Warsztat pantomimy

W dniu 11 maja klasy 2 A i 3 D Szkoły Podstawowej, a także starsza grupa teatralna "Uniwersalni", byli  uczestnikami  warsztatu  pantomimy  organizowanym przez Opolskie Centrum Kultury. Warsztat z pantomimy obejmował: poznanie podstawowych zasad oraz techniki w oparciu o doświadczenia Lubelskiego Teatru Pantomimy Komparsowie. Uczniowie zapoznali się z teorią zginania, kręcenia i przesuwania, a także wykorzystaniu tych technik w dyscyplinowaniu ruchu scenicznego, ćwiczeniu pamięci przestrzennej i kształtowaniu wyobraźni ruchowej. Rytmizację ruchu jako umiejętność świadomego wydatkowania energii na scenie. Poznaliśmy także, improwizacje z ruchu scenicznego na temat,  a także odwrócenia znaczenia potocznych gestów i rytuałów.

Warsztat miał zachęcić uczestników do przełamywania swoich oporów i lęków w wyrażaniu emocji, pobudzić świadomość wsparcia i siły w pokonywaniu stresu i uwolnić odwagę własnej prezentacji. Oczywiście nie opuszczał nas dobry humory i zabawa.