Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Twórczość patrona kredką malowana PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
czwartek, 29 listopada 2012 06:47

Jak co roku uczniowie klas 1- 3 brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania twórczością naszego patrona, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz prezentacja twórczości  plastycznej naszych wychowanków. W konkursie wzięło udział 43 uczestników. Ich zadaniem było wykonanie techniką dowolną ilustracji do wybranej przez siebie książki K. Makuszyńskiego. Najwięcej prac wykonano pastelami olejnymi.

Więcej…
 
Biblioteka ma nowych czytelników PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 listopada 2012 06:38


W dniach 9  i 15 listopada odbyła się uroczystość dla klas pierwszych (IA, IB i IC) "Pasowanie na czytelnika" zorganizowana przez bibliotekarki i Szkolne Koło Miłośników Książki, które przygotowały inscenizację pt. "Szanujmy książki".
Po obejrzeniu części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie:

Więcej…
 
Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 1 PDF Drukuj
Wpisany przez Marzanna Czapla, Anna Sanchez   
wtorek, 20 listopada 2012 07:02


"Ach, jakże mi nie mówić o tych dniach radości,
o tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze
szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności."

Więcej…
 
Biała Szkoła 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2012 00:39

 
Dla naszej Ojczyzny... PDF Drukuj
Wpisany przez Bożena Januszek   
czwartek, 15 listopada 2012 00:35

W poniedziałek 12 listopada 2012 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III b szkoły podstawowej powitali zaproszonych gości: dyrekcję, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas 0-III, którym zaprezentowali koncert słowno-muzyczny pt. "Niepodległość- słowo najważniejsze". W repertuarze znalazły się przede wszystkim piosenki i wiersze patriotyczne, jak również informacje historyczne dotyczące okoliczności odzyskania przez Polskę wolności.

Więcej…
 
FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY SZKOLNEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 listopada 2012 06:34

Tradycyjnie już od kilku lat dziewczęta z naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Madejek uczestniczą w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim. Aby mogły rywalizować z najlepszymi drużynami województwa lubelskiego musiały przejść etap powiatowy w Chodlu i rejonowy w Lubartowie. Finał Wojewódzki po raz pierwszy odbył się w Adamowie. Dnia 16 października 2012r. na starcie stanęło 12 sztafet. Rywalizacja przebiegała w pięknej, jesiennej aurze. Dziewczęta po zaciętej i wyczerpującej walce osiągnęły ten sam wynik, jak w ubiegłym roku.

Więcej…
 
Czytamy Makuszyńskiego naszym przedszkolakom. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2012 00:04

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
W tym miesiącu nasza szkoła obchodzi również Święto Patrona - Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji w dniach od 22 do 26 października biblioteka szkolna przygotowała tygodniowy cykl głośnego czytania książek naszego patrona dla oddziałów przedszkolnych I-V.

Więcej…
 
Jesienne inspiracje PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2012 00:02

W dniach 25-31.10.2012 w świetlicy szkolnej zorganizowana została wystawa
pt. "Jesienne inspiracje". Zostały na niej zgromadzone i wyeksponowane wszystkie prace plastyczne uczniów wykonane od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Techniki wykonania były różnorodne. Zostały one nazwane zarówno w języku polskim, jak i angielskim w celu popularyzacji języka obcego. Tłumaczenia dokonali uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Gołofit. Wystawę obejrzeli: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie jak i zachwyceni efektami pracy swoich dzieci rodzice. Uwieńczeniem wystawy było przedstawienie w wykonaniu uczniów oddziału zerowego pt. "Jesienny Świat" pod kierunkiem pani Doroty Bąk.

Więcej…
 
Niecodzienne zajęcia z języka angielskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
środa, 24 października 2012 06:04

W piątek, 19.10.2012 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazje aktywnie uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego w Liceum  Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim, prowadzonych przez studenta native speakera z Belgii p. Guillaume Lau  ze stowarzyszenia AISEC w ramach projektów lokalnych.

