Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Styczeń 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31
"Jedynka mówi alkoholowi STOP!"

Jak wynika z przeprowadzonych w styczniu 2017 roku badan 90% polskich nastolatków ma za sobą pierwsze doświadczenia z alkoholem. Badania te pokazują, jak istotne jest podejmowanie działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży.
Dlatego tegoroczna kampania profilaktyczna przebiegała po hasłem "Jedynka mówi Alkoholowi STOP!"

Celem projektu było uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z przedwczesnego eksperymentowania z alkoholem, pokazanie negatywnych skutków picia oraz promocja zdrowego stylu życia.
Szukaliśmy sposobów na przekonanie nastolatków, ze picie alkoholu może byż nie tylko groźne, ale negatywnie wpływa na ich wizerunek w grupie. W ramach Kampanii, która w tym roku prowadzona była w dniach 24 - 28 kwietnia odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć, których celem było nakłonienie młodych ludzi do refleksji, pobudzenie wyobraźni nad faktyczna rola alkoholu w ich życiu. Podobnie jak w roku ubiegłym, wykorzystaliśmy siłę przekazu rówieśniczego i w klasach I gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia w ramach projektu Nastolatki - Nastolatkom. Odbyło się także spotkanie młodzieży  z funkcjonariuszem KPP w Opolu Lubelskim ml. asp. Bożeną Lasotą.

Cennym doświadczeniem dla  gimnazjalistów było uczestnictwo w prelekcji wygłoszonej przez  absolwenta naszej szkoły, studenta medycyny - Marka Winiarza, który przybliżył problematykę spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży, ze szczególnym akcentem na płodowy zespól alkoholowy FAS. Tradycyjne już emitowane były przez radiowęzeł audycje poruszające problematykę antyalkoholowa, odbyły się konkursy plastyczne. Tematyka szkodliwości alkoholu na organizm młodego człowieka omawiana byla na lekcjach przyrody, biologii oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Mamy nadzieje, iz nasi nastolatkowie, uświadomili sobie, ze "pozytywny" wpływ alkoholu na organizm i wizerunek towarzyski, w zderzeniu z rzeczywistością jest rozczarowujący, a ich zachowanie pod wpływem tej substancji może mieć wpływ na cale życie.