Ostatni miesiąc Grudzień 2017 Następny miesiąc
week 48 1 2 3
Nasi uczniowie w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

Wiktoria Czapla z klasy II b, Martyna Kowalska z klasy II a oraz Jakub Kwaśniak z klasy VI b zostali wybrani spośród ponad 100 kandydatów do Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego pokonując dwa etapy eliminacji.
W ramach pierwszego etapu uczniowie przygotowywali prezentację multimedialną, w której zamieścili informację o sobie zawierającą odpowiedzi na następujące pytania:
- Kim jesteś?
- Jak włączasz się w działalność Samorządu Uczniowskiego?
- Jakie są Twoje dotychczasowe doświadczenia z wystąpieniami publicznymi?
- Jaki jest Twój największy sukces?
- Jaka jest Twoja motywacja do działania w Parlamencie?
- Jakie pomysły Chciałbyś realizować w Parlamencie?
Ciekawe prezentacje zapewniły pomyślne przejście do kolejnego etapu rekrutacji, podczas którego kandydaci występowali publicznie prezentując siebie w Sali Błękitnej budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przed pozostałymi uczestnikami oraz przedstawicielami Wojewody Lubelskiego i Kuratorium Oświaty.

Spośród 53 kandydatów troje naszych uczniów znalazło się wśród 22 parlamentarzystów wybranych do Parlamentu Dzieci Młodzieży Województwa Lubelskiego na kolejną kadencję. Jest to apolityczna organizacja młodzieżowa działająca przy Lubelskim Kuratorium Oświaty. W jego skład wchodzą najaktywniejsi uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Cieszymy się, iż nasi uczniowie będą reprezentować zarówno naszą szkołę jak i gminę w tak zacnym gronie.