Ostatni miesiąc Lipiec 2018 Następny miesiąc
week 31 30 31

Żegnamy śp. Małgorzatę Pikułę

Droga Rodzino!

Wszystkim nam towarzyszy przeświadczenie, że Jej odejście było za wcześnie, nie w porę. Przecież mogła jeszcze tak wiele zrobić, powiedzieć, zrealizować wiele planów, marzeń, a przede wszystkim po prostu być...Trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami...

W Szkole Podstawowej nr 1 Małgosia pracowała niespełna 5 lat. Ostatnie 1,5 roku wykonywała obowiązki nauczyciela w grupie  5-latków w oddziale przedszkolnym. Cieszyła się każdym dniem spędzonym w z dziećmi. Nigdy nie szczędziła miłości swoim wychowankom jak i tym, z którymi przyszło jej pracować.

Wiemy, że praca dawała Jej wiele satysfakcji i radości... Lubiła swoje obowiązki i doceniała ich wartość.

Świętej pamięci Małgosia znana była ze swej życzliwości i dobrego serca. Zawsze pogodna, nigdy nie narzekała, nie skarżyła się. Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, nigdy nie powiedziała, że nie ma czasu, że zbyt rano albo za długo. Kiedy była potrzeba przychodziła do pracy o 6.00 rano mimo, że świetlicę szkolną należało otworzyć o 6.30.

Poświęcała czas urlopu na zajęcia w ferie zimowe, a w wakacje na przygotowanie sali i pomoce do zajęć.

Niedoskonałości innych ludzi usprawiedliwiała dobrotliwym uśmiechem.

Dla wielu z nas była przykładem dobrego, życzliwego, wrażliwego człowieka.

Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy oraz czas wdzięcznej pamięci. Jak pisała Wisława Szymborska "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".

Małgosiu! Będziemy pamiętać! Dziękujemy Ci za wszystko!

Zapamiętamy Cię jako człowieka skromnego, cichego, pokornego, ale o wielkim dobrym sercu.

W imieniu swoim oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego składam szczere wyrazy współczucia najbliższej rodzinie: mężowi, dzieciom, mamie, siostrze.

Nie ma odpowiednich słów, które mogłyby w takiej chwili pocieszyć, dlatego powiem jedynie, że łączę się z Wami w tym ogromnym smutku.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim