Ostatni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
week 35 1 2
Mistrzyni poprawnej polszczyzny 2018 - 2. miejsce w kraju

15 czerwca w Pałacu Staszica (siedzibie Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie miała miejsce Gala Laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wśród zaproszonych gości były Amelia Nowak, uczennica klasy II c, oraz Beata Ryszkowska - Stefanek, nauczyciel języka polskiego.
Amelia została Laureatką 2. miejsca i znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składał się z trzech etapów). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk.
Laureaci mieli przyjemność spotkania się z organizatorem konkursu oraz wybitnym znawcą poprawnej polszczyzny p. Andrzejem Michalskim.
Opowiadanie napisane przez Amelię na szczeblu finałowym będzie można przeczytać w książce "Tak napisali najlepsi - laureatki i laureaci polszczyzna i ortografia 2018".

Cieszymy się, że nasza szkoła od lat bierze udział w konkursie, osiągając coraz wyższe wyniki.

Chcemy dodać, że w tym roku finalistkami konkursu zostały Julia Starek, uczennica klasy 2c gimnazjum (opiekun- p. Beata Ryszkowska - Stefanek)  oraz Lena Piłat z kl.3 C szkoły podstawowej (opiekun - p. Joanna Majka) .
Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkoły podstawowej: Kalina Maj kl.1B, Karolina Maciejewska, kl.5b, Diana Januszek, kl.6 c, Jakub Kwaśniak, kl. 7b.
Serdecznie gratulujemy.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną. Dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy wytrwałości i sukcesów w zgłębianiu wiedzy o "obcym języku polskim".