Z życia szkoły

Kalendarz

Ostatni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30
Mistrzyni poprawnej polszczyzny 2018 - 2. miejsce w kraju

15 czerwca w Pałacu Staszica (siedzibie Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie miała miejsce Gala Laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wśród zaproszonych gości były Amelia Nowak, uczennica klasy II c, oraz Beata Ryszkowska - Stefanek, nauczyciel języka polskiego.
Amelia została Laureatką 2. miejsca i znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składał się z trzech etapów). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk.
Laureaci mieli przyjemność spotkania się z organizatorem konkursu oraz wybitnym znawcą poprawnej polszczyzny p. Andrzejem Michalskim.
Opowiadanie napisane przez Amelię na szczeblu finałowym będzie można przeczytać w książce "Tak napisali najlepsi - laureatki i laureaci polszczyzna i ortografia 2018".

Cieszymy się, że nasza szkoła od lat bierze udział w konkursie, osiągając coraz wyższe wyniki.

Chcemy dodać, że w tym roku finalistkami konkursu zostały Julia Starek, uczennica klasy 2c gimnazjum (opiekun- p. Beata Ryszkowska - Stefanek)  oraz Lena Piłat z kl.3 C szkoły podstawowej (opiekun - p. Joanna Majka) .
Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkoły podstawowej: Kalina Maj kl.1B, Karolina Maciejewska, kl.5b, Diana Januszek, kl.6 c, Jakub Kwaśniak, kl. 7b.
Serdecznie gratulujemy.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną. Dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy wytrwałości i sukcesów w zgłębianiu wiedzy o "obcym języku polskim".