Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Wyniki konkursu "Sztuka ze śmieci"

10 października nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzświetlicowego konkursu plastycznego   pn. "Sztuka ze śmieci" przeprowadzonego w dwóch grupach wiekowych: I grupa - klasy 0-III oraz II grupa - klasy IV-VI. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na konieczność właściwego postępowania z odpadami oraz możliwość ponownego ich wykorzystania. Autorzy prac wykazali się niewątpliwie pomysłowością i twórczym podejściem do zadania.
Wyniki konkursu w I grupie wiekowej:
I miejsca - Anna Krajewska kl. I oraz Szymon Wawrzycki klasa III 
II miejsca - Konopa Kacper kl.I oraz Emilia Dudek kl. III
III miejsca - Konopa Diana "0", Kuś Patryk i Kacper Gołofit z kl. III

Więcej…
 
..........................................................................

w JEDYNCE

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.

Więcej…
 
MEGA MISJA w naszej szkole

Czym jest "Mega Misja"? To nieodpłatny, ogólnopolski program edukacyjny kierowany do szkół podstawowych, w których działają szkolne świetlice. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów.
W czerwcu 2016 roku nasza szkoła zakwalifikowało się do programu nowoczesnej edukacji Mega-Misja. Tak więc 1 września rozpoczęliśmy  edukację cyfrową razem z Fundacją Orange. Przez okres 10 miesięcy dzieci w świetlicy szkolnej będą doświadczać mega przygody z Julką, Kubą i Psotnikiem - bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowym laboratorium. Podczas zajęć pozalekcyjnych w świetlicach szkolnych uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z Internetu i cyfrowych technologii. Uczestnicy programu Mega-Misja dowiedzą się m.in.: jak dbać o swoją anonimowość w sieci, jak unikać niebezpieczeństw oraz jak kulturalnie  zachować się by odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych.

Więcej…
 
Gimnazjalisto !

Zapraszamy właśnie Ciebie na BEZPŁATNE warsztaty HIP-HOPOWE

"RAP- poezja ulicy"

TERMIN WARSZTATÓW: 26 września-14 października 2016 r.

Zajęcia w grupach - dla osób POCZĄTKUJĄCYCH

- dla osób ZAAWANSOWANYCH

Warsztaty poprowadzi raper z Lublina

TOMASZ DOLAR DYMEK

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2016

3 września 2016 roku o godzinie 10.00

na skwerku przy ul. Ogrodowej w Opolu Lubelskim

odbędzie się

NARODOWE CZYTANIE

,,QUO VADIS" HENRYKA SIENKIEWICZA

Pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej

W naszym mieście patronat nad akcją objął Burmistrz Opola Lubelskiego.

Jak co roku Zespół Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim włącza się aktywnie
w przebieg akcji Narodowego Czytania. Zapraszamy chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w głośnym czytaniu fragmentów powieści oraz dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

więcej na stronie OCK - kliknij tutaj

 

 
Harmonogram dowozów w roku szkolnym 2016/17

W zakładce "Więcej" harmonogram

obowiązujący w roku szkolnym 2016/17

Więcej…
 
Podręczniki w roku szkolnym 2016/17 PDF Drukuj

Ogłaszam zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim i w Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim.
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych do klasy I, II, III, IV i V szkoły podstawowej oraz do klasy I i II gimnazjum będą nieodpłatnie udostępniane dla każdego ucznia, natomiast do klasy VI szkoły podstawowej oraz do III gimnazjum rodzice zakupują we własnym zakresie.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim

