Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2020 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Wizyta na wystawie zabawek PDF Drukuj

Zabawki to nieodłączny atrybut dzieciństwa i dobrej zabawy. Można je podziwiać w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim, gdzie udała się grupa świetliczków z klas I - III Szkoły Podstawowej.

Więcej…
 
Sukces Zuzi, Kamili i zespołu wokalnego. Z kolędą w Kraśniku... PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 lutego 2013 01:30

W dniu 17 stycznia 2013 roku solistki-wokalistki z naszej szkoły oraz nowo powstały zespół wokalny złożony z uczniów szkoły podstawowej w składzie: Kasia i Ala Kołodziejczyk, Wiktoria Ptak, Kamila Skotnicka, Julia Brzozowska, Wiktoria Korgul, Agata Dacka, Julia Bigos i Natalia Bednarz wziął udział w III Kraśnickim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Zespół wykonał dwa utwory, kolędę "Dzisiaj w Betlejem" oraz pastorałkę "Jam jest dudka". W czasie trwających dwa dni przesłuchań konkursowych, w kilku kategoriach wiekowych i wykonawczych wzięło udział 66 wykonawców. Debiutujący na scenie konkursowej mali artyści, zostali dostrzeżeni przez jury i nagrodzeni wyróżnieniem  i zaproszeniem do udziału w koncercie galowym, który miał miejsce 20 stycznia w Sali widowiskowej CKiP w Kraśniku. Wraz z zespołem w koncercie galowym wystąpiły nagrodzone wysokimi miejscami: w kategorii solistów klas IV-VI- Kamila Skotnicka (II miejsce) oraz w kategorii solistów gimnazjum-Zuzanna Wrona (I miejsce). Gratulujemy!

Więcej…
 
XI Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska" w Opolu Lubelskim. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 lutego 2013 01:26

Tegoroczny Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda polska" organizowany przez MGOK w Opolu Lub. cieszył się niebywałym powodzeniem. Po raz pierwszy wzięła w nim udział tak ogromna liczba uczestników. W dniu 18 stycznia jury wysłuchało 70 prezentacji konkursowych w wykonaniu solistów-wokalistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w czterech kategoriach wiekowych. Umiejętności wokalne naszych reprezentantów zostały bardzo wysoko ocenione. Laureatami konkursu zostali:

Więcej…
 
Sukces Darii w Puławach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 stycznia 2013 08:29

W dniu 27 stycznia 2013 r. w Puławach odbył się finał corocznego Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd. Ten festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem 
i uznaniem wykonawców. W tym roku wzięło w nim udział ponad 300 wykonawców w różnych kategoriach.

Więcej…
 
Warsztaty z języka angielskiego z wolontariuszami z Australii i Meksyku w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
środa, 23 stycznia 2013 09:14

W Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim w okresie od 14 do 18 stycznia 2013r. uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłych zajęciach językowych. Były to warsztaty językowe ze studentką z Australii Sarah Si Cheng Zhu, młodą, dziewiętnastoletnią Australijką posiadającą korzenie rodzinne w Chinach  oraz Jesusem Fuentes Lara, dwudziestojednoletnim studentem z Meksyku.

Więcej…
 
Program zimowiska w Zespole Szkół nr1 w Opolu Lubelskim w dniach 11.02.13-15.02.13 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 12:56

11.02.2013 Poniedziałek

8.00 zbiórka, sprawy organizacyjne, wyjazd do Lublina do teatru im Andersena

na przedstawienie pt. "Pastereczka i Kominiarczyk"

13.00-14.0 0 powrót i obiad

Więcej…
 
Puchary zostały w domu PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 10:56


W dniu 12 stycznia 2013 odbył się turniej piłki siatkowej młodzików o Puchar Prezesa UKS Olimp Opole Lubelskie. W turnieju wzięło udział VI drużyn z naszego województwa.

Gra toczyła się w dwóch grupach:

Więcej…
 
Świąteczne kolędowanie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 stycznia 2013 20:43

W dniu 6 stycznia 2013 r., w święto Trzech Króli na skwerku miejskim odbył się tradycyjny koncert kolęd pn. "Trzech królowie jadą". Wśród uczestników koncertu znaczące miejsce przypadło uczniom naszej szkoły. W koncercie swoje wysokie umiejętności wokalne zaprezentowali :

Więcej…
 
PDF Drukuj

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej  na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując  uczucia w tym chlebie ...

