Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
HARMONOGRAM IMPREZ SPORTOWO-REKREACYJNYCH

Cykl - TYDZIEŃ KULTURY MIEJSKIEJ

17 września 2018 r. - poniedziałek

OD GODZ. 8.40 DO GODZ.10.50 - SALA GIMNASTYCZNA

OD GODZ.11.00 DO GODZ. 18.30 - BOISKA SZKOLNE

8.40 - przygotowanie  do zawodów uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej

9.00 - 9.50 Klasbit klas I - III SP.

9.30 - przygotowanie do zawodów przedszkolaków

10.00 - 10.50 Spartakiada z Koziołkiem Matołkiem

11.00 - 11.30 - Pamiątkowe zdjęcie społeczności szkolnej (600 lat)

11.40 - 12.30 - Klasbit klas IV - VI

12.45 - 13.30 - Spartakiada Młodzieży

Więcej…
 
"POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT" - konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym "Pokoloruj swój Świat". Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

 
________________________________________

8 września na skwerku miejskim przy ul. Ogrodowej odbyło się Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia" S. Żeromskiego, zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim we współpracy z bibliotekami szkolnymi. Nasza biblioteka szkolna również wzięła udział w tej imprezie. Uczennice klas III Gimnazjum: Julka, Gabrysia i Wiktoria przeczytały fragment trzeciego rozdziału Pt. ,,Spotkanie z ojcem".

Zobacz zdjęcia
 
Trasy autobusów 2018/19 PDF Drukuj

UWAGA!!! Zmiany w dowozach od 10 września 2018 (kliknij)

Trasy na rok szkolny 2018/19 (kliknij)

Trasy na cały rok szkolny będą stale dostępne w bocznej zakładce "Świetlica"

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

.....Przed nami nowy rok szkolny 2018/2019 i od razu zmiany - jestem nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego, Szkoły, mojej szkoły, bo byłam uczennicą "Jedynki" w latach 1973-1981.
.....W tym roku wszyscy tu obecni stajemy przed nowymi wyzwaniami. Wszystkim uczniom życzę wiary we własne możliwości i konsekwencji w spełnianiu swoich marzeń. Szczególne życzenia kieruję do uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum.  W tym roku szkolnym po raz pierwszy będziecie przystępować do  egzaminów podsumowujących naukę: egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasistów. Życzę Wam, abyście osiągali jak najlepsze wyniki, które umożliwią wam pełny start w dorosłość.  Gorące słowa kieruję do naszych najmłodszych uczniów. Życzę wam, aby nasza szkoła była dla was miejscem, w którym nie tylko się uczycie, ale do którego chętnie przychodzicie.
.....Rodzicom życzę harmonijnej współpracy ze szkołą i pełnego angażowania się w życie szkoły. Państwu nauczycielom życzę pozytywnych doświadczeń w realizacji edukacyjnych celów. Życzę, aby Wasze działania były inspiracją dla uczniów, a sukcesy uczniów były Waszymi sukcesami.
.....Rok 2018/2019 jest szczególny, bo przypada w nim 100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny, oraz 600-lecia istnienia naszego miasta.
.....Niech słowa Kornela Makuszyńskiego- patrona naszej szkoły- będą dla nas wszystkim drogowskazem na ten rok szkolny:

MĄDRYM  BYĆ, TO WIELKA SZTUKA,
ALE DOBRYM - JESZCZE WIĘKSZA.

Ilona Majak-Gierczak

W zakładce "Zobacz zdjęcia" - fotoreportaż z Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Zobacz zdjęcia
 
Szkolny zestaw podręczników PDF Drukuj

Szkolny zestaw podręczników na rok 2018/19 dostępny jest w zakładce "Dokumenty" na górze strony lub TUTAJ.

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do przedmiotów obowiązkowych nieodpłatnie udostępnia szkoła.

Rodzice zakupują WYŁĄCZNIE podręczniki i materiały do religii.

 
Sukces Mikołaja w konkursie recytatorskim

6 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku  Kultury w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Nasz powiat oraz szkołę reprezentował Mikołaj Pruchniak, uczeń klasy 6c, przygotowany przez p. Beatę Ryszkowską-Stefanek. Mikołaj, recytując fragment opowiadania Sławomira Mrożka, utrzymał  ubiegłoroczny tytuł wojewódzkiego finalisty mistrza recytacji.

