Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Kartka Urodzinowa dla Stulatki

Pod koniec września Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki pt."Kartka Urodzinowa dla Stulatki". Uczniowie klas I-III oraz IV-VI wykonywali kartkę urodzinową z życzeniami dla Polski z okazji 100 Lat Niepodległości. Z naszej szkoły wytypowano ponad dwadzieścia prac. 14 listopada w Kluczkowicach podczas uroczystej, patriotycznej akademii odbyło się wręczenie nagród uczniom i dyplomów opiekunom ze szkół całej Gminy.

W kategorii klas IV-VI dwa równorzędne trzecie miejsca zdobyli Nela Troczyńska z 4b oraz Kacper Janiszewski z 4a, wyróżniono pracę Piotra Kopińskiego z 4a.

Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na "urodzinowy" słodki poczęstunek.

Koordynator i opiekun konkursu - Bożena Zielonka

Zobacz zdjęcia
 
Opole Lubelskie - moje miasto.

W niedzielę 11 listopada 2018r Opolskie Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu pod hasłem "100 lat Niepodległości-600 lat Opola Lubelskiego". W konkursie triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1  w Opolu Lubelskim, którzy zdobyli większość nagród:

  • Kategoria klasy I-III - I miejsce-Gabriel Górecki klasa Ia (opiekun - p.Joanna Majka)
  • Kategoria klasy VII-VIII i gimnazjum - I miejsce-Bartosz Szeszuła klasa VIIb, II miejsce-Weronika Sagatowska VIIc (opiekun - p.Bożena Zielonka)
  • Wyróżnienia - Wiktoria Kucharczyk, Klaudia Krawiec - uczennice IIIb gimnazjum (opiekun - p.Bożena Zielonka)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. W zakładce "Więcej" - zdjęcia z rozdania nagród oraz fotografie prac Bartosza Szeszuły i Weroniki Sagatowskiej.

Joanna Majka

Więcej…
 
TYDZIEŃ W KOLORZE "BIAŁO-CZERWONYM"

W tygodniu poprzedzającym rocznicę 100-lat odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej towarzyszyło nam  wiele inicjatyw. Tydzień ten  stał się okazją do nauki patriotyzmu, okazywania szacunku symbolom narodowym, oddawania czci bohaterom.
Na prowadzonych zajęciach wszyscy w skupieniu uczyli się wierszy oraz pieśni patriotycznych. Dla starszych uczniów prezentowane były audycje multimedialne zaczerpnięte z Internetu, które przybliżyły  okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Natomiast młodsze dzieci obejrzały film animowany pt. "Polskie Symbole Narodowe" Przygotowane przez Panią Emilę Gorajek-Kosowską. W większości sal świetlicowych przygotowane zostały  gazetki ścienne własnoręcznie wykonane przez uczniów, w barwach narodowych.
Cała społeczność szkolna na holu głównym  wzięła udział w akcji: "Najdłuższe życzenia dla Polski" Polegała ona na napisaniu lub narysowaniu ciepłych życzeń  do Polski przez uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi oraz gości szkoły. Specjalnie przygotowany 30 metrowy rulon papieru w bardzo szybkim czasie zapełniony został pięknymi życzeniami i rysunkami. Za tę inicjatywę odpowiedzialna była pani Elżbieta Nowak oraz Katarzyna Pocztarska.

Więcej…
 
Uczmy się kochać naszą Ojczyznę
W piątek, 9 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akademii z okazji Święta Niepodległości.  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3A. Wierszem i piosenką wyrażali przywiązanie i miłość do Ojczyzny. Wszyscy, w obecności flagi państwowej  odśpiewali hymn. Uroczystość miała podniosły ale i radosny nastrój.
Anna Lipiec
Zobacz zdjęcia
 
"Zakręcona akcja"

Spełniamy marzenia Dzieci

We wtorek 30 października 2018 roku przekazałam do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie ok. 80 kg zebranych na świetlicy i w oddziale przedszkolnym zakrętek.
Z pomocą wolontariuszy zakrętki trafiają do firmy recyclingowej, a hospicjum otrzymujemy pieniądze. Pieniądze przeznaczane są na spełnianie marzeń podopiecznych hospicjum.
W imieniu tych dzieci i ich rodzin serdecznie dziękuję wszystkim za systematyczną zbiórkę i prosimy o dalszą.

