Ostatni miesiąc Luty 2019 Następny miesiąc
week 5 1 2 3
week 9 25 26 27 28
Nauka programowania poprzez zabawę

Po takim tytułem odbyło się  spotkanie dzieci z klas III uczęszczających na świetlicę szkolną w Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim. Instruktor prowadzący spotkanie wyjaśnij dzieciom co to jest program i jak się go pisze. Dzieci samodzielnie pisały kod przedstawiający w formie graficznej np. jak kopnąć piłkę albo uczesać lalkę. Dzieci dowiedziały się także, jak sterować robotami poprzez wirtualny joystick. Miały za zadanie przejść trasę po wyznaczonej linii do mety w jak najkrótszym czasie. Następnie, wspólnie z instruktorem , ustaliły najpierw w formie graficznej trasę przejazdu fantoma  po macie, a potem  jakie czynności ma wykonywać i jakie odgłosy wydawać. Po wprowadzeniu ich do tabletu sterującego, fantom wykonał wszystkie wcześniej zaplanowane działania.  Na koniec odbyły się ,, walki? fantomów sterowanych przez dzieci poprzez tablety. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie zajęciami...Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, które najlepiej oddają atmosferę spędzonych chwil i związanych z nimi przeżyć dzieci.

Wychowawczyni grupy świetlicowej nr 8