Ostatni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
week 5 1 2 3 4
week 9 26 27 28
Krótkie sprawozdanie z programu MegaMisja!!!

W świetlicy szkolnej przez 10 miesięcy realizowany był nieodpłatny program edukacji cyfrowej MegaMisja z fundacji ORANGE. Zajęcia prowadzone były przez wychowawców świetlicy lidera Emilię Gorajek-Kosowską oraz Elżbietę Borowską.

Przebieg zajęć oparty był na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosiła dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagały bohaterom historii Julce i Kubie sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty przez co zdobywali punkty. Przy realizacji wyzwań uczniowie nauczyli  się mi: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegania netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie oraz tworzyć i obrabiać proste  grafiki, dźwięki i filmy.

Po zdobyciu określonej ilości punktów otrzymaliśmy narody, które stały  się częścią wyposażenia świetlicy. To dzięki tym zajęciom nasza świetlica w tym roku szkolnym wzbogaciła się o kreatywne zestawy plastyczne, 2 nowoczesne tablety, zestawy książek i audiobooków  oraz wspaniałe gry planszowe z których codziennie mogli korzystali uczniowie.

W MegaMisji postawiliśmy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszyła nabywanie cyfrowych kompetencji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które podsumowuje nasze spotkania z Psotnikiem, Julką i Kubą.

Opracowała Emilia Gorajek-Kosowska