Zwiedzamy naszą stolicę

Koniec maja to czas wycieczek. Klasy 2a i 3b wraz z wychowawczyniami i kilkoma mamami wybrały się do Warszawy. Pogoda dopisywała. Zwiedzaliśmy obiekty znane dotychczas tylko z telewizji i zdjęć. Dzieci były zachwycone ogromem Stadionu Narodowego. Zwiedzaliśmy wnętrza Zamku Królewskiego, mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje multimedialne dot. historii zamku i jego odbudowy. W muzeum multimedialnym dzieci mogły wcielić się w architektów i dekoratorów. Wysłuchać głosów osób związanych z tym obiektem. Był czas na lody, zakup pamiątek, spacer Traktem Królewskim i murami okalającymi Stare Miasto,  wizytę u Syrenki i przejażdżkę schodami ruchomymi. Byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przed Pałacem Prezydenckim, złożyliśmy wizytę Kopernikowi i słuchaliśmy utworów Fryderyka Szopena. Chociaż nogi bolały, to humor nas nie opuszczał. Szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do domu.

Wychowawczyni kl.2a Anna Kłak