan Artur opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze, jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Pokazał też dzieciom różne elementy umundurowania: berety, kamizelkę taktyczną, które chętnie przymierzały. Rozmawiały też z panem o wojskowych pojazdach i samolotach. Na koniec odbyła się krótka musztra.

Więcej…
 
PAMIĘTAMY !!!

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

W dniu 27 października uczniowie klasy  III D integracyjnej z wychowawczyniami p. D. Bąk i p. M. Ratomską, a także uczniowie II S gimnazjum pod opieką p. E. Flisiak  i ks. P. Matusika  wybrali się na cmentarz. Po posprzątaniu grobów, zapalili znicze na mogiłach, pomodlili się za poległych, odśpiewując hymn, oddali  hołd Nieznanym Żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Polski.

Więcej…
 
Śladami Kornela Makuszyńskiego

26 października w klasach 1-3 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, który odbył się w Tygodniu Patrona. 40 uczniów wykonywało prace plastyczne "Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego". Komisja konkursowa nagrodziła 22 prace. Oto laureaci:

I miejsce
Kinga Kołodziej kl.1b
Gabriela Zagozdon kl.2b
Patryk Kuś kl.3a
Nikola Gawlik kl.3a

Więcej…
 
Nałęczowianka dla szkoły

Jedynka, tak jak każda szkoła, dba o zdrowie swoich podopiecznych. Firma "Nestle Waters" w dniu 20 października 2016 roku ofiarowała uczniom naszej szkoły 1512 butelek wody mineralnej "Nałęczowianka". W najbliższych dniach dar przekazany zostanie wychowawcom.

Składamy serdeczne podziękowanie Firmie "Nestle Waters" za ten podarunek.

Opiekun SU Krystyna Flisiak

 
Pasowanie na "Świetliczaka"

20 października 2016 roku w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyła się uroczystości "Pasowania na wesołego Świetliczaka". Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Zmagały się z konkurencjami sportowymi,  śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Po zakończonej części artystycznej pani kierownik świetlicy Elżbieta Nowak dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek.

Wychowawcy świetlicy z oddziału przedszkolnego

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj315
mod_vvisit_counterTen tydzień326
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1933
mod_vvisit_counterTen miesiąc4828
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc7796
mod_vvisit_counterWszystkie dni442247