XIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

"Z poprawną polszczyzną na co dzień"

W ostatnim dniu lutego ukazały się wyniki konkursu polonistycznego w którym brała udział bardzo duża grupa uczniów naszej szkoły.I etap konkursu odbył się w listopadzie. Przystąpiło do niego 51 uczniów z kl.1-3, 22 uczniów z klas 4-6 i 6 uczniów z gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu językowego i wybór poprawnych odpowiedzi. Z tym zadaniem poradziło sobie 40 uczniów klas młodszych,4 uczniów z wyższych klas SP i 1 uczennica gimnazjum. W styczniu odbył się II etap tego konkursu, który polegał na przeredagowaniu tekstu tak, by wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej. Jest to bardzo trudny etap, gdyż w jednym zdaniu można trafić nawet na kilka błędów językowych. Wymaga on od uczniów dużej wiedzy z zakresu nauki o języku. Do ostatniego etapu - finałów ogólnopolskich - zakwalifikowało się 4 uczniów, którzy otrzymali w II etapie 95 % poprawnych odpowiedzi: Gabriela Bąk kl.2a- op. Anna Kłak, Lena Piłat kl.2c- op. Joanna Majka, Julia Rola kl.3b- op. Barbara Kania, Maja Stasiak kl.5c- op. Anna Kłak, Beata Ryszkowska- Stefanek.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie, którzy łącznie w obu etapach uzyskali 90- 94 % poprawnych odpowiedzi: Amelia Skórska kl.2a, Kacper Janiszewski kl.2a-op.Anna Kłak, Lena Popiołek kl.2d- op. Izabela Skotnicka, Cezary Liponoga kl.3b, Gabriela Drańska kl.3b, Natalia Klimek kl.3b, Kacper Kwaśniak kl.3b- op. Barbara Kania, Julia Witek kl.3c- op. Aneta Mirosław. Do finału nie zakwalifikowali się, ale zajęli czołowe miejsca w szkole z 26 punktami uczniowie: Hanna Łakoma 2a, Kacper Janiszewski 2a, Maja Ząbek 2a, Agata Bartoszek 3b, Martyna Muciek 3b, Julia Starek 1c gimnazjum.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach, które odbędą się pod koniec marca na KUL w Lublinie.

Szkolny organizator konkursu - Anna Kłak