Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Puchary zostały w domu PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 10:56


W dniu 12 stycznia 2013 odbył się turniej piłki siatkowej młodzików o Puchar Prezesa UKS Olimp Opole Lubelskie. W turnieju wzięło udział VI drużyn z naszego województwa.

Gra toczyła się w dwóch grupach:

Więcej…
 
Świąteczne kolędowanie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 stycznia 2013 20:43

W dniu 6 stycznia 2013 r., w święto Trzech Króli na skwerku miejskim odbył się tradycyjny koncert kolęd pn. "Trzech królowie jadą". Wśród uczestników koncertu znaczące miejsce przypadło uczniom naszej szkoły. W koncercie swoje wysokie umiejętności wokalne zaprezentowali :

Więcej…
 
PDF Drukuj

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej  na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując  uczucia w tym chlebie ...

(Cyprian Kamil Norwid)
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani najserdeczniejsze życzenia. Niech zbliżające się Święta będą dla Każdego z Was niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Niechaj magiczna noc Wigilijnego Wieczoru, przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, pięknem wspólnego Świętowania wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.
A wraz z  nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy Każdemu z Was również dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się wszystkie, nawet te najskrytsze marzenia.Dyrekcja Szkoły

Janusz Mikita
Małgorzata Matuszewska
Agata Knap

 
Tradycyjne spotkanie opłatkowe. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2012 11:12

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie spotkali się na  tradycyjnym szkolnym opłatku.  Spotkanie rozpoczął program słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w magiczny i urokliwy nastrój radosnych świąt Bożego Narodzenia. Potem było wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i  obdarowywanie siebie wzajemnie świątecznymi życzeniami.

Więcej…
 
Projekt lokalny AIESEC PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 00:28

Express your  knowledge w Zespole Szkół Nr 1 już w styczniu!!!!
W styczniu 2013r. w terminie od 14 do 18 stycznia w naszej szkole odbędą się warsztaty z języka angielskiego dla wszystkich uczniów gimnazjalnych z udziałem niecodziennych osób prowadzących, będą to dwie osoby-wolontariusze z Australii oraz Meksyku, współpracujący ze Stowarzyszeniem AIESEC z siedzibą w Lublinie.
Każdego dnia przez pięć dni wolontariusze będą prowadzić zajęcia z uczniami w języku angielskim. Tematyka zajęć będzie obejmowała kulturę krajów, historię oraz techniki pracy nad sobą.

Więcej…
 
"NIE "ZWYKŁA" SZKOŁA" PDF Drukuj
Wpisany przez Jolanta Szczupak   
piątek, 14 grudnia 2012 14:53


Dnia 1 października 2012 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim rozpoczęły się zajęcia dla uczniów z klas 0 - VI w ramach projektu edukacyjnego pt.: "Nie "zwykła" szkoła". Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Więcej…
 
Ciekawa lekcja historii: Powstanie Listopadowe na Lubelszczyźnie. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:51

Dnia 7 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z pracownikiem Archiwum Państwowego w Kraśniku. Tematem spotkania było Powstanie Listopadowe w świetle dokumentów. Wykład był uzupełnieniem i integralną częścią towarzyszącej mu wystawy. Wystawa złożona z  dwudziestu czterech plansz ukazywała powstanie nie przez pryzmat walk i wydarzeń politycznych, lecz nacisk położony został na codzienność powstańczą, jak radzono sobie z zaopatrzeniem wojska, jaki był stosunek ludności do powstania, a następnie wojny polsko - rosyjskiej itd.

Więcej…
 
Dobroć ludzkiego serca jest darem bezcennym PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 14:30

W niedzielę - 2 grudnia 2012 roku kolejny już raz odbyła pod patronatem Radia Lublin akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję, zbierając dary dla dzieci w Delikatesach Centrum przy ulicy Lubelskiej.