Więcej…
 
Uwaga Rodzice

Zapisy uczniów do ŚWIETLICY

Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim

trwają do 25 sierpnia 2018 r.

Karta przyjęcia ucznia do świetlicy znajduje się

na stronie internetowej szkoły

i w sekretariacie szkoły.

PROSIMY o terminowe zgłoszenie dziecka.

KLIKNIJ i POBIERZ KARTĘ

 
MISTRZOSTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

Ostatnie dni roku szkolnego 2017/2018 upłynęły w sportowej atmosferze. Uczniowie klas IV, V i VI walczyli o mistrzostwo naszej szkoły w mini siatkówce. Dziewczęta i chłopcy z klas IV grali w "singlach", z klas V w "dwójkach", natomiast uczniowie klas VI rywalizowali w "trójkach". W zawodach uczestniczyło 77 zawodników. Mali sportowcy rozwijali swoje umiejętności siatkarskie, ambitnie i w duchu zasad fair play walczyli o każdy punkt. Najważniejszy był udział w zawodach, uśmiech i dobra zabawa Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a najlepsi otrzymali medale.
Nagrody ufundował UKS "Olimp" Opole Lubelskie.  Sędziami zawodów byli uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum.
Wszystkim uczestnikom turnieju życzę dalszych sukcesów sportowych!

Iwona Konior

Zobacz wyniki
 
Mistrzyni poprawnej polszczyzny 2018 - 2. miejsce w kraju

15 czerwca w Pałacu Staszica (siedzibie Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie miała miejsce Gala Laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wśród zaproszonych gości były Amelia Nowak, uczennica klasy II c, oraz Beata Ryszkowska - Stefanek, nauczyciel języka polskiego.
Amelia została Laureatką 2. miejsca i znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składał się z trzech etapów). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk.
Laureaci mieli przyjemność spotkania się z organizatorem konkursu oraz wybitnym znawcą poprawnej polszczyzny p. Andrzejem Michalskim.
Opowiadanie napisane przez Amelię na szczeblu finałowym będzie można przeczytać w książce "Tak napisali najlepsi - laureatki i laureaci polszczyzna i ortografia 2018".

Czytaj więcej
 
Grand Prix dla Mikołaja

W dniu 16 maja 2018 w Rawiczu odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie konkursu plastycznego "(Nie)sprawność w szarości". Uczeń naszej szkoły - Mikołaj Pruchniak - zdobył Grand Prix. To bardzo znaczące osiągnięcie młodego artysty - na konkurs wpłynęło bowiem 1001 prac z całej Polski.

 

 
W magicznym świecie baśni

W ten magiczny świat baśni przenieśli się uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, podczas wycieczki do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, na którą pojechali 9 czerwca 2018 r. z okazji Dnia Dziecka. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Zwiedzając interaktywną wystawę pt. "Bajkowy świat", dzieci odwiedziły różne zakątki świata i poznały charakterystyczne dla nich bajki, a nowoczesne multimedia sprawiły, że poczuły się, jakby faktycznie znaleźli się w środku jednej z nich.  Prawdziwe wyzwanie czekało na wszystkich w Krainie Soria Moria, gdzie uczniowie wzięli udział w pewnego rodzaju grze, nawiązującej do baśni i legend skandynawskich, której celem było pokonanie złej Królowej Lodu. Możliwe było to po wykonaniu różnych zadań, między innymi: rozwiązaniu zagadek i rebusów, ułożeniu hasła z puzzli, przejściu labiryntu itp., za  co otrzymywali runy potrzebne do ukończenia gry, a wszystko to przy odpowiednio budujących nastrój grozy efektach dźwiękowych i świetlnych i padającym śniegu. Dopełnieniem pobytu w ECB były warsztaty animacyjne, które dostarczyły wszystkim dobrej zabawy oraz czas wolny w magicznym ogrodzie.

Wychowawca: Jolanta Szczupak

Zobacz zdjęcia
 
Szkolny Konkurs Chemiczny

4 czerwca  2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł "Chemika" klas 7,  II i III. W konkursie  wzięło udział 24 uczniów z 7 klas Szkoły Podstawowej oraz  II i III klas Gimnazjum. Wszyscy uczniowie rozwiązywali zadania  w tym samym czasie wytężając swoje umysły.

