Ostatni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
week 5 1 2 3 4
week 9 26 27 28
Rajd Instytutu Pamięci Narodowej

We wrześniu 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez IPN edukacyjnym rajdzie "Śladami kultury ziemiańskiej". W ciągu trzech dni uczestnicy: Adamczyk Gabriela, Antoniak Natalia, Czapla Wiktoria, Kowalska Martyna,  Drozd Maks i Rosły Jakub wzięli udział w wykładach, poszukiwali śladów kultury ziemiańskiej oraz przygotowywali prezentację z przebiegu rajdu. W trakcie marszu docierali do majątków ziemskich, dworków, parków, cmentarzy oraz miejsc związanych z historią ziemiaństwa Lubelszczyzny (z terenu obecnego powiatu opolskiego i kraśnickiego). Na trasie uczestników znalazły się takie miejscowości jak: Urzędów, Skorczyce, Łopiennik, Ratoszyn i Chodel. Uczniowie dokumentowali odwiedzane miejsca i poszerzali wiedzę na temat historii tych ziem. Wsparcia merytorycznego udzielili uczestnikom pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie. Prezentacja oraz zdjęcia z przebiegu rajdu znajdują się na naszej stronie w zakładce "Więcej". Zachęcamy do ich obejrzenia.

Opiekun - Elżbieta Flisiak

Kliknij, aby pobrać lub obejrzeć prezentację