Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Pażdziernik 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
Finał Wojewódzki Turnieju

Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

24 maja w naszej szkole odbywał sie Wojewódzki Finał 41-go Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ostatnio imprezę takiej rangi gościliśmy w roku 2010. Teraz byliśmy zarówno współorganizatorami, jak i uczestnikami tych zawodów, w których brały udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z dwudziestu powiatów Województwa Lubelskiego.

Drużyny - zwłaszcza te ze ścisłej "wojewódzkiej czołówki" - reprezentowały bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie: Sandra Kuś, Patrycja Jarska, Jakub Kwaśniak i Bartosz Kucharczyk - zajęli szóste, pucharowe miejsce. Zwycięska drużyna z Korczowa (powiat Biłgoraj) będzie reprezentować Województwo Lubelskie na Finale Ogólnopolskim.

Główni Patroni i Organizatorzy tego Turnieju to - oprócz naszej szkoły - Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Polski Związek Motorowy. Patronat medialny objęła TVP3 Lublin. Pomocą przy organizacji służyło nam Starostwo Opolskie oraz Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie składamy na ręce Burmistrza Opola Lubelskiego, Pana Dariusza Wróbla.

Koordynatorem zawodów, a także opiekunem drużyny naszej szkoły był Pan Mariusz Zielonka, który przygotowuje uczniów do zawodów BRD od września 2014 roku.

FOTO: Bożena Zielonka