Skąd się bierze chleb?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, w poniedziałek, 24.09.18 r., uczniowie klasy 3A udali się do piekarni w Kraczewicach. Jej właściciele i pracownicy przygotowali warsztaty piekarskie. Pani Zubrzycka ciekawie opowiadała dzieciom o pracy piekarza, o różnych rodzajach mąki i pieczywa. Po odpowiednim przygotowaniu wszyscy z animuszem zabrali się do pracy. Formowanie ciasta, wcale nie jest takie proste, ale jak widać trud się opłacił. Sprawne ręce dzieciaków zamieniły ciasto drożdżowe w chałki, serca, ptaszki, ślimaki i inne cuda. Na śniadanie dzieci dostały pyszne bułeczki, a w nagrodę, za dobrą robotę honorowe piernikowe medale.

Anna Lipiec

UWAGA! Niektóre artykuły dotyczące wydarzeń w klasach I-III umieszczane są TYLKO w zakładce "Klasy I-III" po lewej stronie szkoły. Zapraszamy do lektury.