Małgorzata Kojtych

Więcej…
 
11 Listopada

Czytaj więcej
 
Lekcja historii na cmentarzu wojennym

W poniedziałek 29 października 2018 roku grupa IV i V świetlicowa wraz ze swoimi opiekunami udały się na cmentarz przy ulicy Leśnej, aby zapalić znicze poległym bohaterom.
Cmentarz wojenny, na którym byliśmy został założony w czasie I wojny światowej w dawnej wsi Woli Rudzkiej. Pochowano na nim kilkuset żołnierzy armii austro-węgierskiej i armii rosyjskiej. Polegli oni w walkach toczonych w okolicach Opola Lubelskiego w sierpniu i wrześniu 1914 roku i wiosną 1915 roku.
W latach 2009-2012 zaniedbany cmentarz został poddany renowacji, a teren wokół został uporządkowany. Odnowione zostały trzy nagrobki z dwoma krzyżami prawosławnymi i jednym łacińskim. W centrum cmentarza ustawiono na podstawie wykonanej z kostek w kształcie ściętego stożka pomnik z granitu poświęcony pamięci poległych żołnierzy obu armii. Do pomnika prowadzi alejka wykonana z podkładów kolejowych i drobnych kamieni. Na cmentarzu tym pochowano także żołnierzy radzieckich poległych podczas II wojny światowej.
Teren cmentarza ogrodzony został drewnianymi żerdziami, a przy wejściu postawiono dwie tablice informacyjne.

Małgorzata Kojtych

Zobacz zdjęcia
 
Poznajemy historię Opola Lubelskiego

W ostatnich dniach października klasy 1-3 oraz klasa 4a i 4b zostały zaproszone do Zespołu Szkół Zawodowych im. S.Konarskiego na spektakl teatrzyku japońskiego (kamishibai) pt. "Historia pewnego miasta", który został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Pomorskiej-Batyry. Towarzysząc małej myszce uczniowie poznawali zabytki naszego miasta. "Odwiedzili" miejsca, których dotychczas nie znali lub tylko o nich słyszeli. Dowiedzieli się o istniejącej w Opolu Szkole Rzemiosł prowadzonej przez zakon Pijarów. Poznali zawody, które wykonywali dawniej nasi mieszkańcy, a które obecnie należą do rzadkości lub nie istnieją. Pani Joanna zapoznała dzieci z atrybutami tych zawodów. Później dociekliwi historycy mogli sprawdzić swoją wiedzę  o Opolu korzystając z makiety Opola Lubelskiego. Dziękujemy Dyrekcji ZSZ im.S. Konarskiego Pani Anicie Wronie i Pani Joannie Pomorskiej- Batyrze za niecodzienną lekcję języka polskiego i historii.

Anna Kłak

Zobacz zdjęcia
 
Promieniowanie Ojcostwa

Takie właśnie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego w całym kraju. W ramach tych obchodów odbył się w Puławach X Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II pt: "Śpiewajmy Ojcu Świętemu", w którym wzięli udział również artyści z naszej szkoły: zespół     "Wega" i solistka Zuzanna Szczupak. Po raz kolejny wysoki poziom umiejętności wokalnych naszych uczniów został doceniony przez Jury, które zakwalifikowało ich do grona laureatów:

  • Zespół "Wega" zdobył I miejsce w kategorii: zespoły wokalne szkół podstawowych
  • Zuzia wyśpiewała II miejsce  w kategorii: soliści szkół podstawowych

Przepiękne piosenki o Papieżu, które wykonywali podczas przeglądu, zaprezentowali społeczności opolskiej podczas mszy świętej o godz 10.00 w Kościele Parafialnym w Opolu Lub. w dniu 14 października 2018 r

opiekun  Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Bicie Rekordu w sztucznym oddychaniu

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Akcję bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej po raz drugi przeprowadziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. W akcji wzięli udział: strażacy zawodowi i ochotnicy, funkcjonariusze służby więziennej, policja  i uczniowie opolskich szkół.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim dołączyli  się do Ogólnopolskiej Akcji polegającej na próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przez jak największą ilość osób. Próba trwała w całej Polsce od godz. 12:00 do godz. 12:30. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wykonywał 5 cykli resuscytacji ucisk-oddech po czym następowała zamiana miejsc, później kolejne 5 cykli i zmiana uczestników. Zadanie było wykonywane  jednocześnie na 12  fantomach do RKO. Ćwiczenie poprzedził krótki instruktaż poprowadzony przez  Organizatora Akcji Pana Stanisława Kamelę.
Ustanowiliśmy nowy rekord!!! W tegorocznej akcji wzięło udział 85 osób,  w ubiegłym roku udział w akcji wzięło 60 osób.

