Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
________________________________________

27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu zarówno klasy młodsze, jak i starsze uczciły to ważne wydarzenie historyczne.
O godzinie 9.00 klasa 3 b pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Kani zaprezentowała uroczystą akademię trzeciomajową. Wszyscy uczniowie klasy pięknie recytowali wiersze dotyczące tematyki obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, natomiast uczniowie uzdolnieni wokalnie śpiewali pieśni patriotyczne związane z tematyką 3 Maja oraz pieśni o Ojczyźnie. W akademii uczestniczyła Pani dyrektor Małgorzata Kozak, wychowawcy i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klas młodszych oraz goście - Rodzice, Dziadkowie występujących uczniów. Akademia dostarczyła widzom wielu wrażeń i emocji.

W tym dniu także starsze klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum świętowały w naszej szkole tę jakże ważną dla każdego Polaka - Patrioty rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.30 rozpoczęła się na dużej sali gimnastycznej uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: pani Beaty Ryszkowskiej - Stefanek oraz pani Marzanny Czapli. Oprawę muzyczną przygotowała pani Jolanta Szczupak, a oprawą plastyczną zajęła się pani Bożena Zielonka. Nagłośnienie przygotował pan Paweł Kuś. Uczniowie - artyści pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane  ze świętem 3 Maja. Uczniowie - widzowie  godnie uczestniczyli w uroczystości, podkreślając  to odświętnym strojem i swoją postawą. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Małgorzata Kozak oraz panie wice-dyrektorki: Agata Knap i Dorota Chołody. Pani dyrektor Małgorzata Kozak dziękując opiekunom i wykonawcom, zaprosiła wszystkich na obchody rocznicowe Konstytucji 3 Maja, które odbędą się na terenie miasta.

Barbara Kania, Marzanna Czapla

Akademia dla klas I - III Szkoły Podstawowej


Akademia dla klas IV - VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum