Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
ZABAWA KARNAWAŁOWA

W zakładce "Więcej" - zdjęcia z zabawy karnawałowej w dniu 12 stycznia

Więcej…
 
Szczęśliwego Nowego Roku

W zakładce "Więcej" - fotoreportaż ze Spotkania Opłatkowego w dniu 22 grudnia 2016.

Więcej…
 
Oklaskujemy nasze koleżanki

13 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się spektakl taneczno-akrobatyczny Teatru Tańca "Grawitan" pt. "Kopciuszek", w którym występowały nasze uczennice: Martyna Bąk, Karolina Kozieł i Natalia Sawka z klasy Vc oraz Sylwia Pereć z klasy IVa i Amelia Sawka z klasy IIIc
Przedstawienie obejrzały dzieci klas Ia, IIId i Vc szkoły podstawowej z wychowawcami oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Kozak.
Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknego widowiska.
Podziwialiśmy umiejętności aktorskie, baletowe i akrobatyczne naszych uczennic. Zapewniamy, iż będziemy uczestniczyć w następnych przedsięwzięciach młodych artystów.
Korzystając z okazji uczestniczyliśmy również w lekcjach muzealnych na Zamku Lubelskim. Poprzez zabawę poznawaliśmy dziedzictwo narodowe Polaków oraz zwyczaje naszych przodków.

Elżbieta Flisiak

Więcej…
 
MIKOŁAJKI

6 grudnia,  jak każdy o tym wie, Św. Mikołaj  chodzi po świecie rozdając dzieciom prezenty. Również nigdy nie zapomina o uczniach naszej szkoły. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie długo wyczekiwanego gościa. Przywitały go bardzo serdecznie wierszami i piosenkami, nie zabrakło również  laurek i pierniczków dla Świętego.

Dzieciaki z ogromną radością odpakowywały upominki, a po tej szczęśliwej chwili, mogły zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
Mikołajkowy zawrót głowy

Uczniowie z klasy I SP uczęszczający na świetlicę szkolną, bardzo aktywnie przygotowywali się do spotkania z Mikołajem już od połowy listopada. Najpierw wykonali przestrzenną pracę plastyczną - postać św. Mikołaja - wprowadzając tym samym w grupie iście mikołajkowy nastrój, a chcąc przywitać Mikołaja ze śpiewem na ustach, nauczyli się aż trzech piosenek o Mikołaju. Zaprezentowali  je 4 grudnia  podczas imprezy mikołajkowej w OCK, za co zostali obdarowani przez Świętego  słodyczami.  Występ był bardzo udany, a udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów dostarczył uczniom i ich rodzicom wiele radości i dobrej zabawy.
Dopełnieniem atrakcji mikołajkowych była wycieczka do Mini Fabryki Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. Wzięli w niej udział również uczniowie z klasy II, uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy pani Wiesławy Gajowiak.

Więcej…
 
SIATKARSKIE ZMAGANIA DZIEWCZĄT

Dnia 3 - 4 grudnia 2016r w Kraśniku odbył się już II Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo woj. lubelskiego Młodziczek. W rozgrywkach uczestniczyła drużyna ZS nr1/ UKS "Olimp" Opole Lubelskie, którą reprezentują dziewczęta z klasy 2s i 1c.

ZESPOŁY UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU:

1 UKS Remis/ TPS Lublin
2 Szóstka TPS I Biała Podlaska
3 UKS 9 Puławy/Dragon Wojcieszków
4 MKS Kraśnik
5 UKS Jagiellończyk I
6 TPS Lublin
7 TKS Tomasovia I
8 MKS II LO Chełm/UKS "Tempo" Chełm
9 MKS Skałka Annopol
10 ZS nr 1/UKS Olimp Opole Lubelskie
11 SL Salos Lublin
12 TKS Tomasovia II
13 MKS Kraśnik II
14 UKS Międzyrzecka Trójka
15 UKS Atomic Zamość
16 UKS Jagiellończyk II
17 MKS Kraśnik II