Więcej…
 
Projekty edukacyjne w gimnazjum czas zacząć. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2012 11:40

Rozpoczynamy pracę nad realizacją grupowych projektów edukacyjnych w klasach drugich gimnazjum. Poniżej podajemy zestaw tematów projektów do wyboru przez uczniów. Teraz tylko powołanie grup, wybór opiekuna projektu i do pracy. Podsumowanie realizacji projektów w maju 2013 roku.

Tematy projektow 2012/2013

Pobierz

 
Jak to powiedzieć... PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
piątek, 14 grudnia 2012 11:32

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS". Celem konkursu jest nabycie przez młodych ludzi takiej sprawności językowej, aby na co dzień posługiwać się poprawną polszczyzną. W tegorocznej, IX już edycji konkursu, wzięło udział 28 uczestników z klas 1-3, 22 uczestników z klas 4-6 i 24 uczestników z gimnazjum. W tym roku zmianom uległ regulamin konkursu, który został dostosowany do nowej podstawy programowej. Poszczególnym klasom szkoły podstawowej odpowiadają kategorie od I-VI. Kategoria VII to klasy gimnazjalne. W I etapie uczniowie mieli za zadanie wyboru spośród kilku- jednej poprawnej formy wypowiedzi i zaznaczenie poprawnych na karcie odpowiedzi. Zadanie nie było łatwe... .

Więcej…
 
Spotkanie z Mikołajem PDF Drukuj
Wpisany przez Bożena Januszek   
piątek, 14 grudnia 2012 11:11

Dnia 6 grudnia 2012 roku uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie pt. "Różowy Prosiaczek". Gościem specjalnym był Święty Mikołaj, bo to właśnie Jemu, w podziękowaniu za przybycie, dzieci z klasy I c pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Majki dedykowały swój występ. Po obejrzeniu przedstawienia Mikołaj z pomocą Śnieżynek wręczył wszystkim uczniom długo oczekiwane prezenty. Radości i zabawy było co niemiara!

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 grudnia 2012 00:44

Miękki, puchaty i taki z łatką- Pluszowy Miś obchodził swoje święto. My także postanowiliśmy 26 listopada włączyć się do wspólnej zabawy i świętowania. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubionepluszaki, o których mogły mówić bez końca. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami ich tajemnic, rozśmieszają i pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać...

Więcej…
 
Pasowanie na świetliczaka PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 grudnia 2012 23:46

W dniu 14.11.2012r. przyjęliśmy do świetlicowej społeczności uczniów z pierwszych klas. Zanim zostali pełnoprawnymi "Świetliczakami" musieli poznać zasady oraz wykonać próby na wiedzę, spostrzegawczość i sprawność. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Wesołego Świetliczaka.

Więcej…
 
Świetlica małych dzieci PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Flisiak   
niedziela, 02 grudnia 2012 23:44

Świetlica szkolna ma na celu opiekę nad dziećmi rodziców, którzy nie mogą odebrać ich do domu po skończonych zajęciach. Większość czasu spędzają poznając się i bawiąc. Dzieci z oddziału zerowego, mają okazję nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Więcej…
 
Andrzejkowe wróżby PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 grudnia 2012 23:42

Andrzejki to czas wróżb, spełnienia nadziei ale przede wszystkim dobrej zabawy. Tak też było w świetlicy w dniu imienin Andrzeja. Każdy mógł sobie przepowiedzieć przyszłość i pośmiać się z zaskakujących przepowiedni.

Więcej…
 
Twórczość patrona kredką malowana PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
czwartek, 29 listopada 2012 06:47

Jak co roku uczniowie klas 1- 3 brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Ilustracje do książek Kornela Makuszyńskiego". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania twórczością naszego patrona, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz prezentacja twórczości  plastycznej naszych wychowanków. W konkursie wzięło udział 43 uczestników. Ich zadaniem było wykonanie techniką dowolną ilustracji do wybranej przez siebie książki K. Makuszyńskiego. Najwięcej prac wykonano pastelami olejnymi.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj246
mod_vvisit_counterWczoraj237
mod_vvisit_counterTen tydzień776
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2243
mod_vvisit_counterTen miesiąc3607
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9243
mod_vvisit_counterWszystkie dni521220