Obchody Święta Niepodległości w klasach I-III

Dzisiaj wielka jest rocznica-
11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa...

(L. Wiszniewski- "11 Listopada")

W dniu 10 listopada o godz.9.00 klasy 1-3 spotkały się na uroczystej akademii, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętne stroje uczniów przyozdobione  kotylionami w narodowych barwach dodały powagi uroczystości. W obecności zaproszonych pań dyrektor, nauczycieli, rodziców, dziadków i uczniów, klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni  Anny  Kłak zaprezentowała  montaż słowno-muzyczny, który przeprowadził zgromadzonych przez wiele lat historii Polski. Mogliśmy usłyszeć "Rotę", piosenki legionowe "Piechota", "Pierwsza brygada" oraz poezję dawnych i współczesnych poetów. Tę piękną lekcję patriotyzmu w asyście pocztu sztandarowego, przy udziale chóru szkolnego pod kierunkiem Krystyny Piłat poprowadzili Nikola i Antek. Publiczność w ciszy i skupieniu wysłuchała przygotowanej części artystycznej, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.