Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
Finał Gminny Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 kwietnia 2012 06:07

W dniu 17 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim odbył się finał gminny kolejnej edycji konkursu "Jestem Bezpieczny" dla uczniów ze szkół podstawowych. Głównym organizatorem konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim. Uczniowie pisali test składający się z 20 pytań dotyczących szeroko pojętej wiedzy prewencyjnej. W opolskim finale udział wzięły reprezentacje wszystkich gminnych szkół podstawowych, Oto wyniki finału:

Więcej…
 
Zapisy 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 lutego 2012 00:29

Więcej…
 
Wizyta niemiecka PDF Drukuj
Wpisany przez Karolina Zalewka-Mikita   
czwartek, 05 kwietnia 2012 05:27

Dnia 26 marca 2012 roku naszą szkołę odwiedziła grupa 9 uczniów z Niemiec wraz z dwoma nauczycielkami. Grupa pochodzi ze szkoły średniej w Muelheim an der Ruhr i gościła przez tydzień w Liceum Ogólnokształcącym im . Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim w ramach projektu "Podróż do miejsc pamięci". Projekt polegał na odwiedzaniu miejsc pamięci Lubelszczyzny. Goście odwiedzili władze gminne i powiatowe, zwiedzili kościół i muzeum multimedialne w Opolu Lubelskim, odbyli lekcje historyczną na Majdanku w Lublinie, zwiedzili Kazimierz Dolny oraz Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Więcej…
 
Szkolne Dni Teatru- 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Agata Knap   
środa, 04 kwietnia 2012 23:21

W dniach 28-29 marca 2012 r. w naszej szkole odbyło się jedno z najważniejszych kulturalnych przedsięwzięć - Szkolne Dni Teatru. Nasze święto teatru  corocznie organizowane jest w ramach Międzynarodowych Dni Teatru, które w tym roku odbyły się już 51. raz.
Tegoroczne obchody miały charakter przeglądu, w ramach którego wystąpiło osiem dziecięcych grup teatralnych działających na terenie naszej placówki. Pierwszego dnia zaprezentowały się cztery grupy teatralne. Dwie pierwsze z nich działają przy świetlicy szkolnej.

Więcej…
 
UCZNIOWIE "JEDYNKI" - SYMPATYCY SIATKÓWKI ODWIEDZILI RZESZÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Madejek   
środa, 04 kwietnia 2012 23:19

ŚRODA, 28 marca 2012r. był szczególny dniem dla kibiców siatkówki. W Lublinie, w hali Globus odbyła się niecodzienna impreza. Benefis mistrzów olimpijskich: Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski oraz towarzyski mecz pierwszych drużyn Plus Ligi Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów (2 : 3). Pomimo wielkich starań nie udało nam się zdobyć biletów na to widowisko.
Ponieważ w tym samym dniu, w Rzeszowie odbywała się jeszcze większa impreza siatkarska: Puchar CEV postanowiłam zdobyć na nią bilety. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało mi się.

Więcej…
 
Egzaminy czas zacząć PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 kwietnia 2012 23:16

Punktualnie o godzinie 9.00, tak jak w całej Polsce, 71 uczniów naszej szkoły podstawowej przystąpiło do pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu, jakim jest sprawdzian kończący szkołę podstawową..Tegoroczny sprawdzian odbywał  się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzały, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Więcej…
 
Kornelowcy w PAN-ie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
wtorek, 03 kwietnia 2012 00:09


W dniach 26-27 marca odbył się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS".

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Justyna Nowak, Agata Morawska, Maciek Zieliński i Julka Starek. Finał konkursu polega na napisaniu opowiadania do okazanych historyjek obrazkowych, różnych dla każdej kategorii, które oceniane jest wg podanych w regulaminie kryteriów. Wg informacji organizatorów do finału zakwalifikowano 422 uczestników z całej Polski. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klas 2-3 (121 finalistów), do której należeli Julka i Maciek.

Więcej…
 
Nowe książki w szkolnej bibliotece PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 marca 2012 07:07

Na półkach naszej biblioteki szkolnej pojawiły się nowe książki. Wśród nich znajdują się książki należące do kanonu lektur, zgodnie z nową podstawą programową dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym także poezja.

Więcej…
 
Powitanie wiosny na strzelnicy PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 23:00

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca br., mała sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w strzelnicę. Na powitanie wiosny odbywały się tu Wiosenne Zawody Strzeleckie dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Pomysłodawcą i inicjatorem zawodów była Pani Joanna Zaręba - Kotowska przewodnicząca Rady Rodziców. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Dariusz Wróbel, który ufundował trofea dla zwycięzców: dyplomy, puchary i medale.

