Ostatni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
week 35 1 2
W magicznym świecie baśni

W ten magiczny świat baśni przenieśli się uczniowie z klasy II uczęszczający na świetlicę szkolną, podczas wycieczki do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, na którą pojechali 9 czerwca 2018 r. z okazji Dnia Dziecka. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Zwiedzając interaktywną wystawę pt. "Bajkowy świat", dzieci odwiedziły różne zakątki świata i poznały charakterystyczne dla nich bajki, a nowoczesne multimedia sprawiły, że poczuły się, jakby faktycznie znaleźli się w środku jednej z nich.  Prawdziwe wyzwanie czekało na wszystkich w Krainie Soria Moria, gdzie uczniowie wzięli udział w pewnego rodzaju grze, nawiązującej do baśni i legend skandynawskich, której celem było pokonanie złej Królowej Lodu. Możliwe było to po wykonaniu różnych zadań, między innymi: rozwiązaniu zagadek i rebusów, ułożeniu hasła z puzzli, przejściu labiryntu itp., za  co otrzymywali runy potrzebne do ukończenia gry, a wszystko to przy odpowiednio budujących nastrój grozy efektach dźwiękowych i świetlnych i padającym śniegu. Dopełnieniem pobytu w ECB były warsztaty animacyjne, które dostarczyły wszystkim dobrej zabawy oraz czas wolny w magicznym ogrodzie.

Wychowawca: Jolanta Szczupak