Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Co odmieniło naszą klasę PDF Drukuj

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów klas drugich i trzecich należących do koła "Małego Artysty".

Więcej…
 
Wizyta na wystawie zabawek PDF Drukuj

Zabawki to nieodłączny atrybut dzieciństwa i dobrej zabawy. Można je podziwiać w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim, gdzie udała się grupa świetliczków z klas I - III Szkoły Podstawowej.

Więcej…
 
Sukces Zuzi, Kamili i zespołu wokalnego. Z kolędą w Kraśniku... PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 lutego 2013 01:30

W dniu 17 stycznia 2013 roku solistki-wokalistki z naszej szkoły oraz nowo powstały zespół wokalny złożony z uczniów szkoły podstawowej w składzie: Kasia i Ala Kołodziejczyk, Wiktoria Ptak, Kamila Skotnicka, Julia Brzozowska, Wiktoria Korgul, Agata Dacka, Julia Bigos i Natalia Bednarz wziął udział w III Kraśnickim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Zespół wykonał dwa utwory, kolędę "Dzisiaj w Betlejem" oraz pastorałkę "Jam jest dudka". W czasie trwających dwa dni przesłuchań konkursowych, w kilku kategoriach wiekowych i wykonawczych wzięło udział 66 wykonawców. Debiutujący na scenie konkursowej mali artyści, zostali dostrzeżeni przez jury i nagrodzeni wyróżnieniem  i zaproszeniem do udziału w koncercie galowym, który miał miejsce 20 stycznia w Sali widowiskowej CKiP w Kraśniku. Wraz z zespołem w koncercie galowym wystąpiły nagrodzone wysokimi miejscami: w kategorii solistów klas IV-VI- Kamila Skotnicka (II miejsce) oraz w kategorii solistów gimnazjum-Zuzanna Wrona (I miejsce). Gratulujemy!

Więcej…
 
XI Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska" w Opolu Lubelskim. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 lutego 2013 01:26

Tegoroczny Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska" organizowany przez MGOK w Opolu Lub. cieszył się niebywałym powodzeniem. Po raz pierwszy wzięła w nim udział tak ogromna liczba uczestników. W dniu 18 stycznia jury wysłuchało 70 prezentacji konkursowych w wykonaniu solistów-wokalistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w czterech kategoriach wiekowych. Umiejętności wokalne naszych reprezentantów zostały bardzo wysoko ocenione. Laureatami konkursu zostali:

Więcej…
 
Sukces Darii w Puławach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 stycznia 2013 08:29

W dniu 27 stycznia 2013 r. w Puławach odbył się finał corocznego Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd. Ten festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem 
i uznaniem wykonawców. W tym roku wzięło w nim udział ponad 300 wykonawców w różnych kategoriach.

Więcej…
 
Warsztaty z języka angielskiego z wolontariuszami z Australii i Meksyku w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
środa, 23 stycznia 2013 09:14

W Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim w okresie od 14 do 18 stycznia 2013r. uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłych zajęciach językowych. Były to warsztaty językowe ze studentką z Australii Sarah Si Cheng Zhu, młodą, dziewiętnastoletnią Australijką posiadającą korzenie rodzinne w Chinach  oraz Jesusem Fuentes Lara, dwudziestojednoletnim studentem z Meksyku.

Więcej…
 
Program zimowiska w Zespole Szkół nr1 w Opolu Lubelskim w dniach 11.02.13-15.02.13 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 12:56

11.02.2013 Poniedziałek

8.00 zbiórka, sprawy organizacyjne, wyjazd do Lublina do teatru im Andersena

na przedstawienie pt. "Pastereczka i Kominiarczyk"

13.00-14.0 0 powrót i obiad

Więcej…
 
Puchary zostały w domu PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 10:56


W dniu 12 stycznia 2013 odbył się turniej piłki siatkowej młodzików o Puchar Prezesa UKS Olimp Opole Lubelskie. W turnieju wzięło udział VI drużyn z naszego województwa.

