Ostatni miesiąc Grudzień 2017 Następny miesiąc

Dzisiaj wielka jest rocznica-
11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa...

(L. Wiszniewski- "11 Listopada")

9 listopada w oddziałach przedszkolnych uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem oraz pieśni żołnierskie. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na uroczystości historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek.

W dniu 10 listopada o godz.9.00 klasy 1-3 spotkały się na uroczystej akademii, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętne stroje uczniów przyozdobione  kotylionami w narodowych barwach dodały powagi uroczystości. W obecności zaproszonych pań dyrektor, nauczycieli, rodziców, dziadków i uczniów, klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni  Anny  Kłak zaprezentowała  montaż słowno-muzyczny, który przeprowadził zgromadzonych przez wiele lat historii Polski. Mogliśmy usłyszeć "Rotę", piosenki legionowe "Piechota", "Pierwsza brygada" oraz poezję dawnych i współczesnych poetów.

Tę piękną lekcję patriotyzmu w asyście pocztu sztandarowego, przy udziale chóru szkolnego pod kierunkiem Krystyny Piłat poprowadzili Nikola i Antek. Publiczność w ciszy i skupieniu wysłuchała przygotowanej części artystycznej, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli okazję wysłuchać pięknej recytacji utworów patriotycznych w wykonaniu ich koleżanek i kolegów z  klas szóstych i siódmych oraz wspaniałych utworów muzycznych w wykonaniu zespołu "Wega" pod kierunkiem pani Jolanty Szczupak i szkolnego chóru pod kierunkiem pani Krystyny Piłat. Wystąpiły także solistki: Zuzanna Szczupak, Joanna Piasecka i Wiktoria Jóźwicka, które swoim wykonaniem utworów, nadały szczególny charakter tej uroczystości.
Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były wychowawczynie klas siódmych: p. Barbara Gołofit, p. Elżbieta Furdal, p. Marzanna Czapla. Niezapomnianą dekorację stworzyła p. Bożena Zielonka.
Na zakończenie p. Dyrektor Małgorzata Kozak podziękowała wszystkim uczestnikom, przytaczając słowa prowadzących, że "Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej posiadać".

Uroczystość w Oddziałach Przedszkolnych

Foto: Ilona Furga