Podsumowanie roku szkolnego 2016/17

Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lub. zakończył rok szkolny z bardzo dobrymi wynikami dydaktycznymi.  Odnieśliśmy sukces w egzaminie gimnazjalnym, bowiem uczniowie uzyskali we wszystkich zakresach egzaminu wyniki wyższe niż wynik w gminie, powiecie, województwie, ogólnokrajowy.

Są to również wyniki wyższe niż w miastach do 20 tys. mieszkańców.  Uplasowaliśmy się na 6, 7 i 8 staninie. Na szczególną uwagę zasługuje wynik z matematyki, ponieważ pierwszy raz w historii egzaminu gimnazjalnego osiągnęliśmy wysoki -  6 stanin. Tak satysfakcjonujące wyniki są efektem zaplanowanych przez szkołę działań, które wdrażamy od kilku lat, ogromnego zaangażowania nauczycieli, ich oddanej pracy, zarówno dydaktycznej, jak i wychowawczej oraz aktywnego włączania się w nasze działania rodziców uczniów.

Uczniowie uzyskali również wysokie wyniki klasyfikacji końcowej i rocznej. Cieszy ogromnie fakt, że w klasach I-III szkoły podstawowej wyróżnienie otrzymało 41% uczniów, w klasach IV-VI - 32,3%, w klasach I-II gimnazjum było to 19,4%, natomiast 33,8% uczniów ukończyło gimnazjum z wyróżnieniem.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz klasyfikacji końcowej pokazują, że nasi uczniowie są znakomicie przygotowani do podjęcia nauki na kolejnym etapie kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy kadrze pedagogicznej, rodzicom i uczniom tak wspaniałych sukcesów.
Życzymy równie dobrych wyników w roku szkolnym 2017/2018.