Ostatni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
week 13 1
week 18 30
Warsztaty językowe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

W dniu 1 grudnia 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum  już po raz drugi wzięli udział w warsztatach językowych na Uniwersytecie Marie Curie Skłodowskiej  w Lublinie. Spotkanie poprowadził mgr Konrad Szulga, wykładowca i tłumacz języka angielskiego. Tematyką spotkania były różne aspekty pracy tłumacza ustnego. Uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum mieli okazję nie tylko w teorii ale też w praktyce poznać warsztat pracy tłumacza. Oprócz tradycyjnej formy wykładu mgr Szulga zaproponował wszystkim uczestnikom spotkania ćwiczenia językowe, w których młodzież mogła sprawdzić swoje kompetencje tłumaczeniowe.

Podobne spotkanie z udziałem młodzieży z Jedynki miało miejsce 13 października. Wówczas wykład z elementami warsztatu poprowadziła pani mgr Anna Błażukiewicz, która wprowadziła słuchaczy w tematykę różnorodnych form tłumaczeń.

Udział uczniów naszej szkoły w obu wyżej wspomnianych wydarzeniach był możliwy dzięki podpisanej we wrześniu przez Panią Dyrektor Małgorzatę Kozak oraz Zastępcę Dyrektora Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej dr. hab. Jarosława Krajkę prof. nadz. UMCS umowy o współpracy.

Karolina Zalewska- Mikita
koordynatorka współpracy z ramienia szkoły