Ostatni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
week 48 1 2
week 1 31
Gala "Opolski Topór 2017"

Opolski Topór to nagroda, którą od 8 lat przyznaje Burmistrz Opola Lubelskiego firmom wspierającym finansowo organizację imprez kulturalnych, działalność szkół, a także stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu gminy.

Uroczystość odbyła się 13 grudnia 2017 roku w Opolskim Centrum Kultury. Wśród gości pojawili się m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Grzegorz Kapusta, Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik i oczywiście zaproszeni przedsiębiorcy z Gminy Opole Lubelskie. Całe wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Zanim wręczono nagrodę główną - Opolski Topór, odbyła się dekoracja młodzieży biorącej udział w programie edukacyjnym dotyczącym marketingu produktów lokalnych "Owocna komunikacja". Brali w nim udział uczniowie szkół: nr 1 i nr 2 z Opola Lubelskiego oraz z Kluczkowic. Program zakończony został konkursem na najbardziej kreatywny pomysł reklamy dla wybranego produktu lokalnego i jej realizację. Podczas Toporów publiczność miała okazję zobaczyć zrealizowane filmy.

My realizowaliśmy reklamę produktu lokalnego z przedsiębiorstwa: "Pstrąg Pustelnia". Zajęliśmy 1 miejsce ex aequo z drużyną ze Szkoły nr 2 w Opolu Lubelskim. W nagrodę wszyscy uczestnicy programu jadą na ufundowaną przez burmistrza wycieczkę do Warszawy.
Dziękujemy inicjatorom projektu: Burmistrzowi Opola Lubelskiego Panu Dariuszowi Wróblowi, Pani Anecie Bartmińskiej z Centrum Obsługi Inwestora, Pani Annie Pyć,  właścicielce "Pstrąg Pustelnia".

Przede wszystkim dziękujemy  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim Pani Małgorzacie Kozak, która umożliwiła nam udział w tym projekcie oraz szkolnym opiekunkom projektu,  Paniom Annie Gawlik i Renacie Woźniak.
Mamy nadzieję że w przyszłości będziemy mieli możliwość udziału w podobnych akcjach, ponieważ zajęcia prowadzone w formie ćwiczeń, warsztatów, w ramach projektu ukształtowały w nas postawy twórcze, przedsiębiorcze i kreatywne.

Link do nagrodzonego filmu reklamowego (serwis YouTube)

Ekipa "To dla pstrąga pragnę żyć"

Zdjęcia publikujemy za zgodą administratorów stron internetowych Miasta i Gminy Opole Lubelskie oraz "Wspólnoty Opolskiej". Więcej zdjęć dostępnych poniżej

Link do artykułu na stronie Miasta i Gminy Opole Lubelskie