(Cyprian Kamil Norwid)
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani najserdeczniejsze życzenia. Niech zbliżające się Święta będą dla Każdego z Was niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Niechaj magiczna noc Wigilijnego Wieczoru, przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, pięknem wspólnego Świętowania wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.
A wraz z  nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy Każdemu z Was również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się wszystkie, nawet te najskrytsze marzenia.Dyrekcja Szkoły

Janusz Mikita
Małgorzata Matuszewska
Agata Knap

 
Tradycyjne spotkanie opłatkowe. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2012 11:12

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie spotkali się na  tradycyjnym szkolnym opłatku.  Spotkanie rozpoczął program słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w magiczny i urokliwy nastrój radosnych świąt Bożego Narodzenia. Potem było wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i  obdarowywanie siebie wzajemnie świątecznymi życzeniami.

Więcej…
 
Projekt lokalny AIESEC PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 00:28

Express your  knowledge w Zespole Szkół Nr 1 już w styczniu!!!!
W styczniu 2013r. w terminie od 14 do 18 stycznia w naszej szkole odbędą się warsztaty z języka angielskiego dla wszystkich uczniów gimnazjalnych z udziałem niecodziennych osób prowadzących, będą to dwie osoby-wolontariusze z Australii oraz Meksyku, współpracujący ze Stowarzyszeniem AIESEC z siedzibą w Lublinie.
Każdego dnia przez pięć dni wolontariusze będą prowadzić zajęcia z uczniami w języku angielskim. Tematyka zajęć będzie obejmowała kulturę krajów, historię oraz techniki pracy nad sobą.

Więcej…
 
"NIE "ZWYKŁA" SZKOŁA" PDF Drukuj
Wpisany przez Jolanta Szczupak   
piątek, 14 grudnia 2012 14:53


Dnia 1 października 2012 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim rozpoczęły się zajęcia dla uczniów z klas 0 - VI w ramach projektu edukacyjnego pt.: "Nie "zwykła" szkoła". Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Więcej…
 
Ciekawa lekcja historii: Powstanie Listopadowe na Lubelszczyźnie. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:51

Dnia 7 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z pracownikiem Archiwum Państwowego w Kraśniku. Tematem spotkania było Powstanie Listopadowe w świetle dokumentów. Wykład był uzupełnieniem i integralną częścią towarzyszącej mu wystawy. Wystawa złożona z  dwudziestu czterech plansz ukazywała powstanie nie przez pryzmat walk i wydarzeń politycznych, lecz nacisk położony został na codzienność powstańczą, jak radzono sobie z zaopatrzeniem wojska, jaki był stosunek ludności do powstania, a następnie wojny polsko - rosyjskiej itd.

Więcej…
 
Dobroć ludzkiego serca jest darem bezcennym PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:30

W niedzielę - 2 grudnia 2012 roku kolejny już raz odbyła pod patronatem Radia Lublin akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję, zbierając dary dla dzieci w Delikatesach Centrum przy ulicy Lubelskiej.

Więcej…
 
Projekty edukacyjne w gimnazjum czas zacząć. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 11:40

Rozpoczynamy pracę nad realizacją grupowych projektów edukacyjnych w klasach drugich gimnazjum. Poniżej podajemy zestaw tematów projektów do wyboru przez uczniów. Teraz tylko powołanie grup, wybór opiekuna projektu i do pracy. Podsumowanie realizacji projektów w maju 2013 roku.

Tematy projektow 2012/2013

Pobierz

 
Jak to powiedzieć... PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
piątek, 14 grudnia 2012 11:32

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS". Celem konkursu jest nabycie przez młodych ludzi takiej sprawności językowej, aby na co dzień posługiwać się poprawną polszczyzną. W tegorocznej, IX już edycji konkursu, wzięło udział 28 uczestników z klas 1-3, 22 uczestników z klas 4-6 i 24 uczestników z gimnazjum. W tym roku zmianom uległ regulamin konkursu, który został dostosowany do nowej podstawy programowej. Poszczególnym klasom szkoły podstawowej odpowiadają kategorie od I-VI. Kategoria VII to klasy gimnazjalne. W I etapie uczniowie mieli za zadanie wyboru spośród kilku- jednej poprawnej formy wypowiedzi i zaznaczenie poprawnych na karcie odpowiedzi. Zadanie nie było łatwe... .

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj288
mod_vvisit_counterWczoraj317
mod_vvisit_counterTen tydzień1459
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2041
mod_vvisit_counterTen miesiąc6880
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc10255
mod_vvisit_counterWszystkie dni630725