Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
WSPOMNIENIA Z RAJDU ZAPORY PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pocheć z kl. VI B   
wtorek, 18 czerwca 2013 22:46


Dnia 20.04.2013 r. odbył się Pieszy Rajd  Historycznymi Śladami "Zaporczyków" . Trasa wynosiła około 15 km. Droga prowadziła przez Krężnicę Okrągłą-Zalesie-Borów-Kożuchówkę-Antonówkę/Lasek Godowski. W rajdzie uczestniczyli członkowie grupy historycznej Stowarzyszenia ,,Radosław'' z Warszawy oraz duża grupa uczniów wszystkich szkół z Bełżyc, a także dwóch synów żołnierzy komendanta-,,Księcia'' i "Rysia". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z kl.VI-V i p. Wiesława Gajowiak.
Trasa rozpoczęła się przy pomniku w Krężnicy Okrągłej, w miejscu stoczenia dwóch potyczek - jednej w maju 1944 r. z żołnierzami Wermachtu i drugiej w 1945 r. z milicją i UB.

Więcej…
 
Szkolny zestaw podręczników na rok 2013/2014 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 05:02

Nie można znaleść pliku! ID=125

Nie można znaleść pliku! ID=126

Nie można znaleść pliku! ID=127

Nie można znaleść pliku! ID=128

Nie można znaleść pliku! ID=129

Nie można znaleść pliku! ID=130

Nie można znaleść pliku! ID=131

 

 

 
Święto Szkoły - 80. urodziny Koziołka Matołka w Zespole Szkół nr 1 PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Sanchez, Dorota Chołody   
czwartek, 13 czerwca 2013 05:42

W  sobotę 8 czerwca 2013 roku cała Społeczność Szkoły, zaproszeni Goście,jej Sympatycy - wszyscy razem  obchodziliśmy Jubileusz Koziołka Matołka, jednego z wielu książkowych bohaterów Kornela Makuszyńskiego - Patrona naszej Szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Marszałek Województwa Lubelskiego  pan Krzysztof Hetman, Burmistrza Opola Lubelskiego - pan Dariusz Wróbel,  zastępca Burmistrza - pan Piotr Szczucki,  Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Szkół  oraz Rodzice.

Więcej…
 
Wyśpiewali sobie wyróżnienia PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 czerwca 2013 05:33

Po raz kolejny Centrum Kultury w Rykach gościło  najlepszych wokalistów z województwa lubelskiego. W dniach 5-6 czerwca 2013 r. w kinie "Renesans" odbyły się przesłuchania 64 laureatów eliminacji powiatowych  Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". Nasz powiat reprezentowało troje wykonawców: Zuzanna Wrona, Dominika Majcher i Mikołaj Pruchniak.

Więcej…
 
Konkurs chemiczny:"Chemionerzy". PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Gawlik   
wtorek, 11 czerwca 2013 07:33

7  czerwca 2013  drużyna złożona z uczniów klas 3 gimnazjum: Agata Gogół, Karolina Szymczyk, Kamil Fedorowicz, Ireneusz Żwirek  wzięli udział w drużynowym Międzygimnazjalnym Konkursie
"Chemionerzy" organizowanym przez Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dziekana Wydziału Chemii i Zakładu Dydaktyki Chemii  Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Była to już XI edycja.

Więcej…
 
Obóz językowy w Sudetach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 czerwca 2013 06:00


28 maja 2013r. uczniowie klas Vb, VIb szkoły podstawowej oraz Ia, IIa, IIs i  IIIb gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim wyjechali po raz pierwszy na pięciodniowy  obóz językowy Euroweek do Długopola Dolnego na Ziemi Kłodzkiej. Euroweek  jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie uczestniczyć i włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Warsztaty były prowadzone w formie interaktywnych zajęć, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży - stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Tematyka zajęć obejmowała: team building, energizer, culture shock, autoprezentacje, prezentacje, role w grupie - test M. Balbina, konferencje prasowe, debaty oksfordzkie oraz wystąpienia publiczne. Warsztaty, gry, prezentacje oraz wszelkie inne rozrywki uczestników odbywały się tylko i wyłącznie z obcokrajowcami w języku angielskim, a więc nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w mówieniu i słuchaniu w codziennych rozmowach ze studentami. Przedstawiamy relacje naszych uczniów, którzy najlepiej zobrazują swój pobyt na obozie.

Więcej…
 
Święto Szkoły - Jubileusz Koziołka Matołka PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 czerwca 2013 05:29

 

Więcej…
 
Dzień Języka Angielskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 czerwca 2013 05:23


Dnia  27 maja 2012r. - już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół nr 1  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (ENGLISH DAY).
Na samym początku uczniowie mieli możliwość wysłuchania audycji radiowej o tradycjach, zwyczajach, jak również o sytuacji politycznej  w Zjednoczonym Królestwie.
Kolejną, i zarazem NAJWIĘKSZĄ atrakcją była wystawa rekwizytów symbolizujących kraje anglojęzyczne ! Uczniowie klas Gimnazjum  i Szkoły Podstawowej wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami artystycznymi ale również pomysłowością.