Więcej…
 
AGATA DACKA W FINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 8 grudnia 2016r  na nowej pływalni "Aqua" Lublin po raz pierwszy odbyła się Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
Po zmaganiach niższego szczebla awans do Finału Wojewódzkiego w stylu klasycznym wywalczyła sobie uczennica klasy sportowej naszego gimnazjum - Agata Dacka. Agata zajęła I miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w Poniatowej i II miejsce w Gimnazjadzie Rejonowej w Puławach.
W Finale Wojewódzkim wystartowało 18 pływaczek w dwóch seriach. Agata startowała w serii 2 na zewnętrznym, niewygodnym - 0 torze. Mimo wszystko, nie przeszkadzało jej to poprawić wyniku z Gimnazjady Powiatowej i uplasować się na bardzo dobrym VIII miejscu, z wynikiem 40,39s.
Gratulujemy Agata i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekun:  Ewa Madejek

Więcej…
 
PŁYWACKIE ZMAGANIA ZAKOŃCZONE

Na przełomie listopada i grudnia w ramach Gimnazjady Szkolnej odbywały się pływackie zawody dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum reprezentowały szkołę  w sztafecie pływackiej 10 x 25 m szczebla powiatowego, gdzie zajęły II miejsce i awansowały do szczebla rejonowego. W Puławach musiały się już zmierzyć  nie tylko ze zwyciężczyniami z powiatu opolskiego - Poniatową, ale również z dziewczętami , które zajęły  I i II miejsce w powiatach ryckim, puławskim i lubartowskim.
W Puławach w zawodach szczebla rejonowego dziewczęta wypływały zadawalające  IV miejsce.
SKŁAD DRUŻYNY:
Bąk Gabriela 3s, Kuzioła Kamila 3s, Dacka Agata 3s, Bigos Julia 3a, Kłak Karolina 3a, Łyjak Nina 3a, Drańska Alicja 2s, Śliwa Wiktoria 2s, Furga Dominika 2s, Zaborowska Matylda 1c, Czopek Gabriela 1c, Sagatowska Wiktoria 2c, Opoka Natalia 2a.

Opiekun:   Ewa Madejek

Więcej…
 
ZDROWE KIESZONKOWE w Jedynce

Nasza szkoła od listopada tego roku przystąpiła do projektu "Zdrowe Kieszonkowe". W piątek, 2 grudnia, na korytarzu stanął automat ze zdrową żywnością, a we wtorek, 6 grudnia, zainstalowany został filtr do wody.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powitalny artykuł na stronie zdrowekieszonkowe.pl

ZDROWE KIESZONKOWE to ogólnopolski projekt propagujący zdrowe odżywianie, skierowany do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Od 1 września 2015 roku obowiązują nowe zapisy Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które wykluczają ze sprzedaży w szkołach niezdrową żywność. Na terenie placówek oświatowych nie można sprzedawać produktów mających niekorzystny wpływ na prawidłowy rozwój i stan zdrowia dzieci i młodzieży. Służyć ma to m.in. dbałości o zdrowie młodego pokolenia, a także przeciwdziałaniu problemowi nadwagi i otyłości wśród najmłodszych.

Więcej…
 
Warsztaty "W Świecie Muzyki"

W piątek, 2 grudnia, uczniowie grup świetlicowych III A oraz III B pod opieką Anny Kustrzepy i Emilii Gorajek-Kosowskiej uczestniczyli  w warsztatach "W Świecie muzyki" prowadzonych przez instruktorów OCK. Na warsztatach spotkaliśmy się z rytmem, muzyką, śpiewem a nade wszystko z dobrą zabawa. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w próbie zagrania na perkusji czy pianinie. Poznali podstawowe elementy składowe perkusji takie jak: bęben wielki, werbel, floor-tom, tom-tom, hi-hat, ride i crash.

Wielką niespodziankę mieli w studiu nagrań, gdzie odtwarzane były zaśpiewane przez dzieci piosenki i odgłosy z różnymi efektami np. echa, postaci z bajek czy symulacji pomieszczeń. Dowiedzieli się także, że śpiewu należy się również uczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Ponieważ śpiewa się całym ciałem, pani instruktor przeprowadziła z nami rozgrzewkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzach precyzyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia emisyjne i dykcji.

