Ostatni miesiąc Styczeń 2018 Następny miesiąc
week 5 29 30 31
Projekt "International Education"

W tym roku w Zespole Szkół nr 1 realizowany był już po raz piąty międzynarodowy projekt p.t International Education w ramach współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC POLSKA. Jest to projekt wspierający Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 4 -"Jakościowa Edukacja". Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności miękkie i personalne, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.
Uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać prezentacji młodych studentów  z Kanady oraz Japonii. W tym roku gościliśmy Mary Hong oraz Hiromitsu Higashi, wolontariuszy ze stowarzyszenia AIESEC POLAND.
Najważniejsze korzyści dla uczniów to przede wszystkim pobudzanie kreatywności oraz rozwoju umiejętności wspomagających proces przyswajania wiedzy przez uczniów oraz wprowadzenie międzynarodowej perspektywy otwartości i tolerancji na inne kultury.
Dziękuję dyrekcji za kontynuację projektu, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za pomoc, życzliwość oraz wyrozumiałość w realizacji tegorocznego projektu.

Barbara Gołofit - Szkolny Koordynator Projektu

Zmieniony: wtorek, 06 czerwca 2017 21:17