Klasy I - III

Niezwykłe odwiedziny

14 grudnia klasy edukacji wczesnoszkolnej gościły dziś u siebie nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Pani dyrektor ZSZ im.S.Konarskiego w Opolu Lubelskim nagrodziła uczniów biorących udział w konkursie plastycznym o historii Opola Lubelskiego, zorganizowanym przez Panią Joannę Pomorską-Batyrę, autorkę wcześniej oglądanego przez uczniów teatrzyku japońskiego "Historia naszego miasta".
Natomiast uczniowie ( wielu naszych absolwentów) LO im. A.Mickiewicza pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kobiałki wystawili naszym uczniom baśń "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w języku angielskim. Dzieciaki były zachwycone. Dziękujemy obu szkołom za piękne doznania artystyczne i chęć współpracy z naszą placówką.

100 na 100

Uczniowie klasy I A  aktywnie włączyli się w uczczenie 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej pięknej okazji wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości". Akcja  polegała na tym, żeby wysłać życzenia na widokówkach ze swojego miasta do zaprzyjaźnionych szkół z całej Polski. Dzieci samodzielnie pisały życzenia i adresowały kartki. Samodzielnie też wysyłały kartki na poczcie. Było wiele radości, gdy nasi dalecy koledzy przysyłali widokówki ze swoich  miejscowości.

Joanna Majka-wychowawczyni klasy I A

Uczmy się kochać naszą Ojczyznę
W piątek, 9 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akademii z okazji Święta Niepodległości.  Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3A. Wierszem i piosenką wyrażali przywiązanie i miłość do Ojczyzny. Wszyscy, w obecności flagi państwowej  odśpiewali hymn. Uroczystość miała podniosły ale i radosny nastrój.
Anna Lipiec

Poznajemy historię Opola Lubelskiego

W ostatnich dniach października klasy 1-3 oraz klasa 4a i 4b zostały zaproszone do Zespołu Szkół Zawodowych im. S.Konarskiego na spektakl teatrzyku japońskiego (kamishibai) pt. "Historia pewnego miasta", który został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Pomorskiej-Batyry. Towarzysząc małej myszce uczniowie poznawali zabytki naszego miasta. "Odwiedzili" miejsca, których dotychczas nie znali lub tylko o nich słyszeli. Dowiedzieli się o istniejącej w Opolu Szkole Rzemiosł prowadzonej przez zakon Pijarów. Poznali zawody, które wykonywali dawniej nasi mieszkańcy, a które obecnie należą do rzadkości lub nie istnieją. Pani Joanna zapoznała dzieci z atrybutami tych zawodów. Później dociekliwi historycy mogli sprawdzić swoją wiedzę  o Opolu korzystając z makiety Opola Lubelskiego. Dziękujemy Dyrekcji ZSZ im.S. Konarskiego Pani Anicie Wronie i Pani Joannie Pomorskiej- Batyrze za niecodzienną lekcję języka polskiego i historii.

Anna Kłak

Ślubowanie klas pierwszych

Tradycją naszej szkoły jest pasowanie na uczniów dzieci z klas 1 w Dniu Edukacji Narodowej. Tak było również w tym roku. Ponieważ święto wypadało w niedzielę, dwa dni wcześniej - 12 października społeczność szkolna klas 1-3 wraz z wychowawcami zebrała się na uroczystej akademii. W obecności zaproszonych gości, w tym Burmistrza Opola Lubelskiego Pana Dariusza Wróbla, Rodziców i Dziadków, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim w osobach: Pani Ilony Majak- Gierczak, Pani Agaty Knap, Pana Janusza Stępnia uroczyście pasowali na uczniów 56 wychowanków klas 1. Maluchy z dumą zaprezentowały swoje umiejętności-śpiew i recytację. Udowodniły, że potrafią właściwie się zachować podczas tak ważnej uroczystości. Wykazały się znajomością hymnu państwowego i "Katechizmu polskiego dziecka" W.Bełzy. Z okazji tak ważnego dnia życzenia najmłodszym złożyli: Pan Burmistrz, Pani Dyrektor oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Karolina Konopa. Od rodziców  najmłodsi otrzymali słodkie prezenty i "wyprawki klasowe". Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i spotkaniami integracyjnymi z dziećmi i ich rodzicami.

Anna Kłak

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>