Ostatni miesiąc Sierpień 2018 Następny miesiąc
week 31 1 2 3 4 5
week 35 27 28 29 30 31
____________________________________

21 marca 2017 roku Nasza Szkoła obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców.
Wszyscy "Jedynkowicze" przynieśli do szkoły dobry humor i przebrali się w kolorowe, wiosenne ubrania.
Uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych: na trzeciej lekcji klasy I-III szkoły podstawowej a na piątej lekcji pozostali uczniowie Jedynki. Przedstawiciele poszczególnych klas zostali podzieleni na trzy drużyny: A, B oraz C i S. Konkurencje były bardzo ciekawe, na przykład: kopanie plastikowej butelki, rzucanie papierowym samolotem do celu, dmuchanie papierowej rybki, kozłowanie piłeczki do ping ponga, a na koniec wykonanie mumii z papieru toaletowego.
Po zaciekłej rywalizacji i aktywnym dopingu publiczności zwyciężyła drużyna z klas B, drugie miejsce zajęły klasy C i S, a na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja klas A.

Na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie wysłuchali Wiosennego Koncertu. Zaprezentowali się na nim jeszcze nie wszystkim znani naszej społeczności Artyści:

• Piosenki "Maszeruje Wiosna" i "Wiosna" wykonali podopieczni Pani Jolanty Sobczuk i Pani Urszuli Sosik z ZERÓWKI
  • "Muchę w Mucholocie" zaśpiewali uczniowie z klasy I A szkoły podstawowej przygotowani przez Panią Jolantę Szczupak
  • Julia Rola wykonała utwór "Motylem byłam", a Karolina Kowalska zaprezentowała piosenkę "Był sobie strach" - uczennice z klasy III B szkoły podstawowej, przygotowane przez Panią Barbarę Kanię:
  • Kilka kompozycji zaprezentowali nam Jakub Głazowski i Maciej Teresiński.

Rodzice przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta ? było pyszne.
Na małej Sali gimnastycznej odbyły się, zorganizowane przez Radę Rodziców, zawody strzeleckie. Nadzór nad nimi i patronat objęli przedstawiciele Ligi Ochrony Kraju.
Oto zwycięskie drużyny:
W kategorii klas I - III szkoły podstawowej
I miejsce klasa III B
II miejsce klasa III D
III miejsce klasa II C
W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce klasa VI A
II miejsce klasa V A
III miejsce klasa IV C
W kategorii klas gimnazjalnych
I miejsce klasa I C
II miejsce klasa III S
III miejsce klasa I A
Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Chorych na Zespół Downa czyli Dzień Skarpety. Uczniowie przyszli do szkoły w skarpetach nie do pary na znak solidarności z tymi osobami. Skarpetki są symbolem nieprawidłowych, nieparzystych chromosomów w Zespole Downa.
Uroczystość prowadził uczeń klasy III B gimnazjum Jan Starek, oczywiście w dwu różnych skarpetkach.
Tego Dnia zaczęła się Wiosna w Jedynce!

Opiekunowie SU

Zdjęcia z zawodów klas I - III Szkoły Podstawowej