Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Interaktywna wycieczka po szkole

WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
UCZNIOWIE "JEDYNKI" - SYMPATYCY SIATKÓWKI ODWIEDZILI RZESZÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Madejek   
środa, 04 kwietnia 2012 23:19

ŚRODA, 28 marca 2012r. był szczególny dniem dla kibiców siatkówki. W Lublinie, w hali Globus odbyła się niecodzienna impreza. Benefis mistrzów olimpijskich: Tomasza Wójtowicza i Lecha Łaski oraz towarzyski mecz pierwszych drużyn Plus Ligi Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów (2 : 3). Pomimo wielkich starań nie udało nam się zdobyć biletów na to widowisko.
Ponieważ w tym samym dniu, w Rzeszowie odbywała się jeszcze większa impreza siatkarska: Puchar CEV postanowiłam zdobyć na nią bilety. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu udało mi się.

Więcej…
 
Egzaminy czas zacząć PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 kwietnia 2012 23:16

Punktualnie o godzinie 9.00, tak jak w całej Polsce, 71 uczniów naszej szkoły podstawowej przystąpiło do pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu, jakim jest sprawdzian kończący szkołę podstawową..Tegoroczny sprawdzian odbywał  się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzały, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Więcej…
 
Kornelowcy w PAN-ie PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
wtorek, 03 kwietnia 2012 00:09


W dniach 26-27 marca odbył się w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej "LOGOS".

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Justyna Nowak, Agata Morawska, Maciek Zieliński i Julka Starek. Finał konkursu polega na napisaniu opowiadania do okazanych historyjek obrazkowych, różnych dla każdej kategorii, które oceniane jest wg podanych w regulaminie kryteriów. Wg informacji organizatorów do finału zakwalifikowano 422 uczestników z całej Polski. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klas 2-3 (121 finalistów), do której należeli Julka i Maciek.

Więcej…
 
Nowe książki w szkolnej bibliotece PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 marca 2012 07:07

Na półkach naszej biblioteki szkolnej pojawiły się nowe książki. Wśród nich znajdują się książki należące do kanonu lektur, zgodnie z nową podstawą programową dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym także poezja.

Więcej…
 
Powitanie wiosny na strzelnicy PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 23:00

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca br., mała sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w strzelnicę. Na powitanie wiosny odbywały się tu Wiosenne Zawody Strzeleckie dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Pomysłodawcą i inicjatorem zawodów była Pani Joanna Zaręba - Kotowska przewodnicząca Rady Rodziców. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Opola Lubelskiego Pan Dariusz Wróbel, który ufundował trofea dla zwycięzców: dyplomy, puchary i medale.

Więcej…
 
Dzień Wiosny na sportowo PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:59

"Dzień Wiosny" tj. 21 marca 2012 w naszej szkole był obchodzony na sportowo. Na dużej sali gimnastycznej odbyły się "wyścigi rzędów".  24 osoby (po jednej z każdej klasy) zostały podzielone na 3 zespoły. Po chwilowej naradzie uczniowie ustalili nazwy drużyn i tak do rywalizacji przystąpiły zespoły Power Rangers, Pokemon oraz Impet.

Więcej…
 
Świetliczaków podróż w Kosmos PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2012 22:57

16.03.2012 podczas zajęć świetlicowych grupa 27 uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej miała niezwykłą okazję obejrzenia wystawy pt. Kosmos w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Wystawa została przygotowana przez dzieci i młodzież uczestniczącą w zajęciach plastycznych w Centrum Kultury pod artystyczną opieką Pani dr Agnieszki Szymczyk.

Więcej…
 
Everyone is Irish czyli Wszyscy jesteśmy Irlandczykami PDF Drukuj
Wpisany przez Barbara Gołofit, Karolina Zalewska-Mikita   
środa, 21 marca 2012 22:19

17 marca w święto patrona Irlandii Św. Patryka, we wszystkich zakątkach globu mówi się, myśli i marzy o Irlandii. Tego dnia "Everyone's Irish", czyli "Wszyscy są Irlandczykami".  W ten dzień, na całym świecie króluje symbol koniczyny, nosi się zielone ubrania, a w miastach odbywają się zielone parady. Wszechobecna tego dnia zieleń, emblemat liścia koniczyny, irlandzka muzyka, kostiumy złośliwych krasnali leprechauns, parady kapel kobziarzy - to wszystko nieodłączne elementy marcowej celebry dnia świętego Patryka.