Więcej…
 
UKS OLIMP gospodarzem

Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej

dziewcząt i chłopców.

W dniach 26-27. 11.2016r. UKS Olimp działający przy ZS nr 1 w Opolu Lubelskim był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju  Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, który został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Gościliśmy zespoły siatkarskie z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników z rocznika 2001 i młodsi.

W sobotę odbył się turniej chłopców - 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Każda drużyna rozegrała w sumie 5 meczy. W finale turnieju znalazły się dwie drużyny z Opola Lubelskiego - OLIMP I i OLIMP II, po zaciętym pojedynku (2-1 w setach) OLIMP I pokonał młodszych kolegów z OLIMPU II, w meczu o III plac spotkały się drużyny z Gimnazjum w Chotczy i MKS Kraśnik I - zwyciężyła drużyna z Chotczy 2-1.

Więcej…
 
ANDRZEJKI w świetlicy

W środę 30 listopada dla całej społeczności świetlicy zorganizowane zostało święto św. Andrzeja.
W tym dniu sala świetlicy została zamieniona w "salę wróżb". Dziewczęta z klasy piątej na  ten moment przeobraziła się w świetlicowe wróżki.
Wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart do gry, koła szczęścia, mowy kwiatów, magicznych serc, symboli kolorów, chińskie ciasteczko, kości do gry, numerologii - kombinacji cyfr z daty urodzenia, szpilek oraz kubeczków. Można się było również dowiedzieć jaki w przyszłości będziemy wykonywać zawód. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z czarodziejskiego kapelusza, na których widniały nazwy zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Więcej…
 
Patriotyzm w pieśni

Kiedy mówimy o Ojczyźnie, mamy na myśli ziemię rodzinną, naród i jego dzieje, język, bogactwo duchowe i materialne, dziedzictwo przodków i losy przyszłych pokoleń. Ilustracją tego są między innymi pieśni patriotyczne, dzięki którym  możemy odbyć niezwykłą podróż po naszej ojczystej ziemi, jej historii, tradycji i kulturze.

Zespół "Wega" oraz solistka Zuzanna Szczupak biorąc udział w przeglądach pieśni patriotycznej, chcą właśnie poprzez pieśni zaakcentować swój patriotyzm i dać świadectwo przywiązania do Ojczyzny, osiągając przy tym liczne sukcesy:

  • W I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Muzyki Polskiej "Dla Ciebie Ojczyzno", który odbył się 2 listopada 2016 r w OCK w Opolu Lubelskim, zarówno zespół, jak i Zuzia  zostali laureatami zajmując I miejsca w swoich kategoriach. Piękne pieśni patriotyczne w ich wykonaniu można było usłyszeć podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w OCK w dniu 11 listopada. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  • W XIII Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem "Żeby Polska była Polską", który odbył się 3 listopada 2016 r w Domu Chemika  w Puławach,  Zuzanna Szczupak zdobyła I miejsce w kat soliści - dzieci szkół podstawowych oraz otrzymała nagrodę specjalną "Puchar Niepodległości" za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.
Więcej…
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA

W zakładce "Więcej..." - zdjęcia z zabawy

Więcej…
 
Nagrody z MegaMisji

W naszej świetlicy uczniowie z grup III A oraz IX integracyjna z wielkim zapałem dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Dzieci zdobyły już wiedzę z następujących obszarów kompetencji cyfrowych: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów, oraz prawo.
Uczestnictwo w tym programie oprócz dobrej zabawy,systematycznej  pracy na zajęciach przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. Nasza świetlica zdobyła już wystarczającą ilość punktów które zostały wymienione na nagrody: kreatywny zestaw plastyczny oraz tablet.

Więcej…
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj171
mod_vvisit_counterWczoraj232
mod_vvisit_counterTen tydzień637
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2124
mod_vvisit_counterTen miesiąc6982
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8475
mod_vvisit_counterWszystkie dni460006