Szkoła Podstawowa

Zestaw podręczników docx
Zestaw podręczników pdf

Zestaw materiałów ćwiczeniowych docx
Zestaw materiałów ćwiczeniowych pdf

Gimnazjum

Zestaw podręczników docx
Zestaw podręczników pdf

Zestaw materiałów ćwiczeniowych docx
Zestaw materiałów ćwiczeniowych pdf

Aby pobrać dokument w określonym formacie kliknij odpowiedni link

 
Słoneczna Jedynka

W roku szkolnym 20015/2016 uczniowie z klas trzecich A i S: Wiktoria Korgul, Natalia Zaborowska, Ewa Winiarz, Dominik Kuś, Michał Frączek jako Słoneczna Jedynka,  przystąpili do dwu konkursów organizowanych przez Ministerstwo Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Były to: konkurs filmowy na wykonanie spotu reklamowego o panelach fotowoltaicznych oraz konkurs badawczy dotyczący montażu paneli w szkole  i domach jednorodzinnych. Uczniowie ukończyli pracę nad pierwszym konkursem, wyniki w lipcu tego roku. Kontynuują pracę przy ostatnim etapie drugiego konkursu.
W ramach tych dokonań przeprowadzono prelekcję i spotkania na temat paneli w czasie tegorocznego Święta Szkoły.
Koniec ostatniego etapu to koniec czerwca tego roku, a ogłoszenie wyników nastąpi w lipcu. W tej chwili zajmujemy 15 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Krystyna Flisiak - opiekun grupy Słoneczna Jedynka

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2015/16

W zakładce "Więcej" - fotoreportaże z zakończenia roku szkolnego

Więcej…
 
Rodzinna wycieczka

W dniach 17 - 18.06.2016 r odbyła się wycieczka do Krakowa, Wieliczki i Zatorlandu, w której wzięli udział uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną do grupy III wraz ze swoimi mamami. Wycieczka była nagrodą dla naszych dzieci za systematyczne uczęszczanie przez 3 lata na świetlicę szkolną oraz podziękowaniem dla nas Rodziców za trzyletnią współpracę.
Chcielibyśmy podziękować pani Jolancie Szczupak - organizatorce wycieczki i wychowawczyni naszych dzieci na świetlicy za zaproszenie nas Rodziców do udziału w tej wycieczce, a tym samym umożliwienie nam spędzenia dwóch beztroskich dni z naszymi dziećmi. Jest to dla nas bardzo cenne, gdyż na co dzień zajęci różnymi obowiązkami,  nie  mamy dla naszych pociech tyle czasu, ile chcielibyśmy.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

W dniu 20 czerwca 2016 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa klas IV i V w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W turnieju brało udział 71 zawodników. Klasy IV grały w singlach, natomiast klas V w dwójkach. Mecze były bardzo zacięte, mali sportowcy walczyli o każdy punkt. Rywalizacja przebiegała w duchu zasad fair play. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a najlepsi otrzymali medale. Nagrody ufundował UKS "Olimp" Opole Lubelskie. Sędziami zawodów byli uczniowie klasy 1s i 2s.

Więcej…
 
"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla szkoły podstawowej podsumowującą roczny program "Książki naszych marzeń" połączoną z ogólnopolską akcją "Jak nie czytam, jak czytam", podczas której został ustanowiony "rekord czytania" w naszej szkole.
Podczas imprezy zostały także wręczone nagrody Mistrzom Pięknego Czytania, biorącym udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Więcej…
 
SKO to jest to!

Do Szkolnej Kasy Oszczędności należy  140 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim. W środę 8 czerwca 2016 r odbyło się podsumowanie działalności SKO w roku 2015/2016 i rozdanie nagród. W uroczystości uczestniczyła: Pani Monika Teresińska-Kierownik Wydziału Obsługi Kienta PKO BP w Opolu Lubelskim oraz Pani Małgorzata Kozak- Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim. Nagrody otrzymali:

1.Za systematyczne oszczędzanie:

A. Broda, F.Jakubiak, S.Kojtych, M.Krawiec, Z.Krawiec, G.Lasota, M.Lasota, J.Nowomiejska, L.Piłat, W.Sokołowski, A.Spyt, K.Zieliński- z klas pierwszej, J.Chęć, I.Garbacz, N.Klimek, K.Kowalska, M.Kubiś, M.Nowomiejski, J.Rola- z klasy II, J.Makoś, A.Kotowska, M.Złotucha, J.Piasecka-z klasy trzeciej i D.Januszek z klasy czwartej.

