Ostatni miesiąc Czerwiec 2018 Następny miesiąc
week 22 1 2 3
week 26 25 26 27 28 29 30
I Poniatowskie Forum Nowych Technologii

10 uczniów naszego gimnazjum w dniu 26 kwietna uczestniczyło w konferencji "I Poniatowskie Forum Nowych Technologii", która odbyła się w Zespole Szkół w Poniatowej.
Konferencja służyła propagowaniu wśród uczniów wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęceniu ich do wybrania ścieżki kariery związanej z dziedzinami technicznymi oraz pokazaniu możliwości rozwoju osobowego młodego człowieka we współczesnym, zautomatyzowanym, skomputeryzowanym, innowacyjnym świecie.

Podczas konferencji odbyły się wykłady o tematyce związanej z nowymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy, prowadzone przez specjalistów IT, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół, miniwarsztaty dla uczniów oraz prezentacje przedsiębiorców.

Uczestnicy konferencji mogli również obejrzeć stoiska zaprezentowane przez lokalnych przedsiębiorców oraz wziąć udział w pokazie druku przestrzennego i prezentacji modeli robotów zaprogramowanych i wykonanych przez uczniów z Koła Robotyki. Uczniowie mogli zdobyć drobne upominki, biorąc udział w wielu minikonkursach związanych z treściami przedstawionymi podczas wykładów oraz za rozwiązanie ankiety dotyczącej historii miasta, działalności szkoły i lokalnych pracodawców.

Dariusz Łopacki