Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Jesienne inspiracje PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2012 00:02

W dniach 25-31.10.2012 w świetlicy szkolnej zorganizowana została wystawa
pt. "Jesienne inspiracje". Zostały na niej zgromadzone i wyeksponowane wszystkie prace plastyczne uczniów wykonane od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Techniki wykonania były różnorodne. Zostały one nazwane zarówno w języku polskim, jak i angielskim w celu popularyzacji języka obcego. Tłumaczenia dokonali uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Gołofit. Wystawę obejrzeli: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie jak i zachwyceni efektami pracy swoich dzieci rodzice. Uwieńczeniem wystawy było przedstawienie w wykonaniu uczniów oddziału zerowego pt. "Jesienny Świat" pod kierunkiem pani Doroty Bąk.

Więcej…
 
Niecodzienne zajęcia z języka angielskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
środa, 24 października 2012 06:04

W piątek, 19.10.2012 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazje aktywnie uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego w Liceum  Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim, prowadzonych przez studenta native speakera z Belgii p. Guillaume Lau  ze stowarzyszenia AISEC w ramach projektów lokalnych.

Więcej…
 
W hołdzie Patronowi i Nauczycielom PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 października 2012 13:30

15 października! To szczególny dzień: Dzień Patrona Szkoły-Kornela Makuszyńskiego pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, ślubowanie klas gimnazjalnych
i Dzień Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Masz talent aktorski, a może chcesz sprawdzić, czy go masz... PDF Drukuj
Wpisany przez Agata Knap   
czwartek, 18 października 2012 13:23

"Bo teatr to sposób na życie"- tymi słowami rozpoczął swoje spotkania z uczniami klas III gimnazjum Marek Grabowski, aktor Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

Więcej…
 
Pokazy strażackie dla klas trzecich PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
czwartek, 18 października 2012 08:11

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, w ramach zajęć z Edukacji dla  bezpieczeństwa, spotkali się w środę, 10 października 2012 roku, z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Opola Lubelskiego. Mieli możliwość zapoznania się z podstawowym sprzętem strażackim, posłuchać jak pracują i czym zajmują się opolscy strażacy. Wielu z trzecioklasistów, tak  jak pozostali Polacy, mają mylne wyobrażenie o tym czym zajmuje się Straż Pożarna. Pokazy pozwoliły częściowo poznać jak bardzo wszechstronna i ważna dla każdego jest ta praca.

Więcej…
 
Międzynarodowe spotkanie w Jedynce PDF Drukuj
Wpisany przez Karolina Zalewska-Mikita i Barbara Gołofit   
środa, 10 października 2012 18:23

W dniu 4 października 2012 roku Zespół Szkół Nr 1 gościł w swoich murach uczniów i nauczycieli z czterech europejskich krajów : Turcji, Estonii, Bułgarii i Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Comenius, w którym udział bierze sąsiednie Gimnazjum w Karczmiskach. Pomysłodawczynią zorganizowania spotkania gości z Europy z uczniami i Dyrekcją naszej szkoły była nauczycielka języka angielskiego z Karczmisk p. Monika Ptasińska-Romanowska. Ponadto gościom towarzyszyła p. Katarzyna Niewęgłowska.

Więcej…
 
Podróż na "Farmę Iluzji" PDF Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Furdal   
środa, 10 października 2012 18:11

Dnia 1 października 2012r nasi uczniowie z klas: IV A, V B i VI A byli na wycieczce w Mościskach k/Trojanowa w "Farmie Iluzji". Doświadczyli tam wielu niesamowitych wrażeń oglądając m.in. latające piłeczki, studnię nieskończoności, niemożliwy trójkąt, lewitujący kran oraz czarodziejską kulę. Świetnie bawili się w Latającej Chacie Tajemnic czy grając w Mega Szachy. Część uczniów próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej, inni pływali w kulach wodnych, a miłośnicy motoryzacji zmagali się podczas jazdy segwayem PT - dwa koła na jednej osi. Wszystkiego dopełniło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wrażeń było co niemiara, a zresztą co tu mówić zobaczcie sami.