Komisja w składzie: Anna Gawlik - nauczyciel chemii, Jakub Rosły - laureat Konkursu z chemii Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/18 sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Oto Zwycięzcy w roku szkolnym 2017/18:

- Tytuł "Chemika klas 7" - uzyskała  Katarzyna Kołodziejczyk - klasa 7b
- Tytuł "Chemika klas II" - uzyskała Marcjanna Pruchnia -  klasa 2b
- Tytuł "Chemika klas III" - uzyskała Natalia Antoniak - klasa 3b

Czytaj więcej
 
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"

7 marca 2018 roku uczniowie  klas III Gimnazjum  i klas 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim po raz kolejny  brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik". Szkolny Organizator Konkursu oraz uczestnicy  o wynikach  konkursu zostali poinformowani w maju.

Wyniki gimnazjalistów.
Bardzo dobry wynik uzyskał: Jakub Rosły.

Dyplomy wyróżnienia otrzymali: Natalia Antoniak, Aleksandra Kozak, Marcjanna Pruchniak, Paulina Migora, Patrycja Piłat, Julia Starek
Dyplomy uznania otrzymali: Wiktoria Czapla, Maksym Drozd i Martyna Kowalska.

Wyniki uczniów Szkoły Podstawowej.
Bardzo dobry wynik uzyskał : Jakub Kwaśniak

Dyplomy wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Kołodziejczyk, Maciej Bartler, Mikołaj Freda, Aleksander Słotwiński, Gabriela Sowiar.
Dyplom uznania uzyskała: Martyna Lejwoda.

Czytaj więcej
 
Nauka programowania poprzez zabawę

Po takim tytułem odbyło się  spotkanie dzieci z klas III uczęszczających na świetlicę szkolną w Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim. Instruktor prowadzący spotkanie wyjaśnij dzieciom co to jest program i jak się go pisze. Dzieci samodzielnie pisały kod przedstawiający w formie graficznej np. jak kopnąć piłkę albo uczesać lalkę. Dzieci dowiedziały się także, jak sterować robotami poprzez wirtualny joystick. Miały za zadanie przejść trasę po wyznaczonej linii do mety w jak najkrótszym czasie. Następnie, wspólnie z instruktorem , ustaliły najpierw w formie graficznej trasę przejazdu fantoma  po macie, a potem  jakie czynności ma wykonywać i jakie odgłosy wydawać. Po wprowadzeniu ich do tabletu sterującego, fantom wykonał wszystkie wcześniej zaplanowane działania.  Na koniec odbyły się ,, walki? fantomów sterowanych przez dzieci poprzez tablety. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie zajęciami...Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, które najlepiej oddają atmosferę spędzonych chwil i związanych z nimi przeżyć dzieci.

Wychowawczyni grupy świetlicowej nr 8

Zobacz zdjęcia
 
Pokazy Chemiczne dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

Pokazy chemiczne w naszej szkole odbyły się dnia 14 maja 2018roku pod nazwą "Chemiczne Urodziny". Proste doświadczenia chemiczne  wykonały uczennice  klasy II a gimnazjum: Martyna Bartosiak, Karolina Dzierżak, Aneta Rogala, Patrycja Turska i Julia Winiarz pod opieką pani Anny Gawlik, w ramach projektu edukacyjnego: "Czy można zorganizować chemiczne urodziny".
Produkty spożywcze wykorzystane w pokazach chemicznych zakupiła Rada Rodziców, której składamy serdeczne podziękowania.
Uczniowie klas III c i III d szkoły podstawowej pod opieką pań: Joanny Majki i Izabeli Skotnickiej, bawili się doskonale, z wielkim zainteresowaniem obserwowali wykonywane przez nas doświadczenia. Otrzymali od nas przepisy na samodzielne wykonanie prostych doświadczeń na przykład:chemicznego nadmuchania balonów urodzinowych czy przygotowania na urodziny żelków, kisielu i chemicznego jojo.
Nauczyli się również jak można wyprodukować pastę dla słonia, rozpalić ognisko nie posiadając ognia, czy spowodować znikanie atramentu.
Mamy nadzieję, że pokazy zachęcą naszych młodszych kolegów do zgłębiania nauk  przyrodniczych.

Uczestniczki projektu

Zobacz zdjęcia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj241
mod_vvisit_counterWczoraj237
mod_vvisit_counterTen tydzień771
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2243
mod_vvisit_counterTen miesiąc3602
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9243
mod_vvisit_counterWszystkie dni521215