Gra toczyła się w dwóch grupach:

Więcej…
 
Świąteczne kolędowanie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 stycznia 2013 20:43

W dniu 6 stycznia 2013 r., w święto Trzech Króli na skwerku miejskim odbył się tradycyjny koncert kolęd pn. "Trzech królowie jadą". Wśród uczestników koncertu znaczące miejsce przypadło uczniom naszej szkoły. W koncercie swoje wysokie umiejętności wokalne zaprezentowali :

Więcej…
 
PDF Drukuj

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej  na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując  uczucia w tym chlebie ...

(Cyprian Kamil Norwid)
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani najserdeczniejsze życzenia. Niech zbliżające się Święta będą dla Każdego z Was niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Niechaj magiczna noc Wigilijnego Wieczoru, przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, pięknem wspólnego Świętowania wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.
A wraz z  nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy Każdemu z Was również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się wszystkie, nawet te najskrytsze marzenia.Dyrekcja Szkoły

Janusz Mikita
Małgorzata Matuszewska
Agata Knap

 
Tradycyjne spotkanie opłatkowe. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2012 11:12

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie spotkali się na  tradycyjnym szkolnym opłatku.  Spotkanie rozpoczął program słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w magiczny i urokliwy nastrój radosnych świąt Bożego Narodzenia. Potem było wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i  obdarowywanie siebie wzajemnie świątecznymi życzeniami.

Więcej…
 
Projekt lokalny AIESEC PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 00:28

Express your  knowledge w Zespole Szkół Nr 1 już w styczniu!!!!
W styczniu 2013r. w terminie od 14 do 18 stycznia w naszej szkole odbędą się warsztaty z języka angielskiego dla wszystkich uczniów gimnazjalnych z udziałem niecodziennych osób prowadzących, będą to dwie osoby-wolontariusze z Australii oraz Meksyku, współpracujący ze Stowarzyszeniem AIESEC z siedzibą w Lublinie.
Każdego dnia przez pięć dni wolontariusze będą prowadzić zajęcia z uczniami w języku angielskim. Tematyka zajęć będzie obejmowała kulturę krajów, historię oraz techniki pracy nad sobą.

Więcej…
 
"NIE "ZWYKŁA" SZKOŁA" PDF Drukuj
Wpisany przez Jolanta Szczupak   
piątek, 14 grudnia 2012 14:53


Dnia 1 października 2012 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim rozpoczęły się zajęcia dla uczniów z klas 0 - VI w ramach projektu edukacyjnego pt.: "Nie "zwykła" szkoła". Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Więcej…
 
Ciekawa lekcja historii: Powstanie Listopadowe na Lubelszczyźnie. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:51

Dnia 7 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z pracownikiem Archiwum Państwowego w Kraśniku. Tematem spotkania było Powstanie Listopadowe w świetle dokumentów. Wykład był uzupełnieniem i integralną częścią towarzyszącej mu wystawy. Wystawa złożona z  dwudziestu czterech plansz ukazywała powstanie nie przez pryzmat walk i wydarzeń politycznych, lecz nacisk położony został na codzienność powstańczą, jak radzono sobie z zaopatrzeniem wojska, jaki był stosunek ludności do powstania, a następnie wojny polsko - rosyjskiej itd.

Więcej…
 
Dobroć ludzkiego serca jest darem bezcennym PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:30

W niedzielę - 2 grudnia 2012 roku kolejny już raz odbyła pod patronatem Radia Lublin akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję, zbierając dary dla dzieci w Delikatesach Centrum przy ulicy Lubelskiej.

Więcej…
 
Projekty edukacyjne w gimnazjum czas zacząć. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 11:40

Rozpoczynamy pracę nad realizacją grupowych projektów edukacyjnych w klasach drugich gimnazjum. Poniżej podajemy zestaw tematów projektów do wyboru przez uczniów. Teraz tylko powołanie grup, wybór opiekuna projektu i do pracy. Podsumowanie realizacji projektów w maju 2013 roku.

Tematy projektow 2012/2013

Pobierz

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWczoraj257
mod_vvisit_counterTen tydzień318
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1782
mod_vvisit_counterTen miesiąc5859
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6501
mod_vvisit_counterWszystkie dni435482