Czytaj więcej
 
Dzień Nauczyciela w przedszkolu

"Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.
Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach."

15 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem.Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowany na tę okazję występ. Zatrzymamy w pamięci obraz odświętnie ubranych przedszkolaków, zapach czerwonych róż i wspaniałą atmosferę.
Zobacz zdjęcia
 
Twórcza przygoda ze szkłem

Uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrali się 5 października 2018 r na wycieczkę do Glass Studio we Wronowie. Głównym punktem programu były warsztaty tworzenia różnych przedmiotów ze szkła. Po zwiedzeniu pracowni szkła dmuchanego, wysłuchaniu historii o tym, kiedy i jak powstało szkło oraz obejrzeniu pokazu dmuchania szkła, czyli powstawania naczynia szklanego od podstaw,  uczniowie wzięli się do pracy. Pod okiem fachowców próbowali swoich sił w grawerowaniu (pisaniu, rysowaniu) na placku szklanym oraz własnoręcznie wykonali szklanego kwiatka. Były to bardzo ciekawe i twórcze zajęcia, które jednocześnie dostarczyły wszystkim dobrej zabawy.
Podsumowaniem pobytu w Glass Studio było ognisko z kiełbaskami i zabawy na świeżym powietrzu.

Wychowawca: Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Jesienna wyprawa

2 października dzieci z oddziałów przedszkolnych (gr a, c) wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W Pracowni Artystycznej Sarzyński, przedszkolaki zakasały wysoko rękawy i na chwilę zamieniły sie w prawdziwych piekarzy. Efektem tej ciężkiej pracy były koguty wykonane z ciasta, które po upieczeniu smakowały wyśmienicie.
Kolejna atrakcją tej wyprawy była wizyta w Pijalni Czekolady, gdzie każdy przedszkolak miał okazję skosztować pysznego deseru. Następnie spacer po kazimierskim rynku oraz wzdłuż Wisły.
Wycieczkę zakończyliśmy w Krainie Zabaw w Puławach. Było dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy.

J. Sobczuk, U. Sosik

Zobacz zdjęcia
 
Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim w oddziałach przedszkolnych
W dniu 18.10.2018r. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odwiedzili nasze przedszkole.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Po wizycie w strażaków dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
Zobacz zdjęcia
 
Spotkanie z Nową Energią

15 października uczniowie klasy IIIA Gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Opolu Lubelskim spotkaniu z doradcą energetycznym z Regionalnego Biura Energii.

Spotkanie to przeznaczone było głównie dla mieszkańców Gminy, którzy starają się o dofinansowanie na wymianę pieca, instalację fotowoltaiczną czy kolektory słoneczne. Dla uczniów przygotowane było specjalne, mobilne stanowisko z "Nową Energią" - doradca wyjaśnił i zademonstrował działanie kolektora słonecznego, ogniwa fotowoltaicznego i turbiny wiatrowej.

Takie spotkanie to doskonała lekcja fizyki i techniki, a przede wszystkim promocja nowych, odnawialnych źródeł energii.

Mariusz Zielonka

Zobacz zdjęcia
 
Sztuka bawi i uczy

Na początku października, uczniowie z klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną, obejrzeli w ramach zajęć świetlicowych  przedstawienie teatralne pt. "Lusterko" w wykonaniu aktorów ze Studia Artystyczno-Teatralnego "Ssmyk" z Białegostoku. Głównym celem spektaklu było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas jest inny, co nie znaczy, że gorszy i, że nasze zachowanie ma wpływ na postępowanie innych. Należy zawsze szanować drugiego człowieka i nikt nie może być źle traktowany z tego powodu, że różni się od innych.

Dzieci, nie tylko z uwagą i skupieniem oglądały przedstawienie, ale także brały aktywny udział w spektaklu, między innymi pomagając głównej bohaterce o imieniu Lusterko, podejmować decyzje lub dzieląc się z nią własnymi pomysłami i doświadczeniem.

Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj250
mod_vvisit_counterWczoraj237
mod_vvisit_counterTen tydzień780
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2243
mod_vvisit_counterTen miesiąc3611
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9243
mod_vvisit_counterWszystkie dni521224