Płyń kolędo...

Kolędowanie to wspomnienie radosnej nowiny Bożego Narodzenia i napełnianie się miłością, która daje nam siłę, wiarę i poczucie nadziei. Chociaż czas kolędowania dobiega końca, pozostają sukcesy, które odnieśli  artyści z naszej szkoły biorąc udział w festiwalach kolęd organizowanych w różnych miejscowościach, aby propagować śpiewanie kolęd, kultywować polską tradycję a także zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Chociaż poziom prezentacji konkursowych jest z roku na rok coraz bardziej wyrównany, a zarazem bardzo wysoki  - nasi artyści pozostają nadal w gronie najlepszych.
w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 5 stycznia 2018 r. w Karczmiskach:

• Zuzanna Szczupak wyśpiewała miejsce I w kategorii soliści 11 - 13 lat - opiekun p. J. Szczupak
  • zespół "Wega" zajął II miejsce w kategorii zespoły wokalne 11 - 13 lat - opiekun p. J. Szczupak
  • chór szkolny "Fortissimo" zajął I miejsce w kategorii chóry 11 - 13 lat - opiekun p. K. Piłat
  • duet: Julia Rola i Kalina Kowalska wyśpiewał również I miejsce w kategorii 11 - 13 lat - opiekun p. K. Piłat

w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, który odbył się w dniach 11- 17 stycznia 2018 r w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika

• Zuzanna Szczupak  otrzymała wyróżnienie w kategorii  soliści szkół podstawowych klas 4 - 7 - opiekun p. J. Szczupak

w XVI Regionalnym  Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska" , który odbył się w dniach 10-11 stycznia 2018 r w Opolu Lubelskim

• Julia Rola zajęła III miejsce w kategorii soliści 10 - 13 lat - opiekun p. K. Piłat

Biorąc udział w ww festiwalach kolęd, nasi artyści  reprezentowali nie tylko Szkołę Podstawową Nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Opolu Lub, ale także miasto i gminę Opole Lubelskie, a ponieważ były to festiwale o zasięgu regionalnym czy ogólnopolskim, tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy.

Jolanta Szczupak

KLIKNIJ PRZYCISK ABY OBEJRZEĆ WYSTĘP CHÓRU "FORTISSIMO"

"LULAJŻE JEZUNIU"

"LULI LAJ"