Więcej…
 
Profilaktyka z rapem. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2012 22:17

W dniu 8 października br. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wzięli udział w ciekawym i niecodziennym projekcie: "Rap Pedagoga"
Projekt ten oparty jest na muzyce Hip Hop z elementami profilaktyki uzależnień. Sam projekt jest inspirowany życiem jego autora Dobromira Makowskiego, współzałożyciela fundacji "Krok po Kroku", która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Autor i jednocześnie wykonawca projektu jest pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych realizowanych z młodzieżą na ulicach. Autentyzmu przekazowi pana Makowskiego  przydaje fakt, że sam jako młody człowiek, przed wielu  laty mierzył się z wieloma problemami, będąc wychowankiem Domu Dziecka i innych instytucji.

Więcej…
 
Przerwa inna niż zwykle. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2012 22:14

Wszystkie przerwy między lekcjami są w zasadzie zawsze do siebie bardzo podobne. Tak zwana "duża" przerwa, w poniedziałek 8 października br., była inna niż zwykle. Sprawili to przedstawiciele opolskiego EM - studio Pana Macieja Gołębiowskiego. Instruktor zaprzyjaźnionej z naszą placówką szkoły tańca zaprezentował naszym uczniom wspaniały profesjonalny pokaz hip hopu, połączony z nauka tańca. Instruktorem był nie byle kto ale Karol Polak uczestnik półfinału tegorocznej edycji popularnego programu "Mam talent". Propozycja tak ciekawego spędzenia przerwy między kolejnymi lekcjami bardzo się naszym uczniom spodobała.

 

Więcej…
 
Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2011/2012 w powiecie. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 września 2012 20:17

W dniu 24 września br. w siedzibie opolskiego starostwa powiatowego odbyły się tradycyjne coroczne podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu  całego powiatu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego.
We współzawodnictwie szkół podstawowych i gimnazjalnych czołowe lokaty zajęli   uczniowie naszej placówki. Oto wyniki:

Więcej…
 
Sprzątanie Świata 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
niedziela, 30 września 2012 07:40

Pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę" ruszyła tegoroczna akcja "Sprzątania świata". Jest to społeczna kampania ekologiczna odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września, której celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.

Więcej…
 
Piknikowy czas PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 września 2012 07:35

W dniu 24 września uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe z klas II i III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wyjeździe do Kraczewic. W programie wyjazdu było zwiedzanie Parafialnej Izby Regionalnej, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznania się  ze sprzętami codziennego użytku, zobaczyli jak wyglądała dawna kancelaria parafialna, czym gaszono kiedyś pożary, jak gotowano i spędzano wolny czas. W pałacu Gerliczów obecnie Domu Muzyki uczniowie poznali instrumenty oraz ich nietypowe brzmienie, obejrzeli wystawę zegarów, podziwiali pomieszczenia z pięknymi piecami. Uwieńczeniem pobytu było ognisko.

Więcej…
 
Okruchy PRL PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 września 2012 07:29

Wystawa, która została przygotowana przez Muzeum Multimedialne w Opolu Lubelskim pt. "Okruchy PRL" zachwyciła gimnazjalistów z naszej szkoły. Obejrzeli ją podczas zajęć świetlicowych w dniu 21 września. Przypomniała im i uświadomiła fakt, że w każdym domu można odnaleźć różne przedmioty z tamtego okresu, że był to czas może mniej kolorowy ale wcale nie mniej ciekawy jak obecnie.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 01 września 2012 12:32

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 ogłasza nabór na następujące stanowiska:

Koordynator projektu "Nie "zwykła" szkoła"

Stanowisko ds. monitoringu i promocji projektu "Nie "zwykła" szkoła"

 

 
Trasy autobusów szkolnych do Zespołu Szkół nr1 w Opolu Lubelskim w dniu 03.09.2012 r PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 sierpnia 2012 06:31

Więcej…
 
Trasy autobusów szkolnych dowożących uczniów do Zespołu Szkół nr1 w Opolu Lubelskim w roku szkolnym 2012/2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 sierpnia 2012 06:27


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj150
mod_vvisit_counterWczoraj208
mod_vvisit_counterTen tydzień1399
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1327
mod_vvisit_counterTen miesiąc3915
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6654
mod_vvisit_counterWszystkie dni486649