Więcej…
 
Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

"Pomóżmy Erykowi"

10 czerwca 2016 roku na obiekcie sportowym Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej dla gimnazjalistów. Do naszego miasta zawitały drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu. Stawkę drużyn uzupełniły dwie ekipy z Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim, uczniowie klas I i II sportowych utworzyli zespół drugi, a uczniowie z klasy III S wystąpili pod szyldem drużyny nr 1. Turniej otworzyli: Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim pani Małgorzata Kozak, Burmistrz Opola Lubelskiego pan Dariusz Wróbel oraz nauczycielka pani Elżbieta Flisiak - pomysłodawczyni akcji, która miała na celu zebranie środków dla naszego chorego ucznia z klasy sportowej Eryka Borowiaka. W trakcie trwania całego Turnieju "Pomóżmy Erykowi" prowadzona była sprzedaż ciast i napojów, a środki uzyskane z niej zasiliły kasę naszej akcji. Na nasz apel o zbieraniu pieniążków dla Eryka odpowiedziały szkoły z terenu Gminy Opole Lubelskie (Zespół Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim, Szkoła w Komaszycach, Zespół Szkół w Kluczkowicach, Szkoła w Skokowie), które również zebrały wśród swoich uczniów niemałe kwoty.

Więcej…
 
Tytuły "Germanista Klas Pierwszych, Drugich i Trzecich" rozdane.

7 czerwca 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Dzień wcześniej odbył się  konkurs językowy o tytuł "Germanisty klas I, II  i  III gimnazjum", w którym wzięło udział  64 uczniów . Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe zdobyte w szkole na lekcjach języka niemieckiego. Wyniki przedstawiają się następująco:
Wśród uczniów klas pierwszych:

  • I miejsce zajęła Wiktoria Ptak z klasy IA
  • II miejsce  Maksym Drozd z klasy I C
  • III miejsce Aleksandra Kozak z klasy IA

W klasach drugich:

  • I miejsce  zajęła Joanna Mazurkiewicz  z klasy II A
  • II miejsce - Gabriela Banach z klasy II A
  • III miejsce - Aneta Szuba z klasy II B

W  klasach trzecich:

  • I miejsce zajęła Adrianna  Świerzak z klasy III B
  • II miejsce - Aleksandra Skwira z klasy III B
  • III miejsce - Mateusz Zugaj z klasy III S

Więcej…
 
Święto Szkoły 2016

W ubiegłą sobotę 04.06.2016r.obchodziliśmy w szkole Święto Szkoły pod hasłem "Otwórzmy się na języki - Święto Szkoły z językiem angielskim".
Uroczystość rozpoczęła się  otwarciem przez panią dyrektor Małgorzatę Kozak oraz burmistrza Opola Lubelskiego, pana Dariusza Wróbla. Przybyłych gości witały krasnale Leprechaun. W programie święta można było wysłuchać  i obejrzeć wywiad z królową Elżbietą, który pięknie zaprezentowali uczniowie gimnazjum. Kolejnym punktem programu były występy wokalne po angielsku chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Krystynę Piłat, występ solo Agaty Dacki, uczennicy gimnazjum w piosence angielskiej, scenki językowe w wykonaniu uczniów klasy IId szkoły podstawowej, występ najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych, którzy zaśpiewali dwie piosenki po angielsku, taniec Halleluja, pokaz i warsztaty tańca irlandzkiego, stoisko czytelnicze, występ wokalny zespołu nauczycieli, uczniów oraz chóru szkolnego, zabawy na sportowo na wesoło na boisku szkolnym, turniej piłki siatkowej, spotkania nieformalne z wolontariuszami z Kanady, Brazylii, Portugalii, Indii ze stowarzyszenia AIESEC Poland oraz scena otwarta Everybody can sing - każdy może śpiewać, dla chętnych uczniów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj257
mod_vvisit_counterTen tydzień319
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1782
mod_vvisit_counterTen miesiąc5860
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6501
mod_vvisit_counterWszystkie dni435483