V Opolska Gala Sportu

Gala Sportu to podsumowanie Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz uhonorowanie młodych sportowców naszej gminy za osiągnięcia sportowe. W rywalizacji sportowej uczestniczyło osiem szkół podstawowych działających na terenie gminy Opole Lubelskie.Uczniowie rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Między innymi w mini piłce koszykowej, siatkówce, piłce ręcznej i nożnej, a także biegach przełajowych, badmintonie, czwórboju, tenisie stołowym. Współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2016/2017 wygrała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu Lubelskim. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły zdeklasowali pozostałe ekipy zdobywając 279 punktów. Sportowcy z "Jedynki" wygrali również Współzawodnictwo Sportowe Szkół Podstawowych Powiatu Opolskiego.

Podsumowania całorocznych zmagań dokonał Burmistrz Opola Lubelskiego pan Dariusz Wróbel, który wręczył puchary i dyplomy Dyrektorom szkół i przedstawicielom uczniów.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017
1 miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu Lubelskim - 279 pkt
2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach - 196 pkt
3 miejsce: Szkoła Podstawowa  w Skokowie - 194 pkt
4 miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2 W Opolu Lubelskim - 185 pkt
5 miejsce: Szkoła Podstawowa w Niezdowie - 99 pkt
6 miejsce: Szkoła Podstawowa w Wandalinie - 98 pkt
7 miejsce: Szkoła Podstawowa w Komaszycach - 70 pkt
8 miejsce: Szkoła Podstawowa w Pusznie Godowskim - 51 pkt.

Podczas V Gali Sportu puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe za wysokie osiągnięcia sportowe otrzymali siatkarze i siatkarki z UKS Olimp. Natomiast nagrodę główną otrzymał absolwent naszej szkoły Krystian Ciosek-Vice Mistrz Polski kadetów w boksie.

Galę uświetniły występy artystyczne oraz obecność czterech specjalnych gości wydarzenia: Krystiana Cioska - Vice Mistrza Polski kadetów w boksie, jego trenera Ryszarda Murata oraz piłkarzy Karola Kality i Szymona Raka.
Na zakończenie dla wszystkich uczestników gali, Urząd Miejski  przygotowała słodką niespodziankę - tort w kształcie ringu bokserskiego.