Mali piekarze

We wtorek, 20 marca, uczniowie klasy 3c szkoły podstawowej gościli w Piekarni "T.Zubrzycki" w Kraczewicach Prywatnych. Najpierw zwiedzili piekarnię, obejrzeli bardzo ciekawy film pt: "Od ziarenka do bochenka". Poznali różne rodzaje pieczywa. Już wiedzą czym się różni chałka od kajzerki. Znają też tajemną recepturę wypiekanego w tej piekarni chleba. Następnie sami stali się piekarzami. Pod czujnym okiem mistrza piekarskiego uczyli się robić różne "cuda z ciasta". Gdy wyroby piekły się, dzieci odśpiewały chóralnie "Mało nas, mało nas do pieczenia chleba". Po skończonych zajęciach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy "piernikowy" medal. Mali piekarze mogli też zabrać do domu swoje wypieki, aby poczęstować rodzinę.

J.Majka