Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
Zwycięstwo w Turnieju BRD

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Zespole Szkół nr 1. Także i w tym roku - 24 kwietnia - w naszej szkole odbył się konkurs gminny XXXX edycji Turnieju. W dwóch grupach wystartowało cztery szkoły podstawowe i trzy gimnazja z naszej gminy. Obie nasze drużyny - Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 zwyciężyły w swoich kategoriach i będą reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym.
Jakub Kwaśniak zdobył również puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik w kategorii Szkół Podstawowych. Natomiast Arkadiusz Prościński i Grzegorz Pętek zajęli ex aequo 1 miejsca w klasyfikacji uczniów Gimnazjów.

Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach, Są to podwójne testy z przepisów,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Nasze drużyny wystąpiły w składzie:

Szkoła Podstawowa nr 1:

  • Sandra Kuś
  • Patrycja Jarska
  • Bartosz Kucharczyk
  • Jakub Kwaśniak

Gimnazjum nr 1:

  • Arkadiusz Prościński
  • Grzegorz Pętek
  • Piotr Kowalski

Duże zainteresowanie turniejem sprawiło, że wystawiliśmy  - wprawdzie poza konkursem - drużynę rezerwową Gimnazjum. Jej wyniki były również bardzo dobre, mamy odpowiednie zaplecze do kolejnych etapów i edycji zawodów.

Skład drużyny rezerwowej Gimnazjum nr 1: Dominika Furga, Kamil Kotowski i Mariusz Mroczkowski.

Drużyny do konkursu przygotował p. Mariusz Zielonka.