Co słychać w świetlicy

Rozśpiewane mikołajki

Jest kilka dni w roku, na które dzieci czekają z niecierpliwością.  Jednym z nich jest 6 grudnia, kiedy Mikołaj odwiedza dzieci, zostawiając im upragnione prezenty. Chociaż Święty Mikołaj ma mnóstwo pracy, nie zapomniał o dzieciach z naszej szkoły i właśnie w tym magicznym dniu odwiedził  ich z workiem pełnym prezentów.
Chcąc godnie przywitać tego szczególnego gościa uczniowie z klas I i III uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali krótką część artystyczną, wprowadzając wszystkich w świąteczny i radosny nastrój. Mikołajowi tak spodobała się niespodzianka, że wzruszony poprosił o ciąg dalszy... tak więc zabawie nie było końca.
Każda klasa z radością i entuzjazmem zaprezentowała Mikołajowi przygotowaną przez siebie piosenkę, za co została obdarowana workiem prezentów, a Święty obiecał, że do tak grzecznych i uzdolnionych dzieci wróci na pewno za rok.
Był to wspaniały i  wyjątkowy dzień, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Wychowawcy grup: Jolanta Szczupak, Małgorzata Kojtych

Spotkanie z Mikołajem

Ubiegłoroczne spotkanie z Mikołajem w OCK,  tak spodobało się uczniom z klasy III uczęszczającym na świetlicę szkolną, że również w tym roku nie odmówili sobie przyjemności udziału w imprezie mikołajkowej zorganizowanej w OCK w czwartkowe popołudnie, w dniu 6 grudnia. Nasi uczniowie przygotowali dla niezwykłego gościa kilka piosenek, które z radością zaprezentowali Mikołajowi i zebranej licznie publiczności. Mikołaj docenił starania dzieci i wręczył im słodkie upominki. Dodatkową atrakcją były konkursy przygotowane przez organizatorów, w których udział gwarantował nie tylko dobrą zabawę, ale również dodatkowe słodkości.

Do zobaczenia za rok!

Wychowawca: Jolanta Szczupak

Turniej sprawności "Wesołego Świetliczaka"

26 października 2018 roku uczniowie grup świetlicowych 4 i 5 uczestniczyły w turnieju sprawności "Wesołego Świetliczaka".
Zajęcia sportowe w obu grupach poprzedziły pogadanki tematyczne o sporcie i wpływie ruchu na nasze  zdrowie. Dzięki nim dzieci poszerzyły swoją wiedzę i mogły spontanicznie dzielić się swoimi doświadczeniami oraz przeżyciami na forum grupy.
Wspólne zabawy i ćwiczenia wpływały na kształtowanie osobowości dzieci, na wyrabianie u nich takich cech jak: wytrwałość, szybkość reakcji, skupienie uwagi, samodzielność, umiejętność uczestniczenia we wspólnych zabawach, a także cech motorycznych, takich jak: szybkość, siła, zwinność i wytrzymałość.
Każda konkurencja dawała dzieciom satysfakcję z już zdobytych osiągnięć oraz zachęcała do dalszych wysiłków.

Nagrodą za wspólną zabawę był słodki poczęstunek.

Małgorzata Kojtych

Andrzejki w świetlicy

30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby. W wydarzeniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup świetlicowych. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Dzieci rzucały do naczynia z wodą monetę. Jeśli trafiły do naczynia, życzenie, które  wcześniej pomyślały, miało się spełnić. Dzieci wróżyły swoją przyszłość także ze szpilek, kolorów, kwiatów oraz  kostek do gry. Poznały zawody, które będą wykonywały w przyszłości oraz imię swojej przyszłej żony lub męża. Z daty urodzenia dowiedziały się jaki mają charakter i osobowość. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Miła atmosfera potwierdziła fakt, że Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Dziękuję uczniom klas IV  oraz klasy 3a gimnazjum za pomoc oraz ich zaangażowanie w przeprowadzaniu wróżb.

Iwona Bełcik

Spotkanie z leśniczym

15 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów grup świetlicowych IV i V z panem leśniczym Krzysztofem Kowalczykiem. Organizatorem tego spotkania była pani Małgorzata Kojtych. Takie samo spotkanie miało miejsce na dużej świetlicy szkolnej, w której uczestniczyła grupa VII (klasa II oraz klasy IV i klasa V), a organizatorem spotkania była pani Iwona Bełcik.
Głównym celem tej pogadanki było poznawanie środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowania i szacunku dla otaczającej przyrody oraz pracy leśnika, wychowanie do życia w harmonii z przyrodą, uświadomienie wpływu lasu na każdego z nas, zdobycie wiedzyo zagrożeniach środowiska oraz konieczności zapobiegania i likwidowania zagrożeń.
Pan leśniczy przedstawił uczniom pracę leśnika oraz przybliżył wiedzę o lesiei mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci z obu grup świetlicowych dowiedziały się jakie drzewa rosną w naszych lasach, jak należy o nie dbać, przedstawił również wiele ciekawych eksponatów. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie z leśniczym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, od których zależy przyszłość naszej przyrody. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im wpływu lasu na każdego człowieka.Na zakończenie dzieci podziękowały naszemu gościowi za wizytę wręczając mu drobny prezenti podziękowanie.

Małgorzata Kojtych

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>