Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Konkurs chemiczny:"Chemionerzy". PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Gawlik   
wtorek, 11 czerwca 2013 07:33

7  czerwca 2013  drużyna złożona z uczniów klas 3 gimnazjum: Agata Gogół, Karolina Szymczyk, Kamil Fedorowicz, Ireneusz Żwirek  wzięli udział w drużynowym Międzygimnazjalnym Konkursie
"Chemionerzy" organizowanym przez Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dziekana Wydziału Chemii i Zakładu Dydaktyki Chemii  Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Była to już XI edycja.

Więcej…
 
Obóz językowy w Sudetach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 czerwca 2013 06:00


28 maja 2013r. uczniowie klas Vb, VIb szkoły podstawowej oraz Ia, IIa, IIs i  IIIb gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim wyjechali po raz pierwszy na pięciodniowy  obóz językowy Euroweek do Długopola Dolnego na Ziemi Kłodzkiej. Euroweek  jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie uczestniczyć i włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Warsztaty były prowadzone w formie interaktywnych zajęć, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży - stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Tematyka zajęć obejmowała: team building, energizer, culture shock, autoprezentacje, prezentacje, role w grupie - test M. Balbina, konferencje prasowe, debaty oksfordzkie oraz wystąpienia publiczne. Warsztaty, gry, prezentacje oraz wszelkie inne rozrywki uczestników odbywały się tylko i wyłącznie z obcokrajowcami w języku angielskim, a więc nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w mówieniu i słuchaniu w codziennych rozmowach ze studentami. Przedstawiamy relacje naszych uczniów, którzy najlepiej zobrazują swój pobyt na obozie.

Więcej…
 
Święto Szkoły - Jubileusz Koziołka Matołka PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 czerwca 2013 05:29

 

Więcej…
 
Dzień Języka Angielskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 czerwca 2013 05:23


Dnia  27 maja 2012r. - już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół nr 1  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (ENGLISH DAY).
Na samym początku uczniowie mieli możliwość wysłuchania audycji radiowej o tradycjach, zwyczajach, jak również o sytuacji politycznej  w Zjednoczonym Królestwie.
Kolejną, i zarazem NAJWIĘKSZĄ atrakcją była wystawa rekwizytów symbolizujących kraje anglojęzyczne ! Uczniowie klas Gimnazjum  i Szkoły Podstawowej wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami artystycznymi ale również pomysłowością.

Więcej…
 
Dzień Języka Niemieckiego PDF Drukuj
Wpisany przez Iwona Bełcik, Anna Kustrzepa   
poniedziałek, 03 czerwca 2013 08:51

21 maja 2013r. odbył się w naszej szkole organizowany corocznie "Dzień Języka Niemieckiego". W tygodniu go poprzedzającym odbyły się konkursy językowe adresowane do gimnazjalistów osiągających wysokie wyniki w nauce z języka niemieckiego oraz konkurs plastyczny dotyczący wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, adresowany do wszystkich uczniów.  Konkursy są tą formą pracy, która niezwykle urozmaica naukę, czyniąc ją atrakcyjną i ciekawą. Motywują uczniów do nauki, rozwijają postawę ciekawości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka. Służą także wzmacnianiu wiary we własne siły  oraz możliwości osiągnięcia sukcesu.
80 uczniów klas I-III gimnazjum walczyło o tytuł "Germanisty Klas I, II i III".

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI dla klas I - III SP PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Kania   
wtorek, 21 maja 2013 22:03

Konkurs recytatorski dla klas młodszych odbył się 12 kwietnia 2013 roku. Organizowany i prowadzony jest przez Barbarę Kanię. W tym roku odbyła się 16. edycja tego konkursu. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodych recytatorów na piękno polskiej poezji i języka ojczystego, pobudzenie wyobraźni i uczuć u młodego czytelnika, popularyzację poezji dziecięcej.

Więcej…
 
"TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 maja 2013 08:18


ŚWIETLICA SZKOLNA ma zaszczyt zaprosić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziały w akcji, która odbędzie się w dniach 20-24 maja 2013r. 
"Dobry uczynek to potrzeba, która płynie prosto z serca i nie oczekuje niczego w zamian"

DZIEŃ I - Wykonanie rysunku ilustrującego zdarzenie ze swojego  życia dotyczące pomagania innym.
DZIEŃ II - Wykonanie kartek ozdobnych z życzeniami dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych przy DSP w Matczynie  na  Dzień Dziecka.
DZIEŃ III - Sprzątanie Świata - w trosce o nasze środowisko, zbieranie odpadów i śmieci na terenie naszej szkoły.
DZIEŃ IV - Pomysł na recykling - sadzenie ozdobnych kwiatów do doniczek wykonanych z plastikowych butelek.
DZIEŃ V - Charytatywna zbiórka słodyczy dla dzieci z biednych rodzin.

