Bezpieczeństwo w sieci

W drugiej połowie lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, Powiatowej Komendy Policji w Opolu Lubelskim i Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie, którzy w ramach akcji "Bezpieczeństwo w sieci" przeprowadzili pogadankę dla klas II i III szkoły podstawowej. Powiatowy Rzecznik Konsumentów - pani Iwona Giza - zwróciła się do młodych konsumentów o świadome i rozważne dokonywanie samodzielnych zakupów. Przestrzegała, by zwracać szczególną uwagę na oznakowanie produktów, zwłaszcza zabawek, którymi bawią się najmłodsi. Rzecznik Komendy Policji pani Edyta Żur przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa na drodze, a państwo Monika Pietrzak-Żurkowska i Arkadiusz Kozłowski poruszyli zagadnienia  związane z bezpiecznym korzystaniem z komputerów, smartfonów i Internetu.

Podsumowaniem spotkania był film poruszający tę tematykę. Uczniowie dostali od prowadzących  broszury i ulotki, mogli także wykazać się talentem plastycznym podczas omawiania poszczególnych zagadnień. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą wiedzieli, że Internet jest doskonałym źródłem wiedzy i zabawy, ale także niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Anna Kłak