Spotkanie z pisarką

We wtorkowe południe klasa 3 c Szkoły Podstawowej uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Barbarą Gawryluk w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się w Opolskim Centrum Kultury. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoich książkach, ich bohaterach, o tym, jak książki powstawały. Przekonywała dzieci, że wszystkie historie, jakie opisała w swoich książkach, zdarzyły się naprawdę. Pani Barbara Gawryluk przybliżyła treść kilku swoich książek m.in. "Dżok - legenda o psiej wierności" - to wzruszająca historia o losach niezwykłego psa. To również opowiadanie o psie, który przez dwa lata czekał na swojego zmarłego właściciela na krakowskim skrzyżowaniu. Przeczytała również fragment książki "Klinika zdrowego chomika. Bazylia". Dzieci miały również okazję zadać pisarce pytania. Na zakończenie uczestnicy spotkania podziękowali pisarce oklaskami oraz słodkim upominkiem. A potem nadszedł czas na autografy z dedykacją oraz wspólną fotografię. To ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem.

Joanna Majka