Ostatni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
week 22 1 2
Obchody Dnia Języka Niemieckiego

4 czerwca  2018 r.

W ramach obchodów Dnia Języka Niemieckiego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w konkursach związanych z promocją nauki języka niemieckiego i poznawaniem krajów niemieckojęzycznych.
Głównymi celami przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, sprawdzenie wiedzy i umiejętności w konkursach językowych , rozwijanie talentów artystycznych i plastycznych, a także  rozbudzanie kreatywności i przedsiębiorczości uczniów.

W  tegorocznej formule  Dnia Języka Niemieckiego odbyły się trzy konkursy:
1.Dwuetapowy ( klasowy i międzyklasowy) ,, Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych"
2. Konkurs gramatyczno-leksykalny "Germanista klas 7, II i III gimnazjum"
3. Konkurs plastyczny "Ilustracja przysłowia niemieckiego"

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. W I etapie Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się na przełomie kwietnia i maja 2018, wzięli udział wszyscy uczniowie uczący się języka niemieckiego w naszej szkole. Uczniowie przygotowywali się i rozwiązywali  testy w zespołach dwuosobowych. Do II międzyklasowego etapu, który  odbył się 21 maja 2018r, zostały wyłonione po trzy zespoły uczniów, które osiągnęły najwyższe wyniki w każdej klasie na poziomie klas 7, II i III gimnazjum, łącznie 30 uczniów.
W konkursie językowym "Germanista klas 7, II i III gimnazjum", który odbył się w dniu 22 maja 2018 r. wzięło udział 64 uczniów, a w konkursie plastycznym 51 uczniów. Pomysłowość naszych uczniów zaskoczyła wszystkich. Barwne prace  zostały zaprezentowane na holu głównym szkoły. Zwycięzcy  konkursów Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcy konkursów językowych otrzymali dyplomy, natomiast nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców zostaną im wręczone na gali zakończenia roku szkolnego 2017/18.
Podczas lekcji języka niemieckiego w tym szczególnym dniu uczniowie oglądali prezentacje multimedialne o Niemczech i słuchali niemieckich piosenek.
Cieszymy się, że zainteresowanie uczniów obchodami tego corocznego święta było tak duże. Oznacza to, że język niemiecki jest wciąż popularny wśród młodzieży a uczniowie chcą poszerzać swoją wiedzę .

Prezentujemy wyniki konkursów i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów!

Nauczycielki języka niemieckiego

II miejsce - Emilia Duda - III C
III miejsce - Maksym Drozd - III C

Wyniki konkursu plastycznego