UCZNIOWIE JEDYNKI ZAKWALIFIKOWANI DO FINAŁÓW XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

24 uczniów z klas 1-7 szkoły podstawowej i 2 klasy gimnazjum zakwalifikowało się i brało udział w II etapie konkursu " Z poprawną polszczyzną na co dzień". Po raz pierwszy od wielu lat formuła konkursu została zmieniona i zadania sprawiły uczniom niespodziankę. W II etapie należało wykazać się znajomością poprawnych form językowych z zakresu fleksji, frazeologii, składni i poprawić błędnie napisany tekst oraz wyjaśnić w formie krótkiej opowiastki znaczenie odgadniętego związku frazeologicznego z nawiązaniem do załączonego rysunku. Za wykonanie powyższych zadań można było uzyskać 30 punktów, zdobycie 27 gwarantowało wejście do finału konkursu. Do finału konkursu, który odbędzie się 17 maja 2018r. na KUL w Lublinie  zakwalifikowały się: Lena Piłat kl.3c, Julia Starek i Amelia Nowak z kl.2c gimnazjum. Wyróżnienie w konkursie zdobyli uczniowie, którzy uzyskali 85% poprawnych odpowiedzi z I i II etapu, czyli minimum 51 punktów. Są to: Karolina Maciejewska kl.5b, Diana Januszek kl.6c, Jakub Kwaśniak 7b.

Cieszy fakt, że piętnaścioro uczniów uzyskało w tymże etapie 26 punktów i tylko 1 punkt dzielił ich od wejścia do finału konkursu. Zwycięzcom i uczestnikom, a także ich opiekunom  gratuluję  dociekliwości językowej i życzę powodzenia w finałach ogólnopolskich.

Szkolny organizator konkursu Anna Kłak