Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
4 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

W marcu tego roku uczniowie naszego Zespoły Szkół, poczynając od klas pierwszych szkoły podstawowej po klasy trzecie gimnazjum, a  także dzieci z oddziałów przedszkolnych, wzięli udział w I charytatywnej zbiórce na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w schroniskach.
Celem naszej akcji jest kształtowanie empatii oraz odpowiedzialności za los zwierząt, naukę niesienia pomocy poprzez włączenie się do zbiórki darów.  Szybko okazało się, że los bezdomnych zwierząt i nasza akcja zainteresowała większe grono mieszkańców naszego miasta, z czego jesteśmy dumni.
Zbieraliśmy karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, kasze, ryż i makarony, a także zabawki dla zwierząt, miski, drapaki dla kotów, koce, prześcieradła, kołdry - jednym słowem wszystko co może się przydać w schronisku.

Ilość zebranej karmy i akcesoriów pokazała, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom Naszej szkoły a także ich rodzicom i absolwentom.

Wspólnie z wolontariuszami zliczyliśmy całość zebranych darów:
- 390, 20 kg karmy suchej, mokrej, makarony, ryż, kasze, przysmaki
- 184 szt. - koce, poduszki, kołdry, poszewki, dywany
- 147 szt. - zabawki, smycze, obroże, przybory.

Wszystkie zebrane rzeczy trafiły do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach oraz do Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt Sekcja Lublin, która wspomoże Domy Tymczasowe oraz psy znajdujące się pod opieką Państwa Halinę i Ryszarda Ruzik z Poniatowej.

W tym miejscu chciałam z całego serca podziękować społeczności Naszej szkoły za tak wielki odzew.
Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Zaborowskich ? ZooCentrum?, za przekazanie smyczy, obroży, zabawek i karmy, a także do osób prywatnych, które nas wsparły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Katarzyna Pocztarska