Więcej…
 
Polka wszech czasów bez tajemnic PDF Drukuj
Wpisany przez Bianka Furtas, Anna Gawlik.   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:58

7 marca 2012 roku w Miejsko- Gminnej  Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie  konkursu pod tytułem: "Maria Skłodowska-Curie -  Polka Wszech czasów". Konkurs został zorganizowany na zakończenie roku 2011 - ogłoszonego przez Sejm i Senat RP -  Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie Uroczystość prowadziła pani Elżbieta Złotucha,  kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Po krótkim wstępie, usłyszeliśmy wierszowaną biografię  Marii Skłodowskiej - Curie przygotowaną przez uczennice z Zespołu Szkół nr 2. Wszyscy słuchali o wielkiej  uczonej z zaciekawieniem, tym bardziej, że była to doskonale przygotowana recytacja.

Więcej…
 
Naszym Paniom ... PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2012 00:56

Dnia 08.03.2012r. w naszej szkole odbyły się akademie z okazji Dnia Kobiet.  Najpierw swoim Paniom i Koleżankom zaprezentowali się uczniowie klasy 2 a szkoły podstawowej, którzy przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Lipiec, rozśpiewany i roztańczony program słowno-muzyczny.  Następnie gimnazjaliści naszej szkoły, w krótkim programie kabaretowym popisywali się swoimi talentami aktorskimi, wokalnymi, jak także umiejętnościami tanecznymi. Wszyscy widzowie śledzili poczynania naszych kolegów z ogromnym zachwytem. Widzom w szczególności podobał się występ taneczny uczniów klasy drugiej gimnazjum. Autorkami tej ciekawej akademii były pani Krystyna Flisiak wraz z panią Barbarą Gołofit.

Więcej…
 
Do Warszawy po sukces PDF Drukuj
Wpisany przez Anna Kłak   
piątek, 09 marca 2012 00:18

W drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" z zawiłościami naszego języka zmagało się 64 uczniów z klas 1-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizator konkursu Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos" podkreślił na swojej stronie internetowej, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Do ścisłego finału, który odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 marca 2012 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk zakwalifikowało się czworo uczniów. Uzyskali oni wynik najwyższy w skali staninowej. Na możliwych do uzyskania 30 punktów zdobyli 95%.

Więcej…
 
Tajemnice wszechświata na wyciągnięcie ręki PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 marca 2012 19:01

W dniu 02.03.2012 r. odbył się niezwykły pokaz w przenośnym planetarium  "Gemini" dla 35 uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Pod półkolistym sklepieniem kopuły uczniowie mieli możliwość odbyć fascynująca podróż przez Układ Słoneczny, spacer po Księżycu, mogli zobaczyć czarną dziurę.

Więcej…
 
Kolejne sukcesy uczniów z "Jedynki" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2012 17:32

Za nami kolejna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych Przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tegorocznej edycji nasi uczniowie, wzorem lat ubiegłych odnieśli znowu klika znaczących sukcesów. Laureatami konkursów w  szkole podstawowej zostali: w konkursie polonistycznym - Agata Morawska z klasy 6 b (op. P. Hanna Ćwik) a w konkursie matematycznym Krzysztof Goliszek z klasy 6 a (op. P. Alicja Dudkowska). Finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przyrodniczego została Natalia Strawa z klasy 6 b (op. P. Krystyna Sudoł).

Więcej…
 
OSTATNI ZIMOWY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Fiuk i Dorota Bąk   
czwartek, 01 marca 2012 17:47

Korzystając z zimowej aury, wybraliśmy się na spacer. W drodze powrotnej dzieci szalały na śniegu...

Więcej…
 
Dalej, dalej pędzą sanie...Pędzą, pędzą w dal... PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Fiuk i Dorota Bąk   
czwartek, 01 marca 2012 17:44

Mimo rozpoczynającej się odwilży, jak na ostatni dzwonek, 20.02.2012 r. udało się zorganizować kulig dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dla większości z nich było to pierwsze takie przeżycie. Trasa wiodła leśnymi drogami. Było ognisko, pieczone kiełbaski, gorąca herbatka i wiele, wiele radości.
Za pomoc w organizacji i w opiece dziękujemy Rodzicom.

Więcej…
 
Nowy Plan Lekcji - Nauczyciele i Uczniowie PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 lutego 2012 20:49

 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
nationalodkrywca
Biuletyn Informacji Publicznej

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj96
mod_vvisit_counterWczoraj326
mod_vvisit_counterTen tydzień422
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień1884
mod_vvisit_counterTen miesiąc4641
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8396
mod_vvisit_counterWszystkie dni574808