Więcej…
 
Dzień Języka Niemieckiego PDF Drukuj
Wpisany przez Iwona Bełcik, Anna Kustrzepa   
poniedziałek, 03 czerwca 2013 08:51

21 maja 2013r. odbył się w naszej szkole organizowany corocznie "Dzień Języka Niemieckiego". W tygodniu go poprzedzającym odbyły się konkursy językowe adresowane do gimnazjalistów osiągających wysokie wyniki w nauce z języka niemieckiego oraz konkurs plastyczny dotyczący wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, adresowany do wszystkich uczniów.  Konkursy są tą formą pracy, która niezwykle urozmaica naukę, czyniąc ją atrakcyjną i ciekawą. Motywują uczniów do nauki, rozwijają postawę ciekawości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka. Służą także wzmacnianiu wiary we własne siły  oraz możliwości osiągnięcia sukcesu.
80 uczniów klas I-III gimnazjum walczyło o tytuł "Germanisty Klas I, II i III".

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI dla klas I - III SP PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Kania   
wtorek, 21 maja 2013 22:03

Konkurs recytatorski dla klas młodszych odbył się 12 kwietnia 2013 roku. Organizowany i prowadzony jest przez Barbarę Kanię. W tym roku odbyła się 16. edycja tego konkursu. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodych recytatorów na piękno polskiej poezji i języka ojczystego, pobudzenie wyobraźni i uczuć u młodego czytelnika, popularyzację poezji dziecięcej.

Więcej…
 
"TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 maja 2013 08:18


ŚWIETLICA SZKOLNA ma zaszczyt zaprosić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziały w akcji, która odbędzie się w dniach 20-24 maja 2013r. 
"Dobry uczynek to potrzeba, która płynie prosto z serca i nie oczekuje niczego w zamian"

DZIEŃ I - Wykonanie rysunku ilustrującego zdarzenie ze swojego  życia dotyczące pomagania innym.
DZIEŃ II - Wykonanie kartek ozdobnych z życzeniami dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych przy DSP w Matczynie  na  Dzień Dziecka.
DZIEŃ III - Sprzątanie Świata - w trosce o nasze środowisko, zbieranie odpadów i śmieci na terenie naszej szkoły.
DZIEŃ IV - Pomysł na recykling - sadzenie ozdobnych kwiatów do doniczek wykonanych z plastikowych butelek.
DZIEŃ V - Charytatywna zbiórka słodyczy dla dzieci z biednych rodzin.

Serdecznie zapraszamy 
"Jedynka" ze śpiewem na ustach. PDF Drukuj
Wpisany przez Beata Chodoła   
sobota, 18 maja 2013 08:12

W dniu 14 maja 2013 r. odbył się, corocznie organizowany w Zespole Szkół nr 1, Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Wzięło w nim udział 24 uczestników z klas I-III  S.P. Cele przyświecające festiwalowi to:

  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych,
  • prezentacja wokalistów i odkrywanie młodych talentów,
  • konfrontacja dorobku artystycznego dzieci,
  • kształtowanie wrażliwości na sztukę,
  • integracja dzieci z kl. I-III podczas wspólnej imprezy.
Więcej…
 
Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego w Warszawie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
sobota, 18 maja 2013 08:07

W dniach 26-28 kwietnia 2013 roku odbyły się w Warszawie finały Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowane przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS". Z naszej szkoły w podróż do siedziby Polskiej Akademii Nauk wybrało się ośmioro finalistów. Byli to : Emilia Chudzicka i Diana Januszek z klasy 1a, Alicja Bielak z klasy 2a, Julia Starek z klasy 3a, Wiktoria Śliwa z klasy 4c ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści: Julia Niedziela i Katarzyna Bełcik z klasy 3b i Michał Łata z klasy 3a.

Więcej…
 
Uczniowie naszej szkoły wystąpią w wojewódzkim konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK" PDF Drukuj
Wpisany przez Bożena Januszek   
sobota, 18 maja 2013 08:03

Dnia 8 maja 2013 roku w MGOK w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". W eliminacjach wzięło udział 34 uczniów z okolicznych szkół powiatu opolskiego. Wśród nich swoje talenty wokalne prezentowała również spora grupa dzieci z naszej szkoły. Byli to:

Więcej…
 
Środowisko naturalne z radością chronimy. Przetwarzamy, odzyskujemy, Ziemi nie brudzimy. PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
wtorek, 07 maja 2013 22:11

Takie motto przyświecało Eko Piknikowi, który odbył się 4 maja br.  Zostali  na niego zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Organizatorem imprezy ekologicznej było Stowarzyszenie Rytm Natury oraz Zagrodowa Osada w Uściążu. Uczniowie szkoły podstawowej z klas V a, VI oraz gimnazjum z klasy II c wraz z nauczycielkami p. Barbarą Gołofit oraz p. Krystyną Sudoł mogli uczestniczyć w warsztatach artrecyclingowych, wystawie instalacji plastycznych, oglądać filmy w stodole oraz zasmakować regionalnych potraw.

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
wtorek, 07 maja 2013 21:58

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj150
mod_vvisit_counterWczoraj208
mod_vvisit_counterTen tydzień1399
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1327
mod_vvisit_counterTen miesiąc3915
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6654
mod_vvisit_counterWszystkie dni486649