Więcej…
 
Dzień Wiosny na sportowo PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:59

"Dzień Wiosny" tj. 21 marca 2012 w naszej szkole był obchodzony na sportowo. Na dużej sali gimnastycznej odbyły się "wyścigi rzędów".  24 osoby (po jednej z każdej klasy) zostały podzielone na 3 zespoły. Po chwilowej naradzie uczniowie ustalili nazwy drużyn i tak do rywalizacji przystąpiły zespoły Power Rangers, Pokemon oraz Impet.

Więcej…
 
Świetliczaków podróż w Kosmos PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:57

16.03.2012 podczas zajęć świetlicowych grupa 27 uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej miała niezwykłą okazję obejrzenia wystawy pt. Kosmos w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Wystawa została przygotowana przez dzieci i młodzież uczestniczącą w zajęciach plastycznych w Centrum Kultury pod artystyczną opieką Pani dr Agnieszki Szymczyk.

Więcej…
 
Everyone is Irish czyli Wszyscy jesteśmy Irlandczykami PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit, Karolina Zalewska-Mikita   
środa, 21 marca 2012 22:19

17 marca w święto patrona Irlandii Św. Patryka, we wszystkich zakątkach globu mówi się, myśli i marzy o Irlandii. Tego dnia "Everyone's Irish", czyli "Wszyscy są Irlandczykami".  W ten dzień, na całym świecie króluje symbol koniczyny, nosi się zielone ubrania, a w miastach odbywają się zielone parady. Wszechobecna tego dnia zieleń, emblemat liścia koniczyny, irlandzka muzyka, kostiumy złośliwych krasnali leprechauns, parady kapel kobziarzy - to wszystko nieodłączne elementy marcowej celebry dnia świętego Patryka.

Więcej…
 
Polka wszech czasów bez tajemnic PDF Drukuj
Wpisany przez Bianka Furtas, Anna Gawlik.   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:58

7 marca 2012 roku w Miejsko- Gminnej  Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie  konkursu pod tytułem: "Maria Skłodowska-Curie -  Polka Wszech czasów". Konkurs został zorganizowany na zakończenie roku 2011 - ogłoszonego przez Sejm i Senat RP -  Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie Uroczystość prowadziła pani Elżbieta Złotucha,  kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Po krótkim wstępie, usłyszeliśmy wierszowaną biografię  Marii Skłodowskiej - Curie przygotowaną przez uczennice z Zespołu Szkół nr 2. Wszyscy słuchali o wielkiej  uczonej z zaciekawieniem, tym bardziej, że była to doskonale przygotowana recytacja.

Więcej…
 
Naszym Paniom ... PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:56

Dnia 08.03.2012r. w naszej szkole odbyły się akademie z okazji Dnia Kobiet.  Najpierw swoim Paniom i Koleżankom zaprezentowali się uczniowie klasy 2 a szkoły podstawowej, którzy przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Lipiec, rozśpiewany i roztańczony program słowno-muzyczny.  Następnie gimnazjaliści naszej szkoły, w krótkim programie kabaretowym popisywali się swoimi talentami aktorskimi, wokalnymi, jak także umiejętnościami tanecznymi. Wszyscy widzowie śledzili poczynania naszych kolegów z ogromnym zachwytem. Widzom w szczególności podobał się występ taneczny uczniów klasy drugiej gimnazjum. Autorkami tej ciekawej akademii były pani Krystyna Flisiak wraz z panią Barbarą Gołofit.

Więcej…
 
Do Warszawy po sukces PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
piątek, 09 marca 2012 00:18

W drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" z zawiłościami naszego języka zmagało się 64 uczniów z klas 1-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizator konkursu Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos" podkreślił na swojej stronie internetowej, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Do ścisłego finału, który odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 marca 2012 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk zakwalifikowało się czworo uczniów. Uzyskali oni wynik najwyższy w skali staninowej. Na możliwych do uzyskania 30 punktów zdobyli 95%.

Więcej…
 
Tajemnice wszechświata na wyciągnięcie ręki PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 marca 2012 19:01

W dniu 02.03.2012 r. odbył się niezwykły pokaz w przenośnym planetarium  "Gemini" dla 35 uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Pod półkolistym sklepieniem kopuły uczniowie mieli możliwość odbyć fascynująca podróż przez Układ Słoneczny, spacer po Księżycu, mogli zobaczyć czarną dziurę.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj151
mod_vvisit_counterWczoraj208
mod_vvisit_counterTen tydzień1400
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1327
mod_vvisit_counterTen miesiąc3916
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6654
mod_vvisit_counterWszystkie dni486650