Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Deutsch - die europäische Sprache! PDF Drukuj

Język niemiecki językiem europejskim!

Pod takim hasłem Zespół Szkół nr 1 organizuje II Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego i zaprasza do wzięcia  w nim udziału  gimnazjalistów z naszej gminy:

  • Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim
  • Gimnazjum nr 2 w Opolu Lubelskim
  • Gimnazjum w Niezdowie
  • Gimnazjum w Kluczkowicach

Patronat nad konkursem obejmuje Pan Dariusz Wróbel - Burmistrz Opola Lubelskiego, który jest fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów Konkursu.

Więcej…
 
Zabawa Karnawałowa PDF Drukuj

11 stycznia 2014 odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Zespołu Szkół nr 1.
Przed południem rozpoczęły zabawę oddziały "0" oraz klasy I - V szkoły podstawowej.

Więcej…
 
Jesteśmy w II etapie Konkursu Polonistycznego PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły już po raz dziewiąty wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Tegoroczna edycja konkursu jest jubileuszowa, bowiem organizowana po raz dziesiąty.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe PDF Drukuj

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół nr 1 spotyka się przy opłatku i dźwiękach kolęd, aby przez chwilę przeżywać wspólnie tę Radosną Tajemnicę.

Spotkanie grupy klas I-V szkoły podstawowej uświetniło Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci, które przygotowała Siostra Klara. Należy podkreślić wyjątkowe zaangażowanie Rodziców w przygotowanie strojów i rekwizytów do przedstawienia.

Więcej…
 
Warsztaty chemiczne w Warszawie PDF Drukuj

W dniach od 5 - 8 grudnia 2013 uczniowie klas II-gich gimnazjum: Weronika Gogół, Natalia Majerek,  Bartosz Kozak, Krzysztof  Goliszek pod opieką pani Anny Gawlik, wzięli udział w chemicznym projekcie edukacyjnym na wydziale chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt o nazwie: "I Ty możesz zostać Olimpijczykiem" zorganizowany został przez Polskie Towarzystwo Chemiczne i był współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Pierwszaki bezpieczne z Puchatkiem PDF Drukuj

W październiku 68 uczniów  klas pierwszych naszej szkoły przystąpiło do programu "Klub Bezpiecznego Puchatka".

"Klub Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex. W czasie zajęć uczniowie  poznają  zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole.

Więcej…
 
Sukcesy gimnazjalistów na Festiwalu Piosenki Angielskiej PDF Drukuj

W dniu 5 grudnia 2013 w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim, w ramach Dnia Języków Obcych, corocznie organizowanego w trakcie Szkolnego Festiwalu Kulturalnego, odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Organizatorzy imprezy zaprosili na tę uroczystość uczniów  ze wszystkich szkół gimnazjalnych w gminie.

Więcej…
 
"Pomoc Kacperkowi" PDF Drukuj

"Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy dziecku"

(Mikołaj  Gogol)

W niedzielę 08 grudnia 2013 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zorganizowali w Kościele parafialnym kiermasz ciast domowych i ozdób świątecznych.

Więcej…
 
Mikołaj przyjechał PDF Drukuj

W piątek 6 grudnia uczniów  klas I-III  odwiedził niezwykły gość, Mikołaj. Towarzyszyły mu dwie Śnieżynki. Co prawda nie przyjechał saniami zaprzężonymi w rwące renifery ale.........jak przystało na  Mikołaja, przywiózł dużo prezentów. Zanim jednak je rozdał obejrzał wspólnie z uczniami przedstawienie pt "Nie płacz Koziołku" przygotowane przez uczniów klasy II C.

Więcej…
 
Pomagamy Dzieciom PDF Drukuj

W niedzielę 1 grudnia 2013 r mieszkańcy Opola Lub po raz kolejny mogli wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Do akcji tej przyłączyli się również uczniowie z ZS nr 1 w Opolu Lub, ponieważ udział w akcji organizowanej przez Radio Lublin stał się już tradycją naszej szkoły.

Więcej…
 
Sukcesy w "Mikołajkowym" konkursie plastyczno-literackim PDF Drukuj

6 grudnia 2013r w Opolskim Centrum Kultury odbyło się wręczenie nagród w ogłoszonych wcześniej konkursach - na kartkę oraz list do Świętego Mikołaja. W konkursie plastycznym "Kartka do Świętego Mikołaja" w kategorii szkół podstawowych  I miejsce zdobyła Kaja Maciąg z kl. Vc, a w grupie gimnazjalnej I miejsce przyznano Agacie Morawskiej z kl. IIb.

Więcej…
 
WYSTAWA PRAC Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj

Od dnia  20 listopada  w naszej szkole na korytarzu głównym  można  oglądać wystawę  prac z języka niemieckiego wykonanych  przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszego gimnazjum.

Więcej…
 
Projekty edukacyjne 2013/14 PDF Drukuj

Propozycje tematów projektów edukacyjnych   w Gimnazjum nr 1  w Opolu Lubelskim
w roku szkolnym 2013/2014

Więcej…
 
Konkurs Pieśni Niepodległościowej PDF Drukuj

Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana została w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Aby utrwalać pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny organizowane są Konkursy Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej.

Więcej…
 
Wojciech Łukasiewicz laureatem Powiatowego Konkursu Młodych Instrumentalistów PDF Drukuj

14 listopada w Opolskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Młodych Instrumentalistów. Uczeń naszej szkoły Wojciech Łukasiewicz z klasy VI b zajął w tym konkursie I miejsce w kategorii soliści.

Więcej…
 
Biała Szkoła PDF Drukuj

Dla uczniów klas IV-VI i Gimnazjum

Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj291
mod_vvisit_counterWczoraj317
mod_vvisit_counterTen tydzień1462
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2041
mod_vvisit_counterTen miesiąc6883
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc10255
mod_vvisit_counterWszystkie dni630728