Smacznie, zdrowo, kolorowo
W środę 31 maja klasa 1a szkoły podstawowej gościła w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim. Celem tej wizyty były warsztaty kulinarne. Dzieci zostały podzielone na zespoły. Każdy z nich, pracował pod okiem opiekunów-uczniów technikum gastronomicznego. Zespoły przygotowywały zdrowe przekąski. Podczas pracy pierwszaki poznawały  warzywa, owoce i zioła. Później zasiadły przy wspólnym stole, aby skonsumować własnoręcznie przyrządzone smakołyki. Tym razem nikt nie marudził podczas jedzenia. Wszystko pachniało, wyglądało i smakowało wybornie. Dzieciaki były zachwycone efektami swojej pracy. Wspólne przygotowywanie posiłku dało uczestnikom warsztatów dużo przyjemności. Na koniec wszystkie dzieci obdarowano słodką niespodzianką na patyku.
Anna Lipiec