Ostatni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
week 13 1
week 18 30
Wycieczka do Warszawy - nagroda Burmistrza Opola Lubelskiego.

Dnia 12.01.2018r grupa  uczniów  naszej szkoły biorąca udział w projekcie marketingowym pt. "Owocna komunikacja" w ramach nagrody miała możliwość udziału w wycieczce do Warszawy, która została ufundowana przez  Burmistrza Opola Lubelskiego pana   Dariusza Wróbla. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie ze szkół: nr 2 z Opola Lubelskiego oraz z Kluczkowic. Wyprawę rozpoczęliśmy o 7.00.
Wyjazd zapowiadał się naprawę ciekawy i taki też był. Spędziliśmy go w miłym towarzystwie i zwiedziliśmy kilka interesujących miejsc w Warszawie. Na początku odwiedziliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Wiejskiej. Niestety nie udało nam się trafić na jego obrady lecz od  Pracownika Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, otrzymaliśmy skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od galerii Sali Posiedzeń Sejmu, widzieliśmy tablicę upamiętniającą  posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gabloty z laskami marszałkowskimi. Pracownik Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu pokazał nam również Salę Posiedzeń Senatu i  słynne schody na których prowadzone są rozmowy z przedstawicielami mediów.

Następnym punktem była Giełda Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej.Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest najważniejszą częścią polskiego rynku kapitałowego. Handluje się na niej dopuszczonymi do publicznego obrotu papierami wartościowymi. GPW w Warszawie została utworzona 12 kwietnia 1991 roku z mocy ustawy: Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi. Dokonywanie transakcji kupna-sprzedaży papierów wartościowych na giełdzie warszawskiej odbywa się za pośrednictwem domów maklerskich, których właścicielami są zazwyczaj banki. Klienci, tj. inwestorzy, składają zlecenie dokonania transakcji w biurze maklerskim, w którym wcześniej muszą mieć otworzony rachunek inwestycyjny. Widzieliśmy wyświetlone na pasku wskaźniki  służące  do odczytywania zmian na rynku, których analiza ułatwia podejmowanie decyzji, w które spółki warto inwestować, a z których zakupem lepiej poczekać. Kolejnym punktem zwiedzania były pomieszczenia Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza, która naprawdę robi wrażenie! Byliśmy w studiach telewizyjnych, w których nagrywanych jest wiele znanych programów między innymi: "Dzień dobry Polsko" czy "Pytanie na Śniadanie" oraz w studiach reżyserskich, garderobach  i muzeum Telewizji Polskiej. Ciekawie było zobaczyć na żywo to co najczęściej widzimy w telewizji. Zobaczyliśmy telewizję od kuchni i poczuliśmy się jak gwiazdy.

Na zakończenie czekał nas tylko powrót do domu, który upłynął szybko w przyjaznej atmosferze z uczestnikami wycieczki z innych szkół  oraz naszymi opiekunami - paniami Renatą Woźniak i Anną  Gawlik. Interesująco i miło spędzony dzień w naszej stolicy na pewno zapamiętamy na długo.

Ekipa: "To dla pstrąga pragnę żyć" wraz z opiekunkami.