Serdecznie zapraszamy 
"Jedynka" ze śpiewem na ustach. PDF Drukuj
Wpisany przez Beata Chodoła   
sobota, 18 maja 2013 08:12

W dniu 14 maja 2013 r. odbył się, corocznie organizowany w Zespole Szkół nr 1, Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Wzięło w nim udział 24 uczestników z klas I-III  S.P. Cele przyświecające festiwalowi to:

  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych,
  • prezentacja wokalistów i odkrywanie młodych talentów,
  • konfrontacja dorobku artystycznego dzieci,
  • kształtowanie wrażliwości na sztukę,
  • integracja dzieci z kl. I-III podczas wspólnej imprezy.
Więcej…
 
Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego w Warszawie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
sobota, 18 maja 2013 08:07

W dniach 26-28 kwietnia 2013 roku odbyły się w Warszawie finały Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowane przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS". Z naszej szkoły w podróż do siedziby Polskiej Akademii Nauk wybrało się ośmioro finalistów. Byli to : Emilia Chudzicka i Diana Januszek z klasy 1a, Alicja Bielak z klasy 2a, Julia Starek z klasy 3a, Wiktoria Śliwa z klasy 4c ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści: Julia Niedziela i Katarzyna Bełcik z klasy 3b i Michał Łata z klasy 3a.

Więcej…
 
Uczniowie naszej szkoły wystąpią w wojewódzkim konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK" PDF Drukuj
Wpisany przez Bożena Januszek   
sobota, 18 maja 2013 08:03

Dnia 8 maja 2013 roku w MGOK w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". W eliminacjach wzięło udział 34 uczniów z okolicznych szkół powiatu opolskiego. Wśród nich swoje talenty wokalne prezentowała również spora grupa dzieci z naszej szkoły. Byli to:

Więcej…
 
Środowisko naturalne z radością chronimy. Przetwarzamy, odzyskujemy, Ziemi nie brudzimy. PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
wtorek, 07 maja 2013 22:11

Takie motto przyświecało Eko Piknikowi, który odbył się 4 maja br.  Zostali  na niego zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Organizatorem imprezy ekologicznej było Stowarzyszenie Rytm Natury oraz Zagrodowa Osada w Uściążu. Uczniowie szkoły podstawowej z klas V a, VI oraz gimnazjum z klasy II c wraz z nauczycielkami p. Barbarą Gołofit oraz p. Krystyną Sudoł mogli uczestniczyć w warsztatach artrecyclingowych, wystawie instalacji plastycznych, oglądać filmy w stodole oraz zasmakować regionalnych potraw.

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
wtorek, 07 maja 2013 21:58

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.

Więcej…
 
Finał gminny Ogólnopolskiego Turnieju BRD. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 kwietnia 2013 16:10W dniu 19 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się finał gminny Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne

z terenu gminy Opole Lubelskie (8 szkół podstawowych i 4 gimnazjum).

Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: testach z przepisów ruchu drogowego, jeździe po rowerowym torze przeszkód, jeździe po miasteczku ruchu drogowego

i w konkurencji udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…
 
Nowa karta przyjęcia dziecka do świetlicy PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 kwietnia 2013 23:20

 
Czy "Jestem bezpieczny" ? PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 kwietnia 2013 23:15

W dniu 18 kwietnia w naszej szkole odbył się gminny finał czternastej już edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej pn. "Jestem bezpieczny".
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym organizatorem jest Policja.  W finale gminnym uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Opole Lubelskie. Drużynę szkoły stanowiło trzech uczniów, po jednym z klas IV,V i VI. Uczniowie rozwiązywali test  przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim: podkomisarz  Mariolę Opokę i aspiranta Rafała Fittlera.

Więcej…
 
"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła ..." PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 kwietnia 2013 05:12

W zgodzie z powyższą sentencją w gminie Opole Lubelskie narodził się pomysł utworzenia młodzieżowej orkiestry dętej. W związku z tym w dniu 10 kwietnia br. w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście. Byli to pan Stanisław Szymaniak, wieloletni dyrygent orkiestr dętych oraz dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Opolu Lubelskim. Spotkali się oni z młodzieżą klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum. Zachęcali poprzez przykład i pokaz. Pan Szymaniak zaprezentował uczniom kilka najważniejszych instrumentów dętych oraz przedstawił ich możliwości. Pan Król przekazał uczniom założenia organizacyjne związane z tworzeniem nowej orkiestry.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału  w pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w dniu 15 kwietnia br. o godzinie 17.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj256
mod_vvisit_counterTen tydzień432
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1722
mod_vvisit_counterTen miesiąc7575
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc10255
mod_vvisit_counterWszystkie dni631420