Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
week 44 29 30 31
Życie to jest teatr....

Podtrzymując tradycję naszej szkoły w dniu 30 marca 2017 r. obchodzony był Dzień Teatru. Uroczystości przyświecało motto:

"Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
To jest gra"

(Edward Stachura, "Życie to nie teatr")

Przed każdym przedstawieniem uczniowie wprowadzeni byli w historię i genezę obchodów tego święta: przez recytację, przejście przy dźwiękach hymnu- orszaku Dionizosa oraz prezentację samego boga Dionizjów i jego żonę Ariadnę. Uczniowie przygotowani zostali przez Panią Wiesławę Gajowiak.
Odbyło sie cztery przedstawienia dla każdej grupy wiekowej:

• "List Joli"- wykonawcy- szkolna grupa pantomimy działająca pod opieką Pani Doroty Bąk
  • "Snowwhit" - " Królewna Śnieżka"- przedstawienie to przygotowali uczniowie z klasy VIA w j. angielskim pod kierunkiem Pani Barbary Gołofit
  • "Baśniowy ambaras" - zespół teatralny Pim - pom z biblioteki szkolnej pod bacznym okiem Pani Kazimiery Pietras i Pani Marzeny Strawy
  • "Śpiąca Królewna" - grupa MINIATURA- prowadzona przez Panią Barbarę Kanię

Na szczególną uwagę tego dnia zasługiwał występ świetliczaków z klasy I, którzy zaprezentowali trzy żywiołowe, pełne humoru piosenki.  Zachwycili wszystkich i rozruszali najmłodszą publiczność zapraszając do wspólnego śpiewania i zabawy. Dzieci przygotowane zostały przez Panią Jolantę Szczupak.
Podczas tegorocznych obchodów gościliśmy pokaźną grupę najstarszych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego. Mieli oni okazję obejrzeć przedstawienie, szkołę i świetlicę szkolną gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Elżbieta Nowak

Pantomima "List Joli"

"Baśniowy ambaras"

"Snowwhit" - " Królewna Śnieżka"