Więcej…
 
W hołdzie Patronowi i Nauczycielom PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 października 2012 13:30

15 października! To szczególny dzień: Dzień Patrona Szkoły-Kornela Makuszyńskiego pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, ślubowanie klas gimnazjalnych
i Dzień Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Masz talent aktorski, a może chcesz sprawdzić, czy go masz... PDF Drukuj
Wpisany przez Agata Knap   
czwartek, 18 października 2012 13:23

"Bo teatr to sposób na życie"- tymi słowami rozpoczął swoje spotkania z uczniami klas III gimnazjum Marek Grabowski, aktor Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

Więcej…
 
Pokazy strażackie dla klas trzecich PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
czwartek, 18 października 2012 08:11

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, w ramach zajęć z Edukacji dla  bezpieczeństwa, spotkali się w środę, 10 października 2012 roku, z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Opola Lubelskiego. Mieli możliwość zapoznania się z podstawowym sprzętem strażackim, posłuchać jak pracują i czym zajmują się opolscy strażacy. Wielu z trzecioklasistów, tak  jak pozostali Polacy, mają mylne wyobrażenie o tym czym zajmuje się Straż Pożarna. Pokazy pozwoliły częściowo poznać jak bardzo wszechstronna i ważna dla każdego jest ta praca.

Więcej…
 
Międzynarodowe spotkanie w Jedynce PDF Drukuj
Wpisany przez Karolina Zalewska-Mikita i Barbara Gołofit   
środa, 10 października 2012 18:23

W dniu 4 października 2012 roku Zespół Szkół Nr 1 gościł w swoich murach uczniów i nauczycieli z czterech europejskich krajów : Turcji, Estonii, Bułgarii i Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Comenius, w którym udział bierze sąsiednie Gimnazjum w Karczmiskach. Pomysłodawczynią zorganizowania spotkania gości z Europy z uczniami i Dyrekcją naszej szkoły była nauczycielka języka angielskiego z Karczmisk p. Monika Ptasińska-Romanowska. Ponadto gościom towarzyszyła p. Katarzyna Niewęgłowska.

Więcej…
 
Podróż na "Farmę Iluzji" PDF Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Furdal   
środa, 10 października 2012 18:11

Dnia 1 października 2012r nasi uczniowie z klas: IV A, V B i VI A byli na wycieczce w Mościskach k/Trojanowa w "Farmie Iluzji". Doświadczyli tam wielu niesamowitych wrażeń oglądając m.in. latające piłeczki, studnię nieskończoności, niemożliwy trójkąt, lewitujący kran oraz czarodziejską kulę. Świetnie bawili się w Latającej Chacie Tajemnic czy grając w Mega Szachy. Część uczniów próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej, inni pływali w kulach wodnych, a miłośnicy motoryzacji zmagali się podczas jazdy segwayem PT - dwa koła na jednej osi. Wszystkiego dopełniło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wrażeń było co niemiara, a zresztą co tu mówić zobaczcie sami.

Więcej…
 
Profilaktyka z rapem. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2012 22:17

W dniu 8 października br. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wzięli udział w ciekawym i niecodziennym projekcie: "Rap Pedagoga"
Projekt ten oparty jest na muzyce Hip Hop z elementami profilaktyki uzależnień. Sam projekt jest inspirowany życiem jego autora Dobromira Makowskiego, współzałożyciela fundacji "Krok po Kroku", która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Autor i jednocześnie wykonawca projektu jest pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych realizowanych z młodzieżą na ulicach. Autentyzmu przekazowi pana Makowskiego  przydaje fakt, że sam jako młody człowiek, przed wielu  laty mierzył się z wieloma problemami, będąc wychowankiem Domu Dziecka i innych instytucji.

Więcej…
 
Przerwa inna niż zwykle. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2012 22:14

Wszystkie przerwy między lekcjami są w zasadzie zawsze do siebie bardzo podobne. Tak zwana "duża" przerwa, w poniedziałek 8 października br., była inna niż zwykle. Sprawili to przedstawiciele opolskiego EM - studio Pana Macieja Gołębiowskiego. Instruktor zaprzyjaźnionej z naszą placówką szkoły tańca zaprezentował naszym uczniom wspaniały profesjonalny pokaz hip hopu, połączony z nauka tańca. Instruktorem był nie byle kto ale Karol Polak uczestnik półfinału tegorocznej edycji popularnego programu "Mam talent". Propozycja tak ciekawego spędzenia przerwy między kolejnymi lekcjami bardzo się naszym uczniom spodobała.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj155
mod_vvisit_counterWczoraj230
mod_vvisit_counterTen tydzień1009
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2150
mod_vvisit_counterTen miesiąc5374
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8877
mod_vvisit_counterWszystkie dni504238